Skocz do zawartości
Prepers

5x Gorilla cookies auto 1x purple banana punch auto Fastbuds

Rekomendowane odpowiedzi

I odrazu jak zajarasz napisz jak się podoba 🙂 Odmiana dla smakosza i konesera cannabisu.W dzień wolny zjarałem koło 5g ale można się skrętem nakręcić na pół dnia również.Magic naprawdę 🙂

Najlepsza odmiana do uprawy 12/12 od pestki!

Oczywiście mówimy o sezonowej roślinie.I w sumie zhybrydyzowali ją - zrobili automata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lasir narazie lecę automaty, są grubsze plany na sezonowki chciałbym zrobić je spektakularne, a podszkolić się na automatach, a chętnie zrobię jedną słabsza polecaną odmianę, bo również w moim kręgu pali się tylko to co mocne, i smaczne, a ja na przykład lece same wiadra, czasem  zajaram lufe, a żona jointy jara. Wracając do tematu 300w na 1.44m2 mało jak na sezon zrobię to przy 465+300 na kwitnienie jak tak można, bo tego nie doczytałem, ale myśli po buszku wędrują daleko xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 18

Największa roślina ma chyba problem z światłem, albo ma czegoś za dużo narazie mniejsza moc lampy, ale niewiem o co jej chodzi jeszcze.

Zaktualizowałem dzisiaj boxa o termostat, grzałkę 125w, i odpaliłem wentylatory mieszające.

Nie wyglądają do końca dobrze jakieś porady? 

Screenshot_2023-10-25-00-10-53-406_com.miui.gallery.jpg

Screenshot_2023-10-25-00-10-38-787_com.miui.gallery.jpg

Screenshot_2023-10-25-00-10-28-278_com.miui.gallery.jpg

Screenshot_2023-10-25-00-10-20-935_com.miui.gallery.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej na sezonach doświadczenie zdobywać.Auto to auto, sezony to manual 🙂 Power Plant nie jest słabszy.Nie zgniecie Cię wogóle jak tyle jarasz.Tyle wiader :)) Ale zadziwi Ciebie i znajomych przejrzystością doznań 🙂 po tym paleniu wyostrza się wzrok, jest niesamowite.Charakterne jaranie jednym słowem 🙂

@Prepers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Prepers pamietaj że za dużo światła szkodzi roślinie.

Zastosowanie zbyt mocnego światła może doprowadzić do:

  • uszkadzania szczytów roślin,
  • usychania końcówek liści,
  • przebarwień liści,
  • przepalenia składników odżywczych,
  • znacznego zwiększenia temperatury na plantacji,
  • wysuszania plantacji,
  • zaburzenia prawidłowego tempa fotosyntezy,
  • powstawania problemów z przyjmowaniem składników odżywczych.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20/10/2023 o 19:46, Mr.Green napisał:

@Prepers bardzo drogi sprzęt jeżeli o to chodzi. Ppfd miernik. 

@Prepers 75% może być trochet za dużo ale obserwuj.

Na Aliexspres są mierniki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mateo zwróciłem aplikacja działa tak samo xd a miernik około 600zl, jedyne w czym byl lepszy to mierzył umole w czasie rzeczywistym app potrzebuje trochę więcej czasu, ale wyniki są te same, a tylko parę minut dłużej ustawiania 

@Mr.Green Masz rację, ale bardziej jestem za tym że jest przesuszona jak podniosłem donice nie waży nic, a światło próbuje pod automaty znaleźć swoje ustawienie dostarczam im +/- 500/600 umol, i było za dużo teraz jest około 400-520, i jednostka mol według app była za wysoko teraz jest wszystko ok, liście się pozwijaly z braku wody chyba

@Kibic tak chciałem, a calmag dodać? 

@Lasir tak jak pisałem stestuje, mam dostęp do dużo różnego palenia, i wiem o co ci chodzi, a posadzę tylko jedną, bo takie palenie o którym mówisz nudzi mi się w kilka dni, ale za to moja żona lubi słabsze, ale smaczne, więc jak nawet się znudzi zmarnować się nie zmarnuje, a w zeszycie serio mam wpis power plant marzec 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lasir lubię mieć wszystko pod kontrolą co do sezonowek narazie dużo czytam, i czekam aż minie zima, i będę najpierw testował 12/12, a potem 18/6 8 tyg ma wegu w innym namiocie, chce też zrobić eksperyment, i w jednym namiocie zrobić Wega dla 3 kobiet np.4 miechy a w drugim leciec automaty 3, potem do dużego namiotu 3 sezony, a automaty dalej ciągnąć w małym jak będą sezonowki w dużym kwitnąć. Lubię mieć plan, a wszystko notuje

Zapytam jeszcze raz jak podleje wodą z calmagiem bez nawozów też będzie git? Czy lepiej czysta woda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy auto dość ryzykowne. Może spowolnić roślinę i wybić ja z rytmu. Nie twierdzę że nie można.. 

