Skocz do zawartości
Mr.Green

​ 🐳 ​Moby Dick Challenge = Barney's Farm vs Royal Queen Seeds

Rekomendowane odpowiedzi

@Boczelli nie wyobrażam sobie robić oprysk jak topy są takiej wielkości.. i w ogóle czymkolwiek pryskać topy 😛

Ja tylko podlewam. To wystarczy. Z pewnością oprysk nie działa lepiej bo to korzenie muszą pobrać związki zawarte w herbatce by działały jak najlepiej. Do tego bakterie muszą to przerobić itd. także tego procesu raczej nie da się pominąć na rzecz oprysku by ten działał z taką samą skutecznością jak klasyczne podlewanie roztworem 🙂 do tego herbatkę uzupełniam PK Banana i to też musi trafić do ziemi.

Co do instrukcji Herbatki to ja używam tak jak na opakowaniu podaję producent i nie widziałem tam nic o oprysku  😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green nie no teraz to juz wiadomo, ze nie pryska sie po topach. Chodzilo mi czy wczesniej to robiłes, bo wiem ze jestes biotabsowym swirem 😜 a wiem ze ludzie robia dodatkowo opryski z herbatki bo i potas i fosfor wchlaniaja sie szybciej przez liście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli często zwiększony plon jest kosztem jakości. 

Może i puchną topy lepiej na mineralnych tak jednak dla mnie najważniejsza jest jakość palenia a ta przy organice jest napewno lepsza niż na mineralnych,  przynajmniej jak dla mnie.

To ile mi puchną dane rośliny to i tak duża rola genów.  

Ja tam nie narzekam na puchnięcie topów i na moc palenia a przynajmniej nie palę mineralnych nawozów które palone z ziołem z pewnością podkręcają kopa 😄

Spróbuj dobrej organiki.. smak.. zapach.. i do tego wszystko natural.. 

Dopalam właśnie bata z wczoraj którego kręciłem z sampla w 6 tyg kwitnienia i to sampla z samego dołu.. gdzie światła nie ma za dużo i zamiata ten wąs okrutnie 😄

Juz jestem zadowolony bardzo z Moby Dicka 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@vego1989 Temat lata świetlne temu poruszony 🤣 Jak przetlumaczysz Moby Dick? Kutas mobiego 

A tak poza tym to ciężka rozkmina była, widocznie za mało spaliłes, aby zrozumieć xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green a ja szykajac info o compost tea wszedzie czytalem o opryskach😅

Można również zrobić oprysk na liście z tego roztworu. Herbatka kompostowa będzie tworzyć warstwę ochronną na liściach. Wrogie grzyby nie będą miały szans  aby spowodować  jego uszkodzenia. Jeśli rozpylasz na liściach, należy zwrócić uwagę na następujące kwestie: Przefiltruj herbatkę zanim wlejesz do spryskiwacza,żeby nie zapchać urządzenia. Dodatkowo herbata zawiera wiele żywych mikroorganizmów,które nie przeżyją  rozpylania na rośliny pod wysokim ciśnieniem. Dlatego należy stosować tylko pompy ręcznej. Spryskaj górną i dolną część liści i najlepiej tuż przed  wyłączeniem świateł  lub kiedy słońce zachodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne dorodne pały 😎 tego Dicka już wcześniej robiłeś? Ja na następną uprawe chce jedna donice poświęcić na jaranko, które pozwoli mi szybko zasnąć.. Ostatnio mam problemy z zasypianiem. Minimum godzinę się kręcę zanim odlecę.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...