Skocz do zawartości
Prepers

5x Gorilla cookies auto 1x purple banana punch auto Fastbuds

Rekomendowane odpowiedzi

@Prepers między 300 a 400 to ja podbijam a mam 0.7m2 i 225 watt lampę której nie używałem jeszcze na 100% tylko max była na 80%.. także wszystko jest w zasięgu ręki. Wspomniane 600+ to najprawdopodobniej na FLO musiałbyś dołożyć jakieś extra światło. Np. Dwa małe HPS po bokach \=/ co by również pomogło podbić temperaturę 🙂 a HPS jest dobry na kwit. Ewentualnie innego Leda lub ogólnie większą lampę bo tam śmiało mógłbyś wsadzić np. Lumateka Zeus Pro 465 watt. Wtedy to petarda :bongrip:

 

Screenshot_2023-10-11-14-45-15-892_com.android.chrome.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green Powiem tak zjebalem sprawę z nie wiedzy, mam skromne doświadczenia, a był w sumie nie ograniczony budżet, lampę która pokazałeś biorę na nowy rok, bo swoją muszę sprzedać, tylko pytanie czy jest sens ładować tak mocna lampę do namiotu 1.44? Moja uprawa jest legalna prowadzę ja wraz z żoną mamy limit na 6 roślin, więc pytanie czy jest sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Prepers spójrz na zdjęcie jeszcze raz i zobacz co jest napisane co do powierzchni.. 120x120 optimal..  jakby to nie miało sensu to by nie sprzedawali takich lamp i nikt by tego nie kupował. Pewnie że jest sens a efektem tego sensu jest większy plon.

Plon to nic innego jak stosunek mocy i jakości lampy do powierzchni. Przy tej lampie co masz to ciężko będzie wyciągnąć potencjał powierzchni która posiadasz. Dokładając mocy sprawiasz że rośliny pochłaniają więcej energii na tej samej powierzchni czyli rosną większe i lepsze.

Jak weźmiesz swój namiot i powiesisz raz 100watt a potem 200watt i następnie 300 watt a na koniec 465 watt to za każdym razem uzyskasz coraz to większy plon. 

Prawa którymi rządzi się ten świat są nie ubłagane. Matematyka nie kłamie 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green myślisz że zrobi to tak wielka różnicę? Jak tak to w przyszłym roku sweet zz i Nova OG sezon zrobię na tej lampie

Aktualizacja:

Sprawdzałem datę pierwszych zdjęć po wykiełkowaniu był to 6 październik czyli mamy 5 dzień, na moje oko wygląda to dobrze tylko strasznie się przewracają nożna jakoś zaradzić?

IMG_20231011_150740.jpg

Kolejny problem to woda, odstała mi deszczówka i pH pokazuje mi 6.9 7.0

Jeszcze nie muszę podlać, ale paczka z biobizz ph minus dojdzie mi dopiero za kilka dni myślę czw. Albo piątek.

Niewiem jak rozwiązać problem z wodą, wczoraj mierzyłem było 6.8, teraz jak zamieszam 6.9/7.0 i sam niewiem czy to problem z miernikiem czy tak wzrosło przez noc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręć lampę bo ciągną do słońca.

165watt różnicy z pewnością jest zauważalne na tej samej powierzchni. 

Ogólnie 300 watt to nie jest dużo na 120x120.. to jest prawie 1.5 metra2

Możesz też tańsza lampę kupić. Lumatek ogólnie drogi jest 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znów aktualizacja lampa na +/-45%, trochę dużo producent zaleca innaczej, a zdj nr 2 moja wczorajsza papardelnia xd

IMG_20231011_163803.jpg

IMG_20231011_163922.jpg

A tu grzybnia CO2 z racji braku dostępu świeżego powietrza

Taki zbiornik na wodę dobry pomysł? W środku deszczówka, u góry na suficie ta dziura to wentylator plan jest wpiąć się pod niego

IMG_20231011_163827.jpg

IMG_20231011_163931.jpg

@Mr.Green lumatek już w planie na nowy rok 🙂 Mars hydro do kumpla po cenie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozazdrościć miejscówki.. ja to bym tam już malował po robocie hehe i sufit podwieszal xD

Zalecenia producenta to tak raczej jako wskazówka lub podpowiedź. Nie gotowy scenariusz. Może trafiły Ci się pytongi pestki i potrzebują słońca jak Superman 😛

To pierwsze co zamówiłeś od Fast Buds? Czy zamawiałes już coś wcześniej..?

Kufta / hobok na wodę to zawszę dobry pomysł. Przy organice zalecana jest odstana woda a przy BioTabs nie interesuję Cię jej pH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Prepers deszczowa czy kranowa? Bo to trochę różnica jest. 

Na biobizzie musisz trzymać pH by się dziewczyną nie pojebało 😛 i wiem że lecisz na biobizz 😄 Odnośnie pH na BioTabs to po prostu Cię informowałem na zapas już xD

A ziomek te FAT 🍌 Banany to na czym uprawiał?

@Prepers jakbys mógł to odpowiedź czy pierwszy raz zamówiłeś coś od Fast Buds? Czy zamawiałes już coś wcześniej? W sensie czy to nowe konto i pierwsze zamówienie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...