Za mocno lampa im świeci jak na moje. Liście jak sałata się robią. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green może masz rację, cały czas testuje jest teraz około 55% mocy i 40cm, więc zalecenia producenta poszły w las, ale na moją korzyść, a doszedłem też do wniosku, że może automaty potrzebują mniej światła, albo poszczególne odmiany z racji takiej że na szczytach mają teraz max 500 umol, a te po lewej i prawej może po 400 umol, i światło teraz może być ustawione dobrze, jako ojciec swoich kobiet zaobserwowałem poprawę u tej największej, a nastąpiła po podlaniu czysta woda z pH 6.3, i zmniejszeniu natężenia światła, a tu fotka może też zobaczysz trochę tak jakby rozwijał żagle, a reszta +/- wyglądają dobrze na moje oko, trochę dziwne odcienie nabierają no ale są mocno nawozami teraz nabite, ale liście mają sztywne i widać że się stabilne trzymają, ta duża też ładnie idzie ale brzydko wygląda 

Screenshot_2023-10-26-16-36-45-131_com.miui.gallery.jpg

Screenshot_2023-10-26-16-35-56-771_com.miui.gallery.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Automaty potrzebują światła.Nie wiem skąd teoria, ze mniej.Bzdura.Może jakaś tam odmiana auto da rade przy mniejszej ilości światła, ale napewno (wiem bo wyczytałem ;)) są odmiany auto które lubią właśnie więcej lumenów i najlepiej led i hps równocześnie 20/4.

@Prepers dobry plan nie jest zły i musi być wiadomo.Twój plan będzie pewniejszy i logiczniejszy jak poczytasz dokładnie opis danej odmiany, zalecenia producenta.Inaczej bedziesz działał zawsze trochę po omacku i minie bardzo dużo czasu zanim jakiś schemat ogarniesz.To jest cannabis, ale odmian ma w setkach a co odmiana to inne cechy i wymagania.Dobrze wiedzieć co producent pisze o swoim produkcie.

Aha napisałeś, że może poszczególne odmiany...tego światła mniej wolą.Więc logiczne myślenie jest z nami w tej uprawie 🙂 nie działamy na przeczucia 🙂

Ca i Mg to pierwiatki które mozna podawać profilaktycznie, w przypadku kiedy mało ich masz w wodzie którą lejesz.Musisz sprawdzić parametry swojej wody.

Ja mam wodę ubogą w Ca i Mg na ten przykład i stąd to wiem.Sprawdziłem na stronie wodociągów z okolicy.Mozna testy zrobić na pierwiastki samemu, np testami akwariowymi:)

Screenshot_20231026_170133_Opera.jpg

Tak, że tego.No!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lasir Kurde dzięki morda mam w domu dwójkę małych dzieci, żonę, a w pracy nawet przerwy niemam, i jak tu coś przeczytać xd, ja leje deszczówkę odstana, i zależy co spadnie teraz mam około 20l czystej wody pH 7.0 ec koło 0 się kręci, myślisz że profilaktycznie mogę zawsze dawać zalecana dawkę calmag z tabeli biobizz? Pierwszy raz dostały wodę bez calmag, bo nie byłem pewny co dolega tej dużej.

Mam zamiar cały czas lać deszczówkę koło boxa mam zbiornik 50l, a na dworze 2000l do połowy zawsze pełny 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale nie ma wyjścia.Weźmiesz fona na kilebek i za jednym maks dwoma razy masz przeczytane 🙂

Wpisz w wuja gógle Wizualny przewodnik po niedoborach składników odżywczych w konopiach.Stronka RQS albo DP...Tyle musisz od siebie przykro mi 🙂

Aha i nie szukamy wymówek.Też mam w domu dwójkę małych demonów.Znam ból (szczęście). 🙂

@Prepers

W tabelce  biobizz jest więcej profilaktycznie niż normalnie.Paradox ale natura.Jak Ci brakuje w wodzie to zawsze, jak tylko suplementujesz to mniej bo suplementujesz.

Sorry jest po równo.Nigdy nie używałem wody RO.Ale ja bym wtedy lał cały czas Calmag.Patrzę, że to już było tu omawiane i podobne wnioski padły.Deszczówka jest ok zawsze 🙂

Sie chyba zjarałem dobrze 🙂 Ta deszczówka ma ec 0 

...ec 0 i miał być pytajnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lasir odnosnie deszczowki. Czy trzeba ja jeszcze jakos filtrowac czy ze zbiornika w ktorym sie zbiera od razu do podlewania? Akurat mam na podworku otwarta beczke bo zapomnialem ja zamknac, zbiera sie w niej deszczowka i moze bym ja wykorzystal😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękno deszczówki polega na tym, że można ją lać na hejnał 🙂 bez dodatkowych czynności lub pomiarów.Rośliny na out nie narzekają 🙂@moonkagliwicee

No chyba, że mieszkacie w jakieś meteopolii i deszcz przebija się przez smog 😕 A deszczówka jest szara i świeci w ciemności 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...