Skocz do zawartości
Prepers

5x Gorilla cookies auto 1x purple banana punch auto Fastbuds

Rekomendowane odpowiedzi

@Mr.Green 75% było za dużo, a miernik ppfd tania sprawa ... xd Masz nawet app w Google Play za darmo co ci mierzy ppfd, a nazywa się ppfd meter, i polecam tę aplikację pokrywa się prawie idealnie z tym co deklaruje producent lampy.

Aktualizacja dzień 15

Bez problemów 

IMG_20231021_063517.jpg

Myślę że następnym razem dobrym pomysłem byłoby poczekać z 4 dni z tym LST, bo z 3 jestem w miarę zadowolony, ale widać było w nich większy potencjał, a te dwie po lewej popsułem widocznie zahamowały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Prepers no niby aplikacja działa.. tak jednak prawdziwy miernik ppfd jest bardzo drogi i to koszt kilku tysięcy.. a aplikacja mierzy luxy i przelicza je na ppfd. Jak działa w miarę to git 😉

Dobrze wyglądają. Widać że się rozkręciły ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green Po litrze na każdą z nawozem z 3/4 dni temu, wcześniej lałem powoli na wyczucie do momentu aż nie wyciekło ciut ciut spodem.

@Mr.Green Następne podlewanie planuje na jutro, albo po jutrze też po litrze i nawóz bio bizz 80% zalecanej dawki na Wega+ root juice i cal mag 

@Mr.Green a dzisiaj się nie zanosi popatrz na foto jak ładnie wilgotno mają 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Prepers jakby nie patrzeć to automat mniej wody potrzebuje. Niejsza struktura liścia. Nie widać by pokazywały że są przesuszone więc wszystko jest ok 🙂 ja zawsze dźwigam doniczkę w celu sprawdzenia jej ciężaru i oceny zawartości wody w ziemi 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po testach aplikacji ppfd meter gorąco polecam stres z ustawieniem lampy odchodzi wiem ile każdej roslince dostarczam światła, i pokrywa się po testach idealnie z tym co napisał producent, i myślę że mars hydro 300w na taką powierzchnię na styk, ale mogłoby być lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green źle mnie zrozumiałeś uważam że min 300w, i że jeszcze na 1.44m2 styknie. Dużo czytam, i biorę spider farmera 465w, a ta 300w mars hydro zostawiam na drugi namiot tam będzie tylko weg 6 albo 3 roślin po 8 tyg weg, a potem na bloom do dużego namiotu, a w między czasie automaty 70 dni xd 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 16 

Druga roślina od dołu ta największa dostała 700ml wody, i doleje jej potem jeszcze 300ml nawozy z tabeli biobizz dawka 80%

Poprawiać coś LST czy czekać aż odbiją trochę? Próbowałem coś skombinować, ale bez podjęcia ryzyka ciężko mi coś wymyśleć.

Zauważyłem też że korzenie wyskoczyły ze spodu doniczki, i jestem w szoku nie spodziewałem się że mary jest w stanie w 2 tyg wypełnić 11l doniczkę.

Czy jest sens na następny raz brać 15l+, a jak jest to wpływa to na coś?

 

IMG_20231022_070946.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 17, i chyba 9, albo 10 purple banana punch ( ta najmniejsza)

Uważam że źle się zabrałem do LST, i mam zamiar zostawić tak jak idą, i zrobić potem tylko defoliacje, przy następnej plancie obowiązkowo doniczki 15l, roślinki sadzone do środka przy krawędzi doniczki, i lst w stronę rogów i ścian namiotu kupię też klipsy do LST.

Poza tym moim amatorskim okiem uważam że rośliny idą świetnie, patrząc na fotorelację tydzień po tyg na stronie fast buds moje mają świetne geny, i jak tak dalej pójdzie będzie co zbierać.

Proszę o jak najwięcej opinii, porad, wskazówek uczę się na błędach, ale zawsze jest warto kogoś posłuchać kto wie z czym to się je.

 

IMG_20231023_063556_1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna wystrzeliła zbyt do góry, i poprawiłem jej LST, a na jednej listki przybrały dziwny odcień.

Screenshot_2023-10-23-14-51-05-202_com.miui.gallery.jpg

Screenshot_2023-10-23-14-51-00-877_com.miui.gallery.jpg

Screenshot_2023-10-23-14-50-56-909_com.miui.gallery.jpg

Screenshot_2023-10-23-14-51-11-205_com.miui.gallery.jpg

Screenshot_2023-10-23-14-51-28-644_com.miui.gallery.jpg

Czy to może być jakiś niedobór? Czy to normalne? Chodzi o koncowki

Screenshot_2023-10-23-14-51-20-656_com.miui.gallery.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Prepers  Jeśli jesteś wybredny to polecam Ci odmianę Power Plant.Ów strain musi być kupiony koniecznie u "holenderskich Passionatów", ponieważ tylko oni dysponują oryginalnym bo sami go stworzyli w 1997 albo 1998 roku i odrazu uznali go za ideał a wiadomo ideałów się nie rusza.Czyli nigdy nie został zhybrydyzowany i kazda kupiona pestka jest potomkiem tamtej rośliny.Nie jest mocna pod kątem fizycznym ale haj jaki wywołuje jest niesamowity.Czysta euforia z mnóstwem energii.Można po nim dom sprzątać śpiewając 🙂 Dodam, że 100% sativy.W młodości, że tak powiem, szkolnej miałem ciekawych kolegów więc raz miałem okazję go palić.To palenie zmieniło moje spojrzenie na konopię a miałem za sobą już kilka ciekawych wtedy przeżyć.Kropka 🙂

20220825_173709.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lasir dzięki byczku już leci zapis w notes napewno zmieszczę gdzieś jedną na próbę po tej recenzji.

Dla ciekawych zmierzyłem ppfd było ciut za duże i listki się z tego powodu zawinęły na 70%😁  Ostatnio mało osób chętnych do pomocy mam nadzieję że te notki komuś pomogą 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...