Skocz do zawartości
IridiumXan

Acapulco Gold x1

Rekomendowane odpowiedzi

IMG_7003.thumb.JPG.0a0228cebd8e00e0140e6cbf9db8a422.JPGIMG_7002.thumb.JPG.5e8b97f312d92fca7bf411ab659b936b.JPGIMG_7001.thumb.JPG.e41ad3953850676835cdcf16e6bfbed5.JPG

 

Jak widać, liście średnio. Na dole jeszcze mam pozrywane suche liście albo te co odpadły. 

On 10/24/2023 at 4:25 PM, Lasir said:

@Mr.Green

Swoją drogą, teraz tak się zastanowiłem, ciekawe z czego robią organiczne Ca i Mg, skoro wapń i magnez to metale.hmm...

Planty zdychają, wg.mnie, bo niewłaściwie zabrałeś się za ziemię od samego początku.Jeśli jej nie zlałeś przed sadzeniem to błąd, a jeśli lałeś wodą powżej 25 albo poniżej 20 stopni *C lub z chlorem co gorsza to chyba mam rację.Rośliny padają z nadmiarów.Płukanie może coś pomoże ale myślę, że niewiele.

Podpowiem tylko, żeby zrozumieć przeczytaj składniki swojej ziemii.

Dobra huj.Wg.mnie zabiłeś mikoryzę i bakterie, czyli jedyną ochronę przed bombą nawozową która się w tej ziemii znajduje.Jest gotowa na 6 tygodni a rośliny pobierają powoli dzięki miko.

Ciekawoska na wtorek.Czytałem, że są rośliny które bez miko nie wykiełkują 🙂

Woda winę ponosi tym razem czuję 

Haha kilka razy mi zeszło ale dotarłem do sensu tego. No mi też wydaje się że już chuj nie robota, najlepiej chyba by było zacząć od nowa i biorę to pod uwagę. Traktuję to jako naukę dalej. Muszę zainwestować w lepszą ziemię, lepszy miernik do pH bo bez tego tylko więcej problemów jest ale gdzieś się trzeba uczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@IridiumXan  Nie ma sensu teraz zaczynać od nowa, jak na razie idzie może nie najlepiej, ale też nie najgorzej, nic na ten moment nie wskazuje, by uprawa miała się skończyć fiaskiem. Pilnuj tego, co masz lejąc wodę z odpowiednim ph, by ponownie nie doszło do przyblokowania rośliny. Acapulco gold oberwało przez nieodpowiednie ph, ale poprawia się jego stan, bo górne partie wyglądają lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@IridiumXan  Słuszny zakup, jak chodzi o inwestycje w uprawę. Co do ilości to trudno powiedzieć teraz, gdy nie widać, jak napuchną ci topy i jak finalnie będą wyglądały, ale z twojej powierzchni, jak dobrze rozłożysz szczyty można wyciągnąć do 130 g, nie licząc liści, a jedynie same topy. Wyjmij ten nawilżacz z namiotu, bo na kwitnieniu nie jest potrzebny, tylko nie potrzebnie ci tam miejsce zajmuje. Spróbuj u Acapulco gold lepiej rozłożyć szczyty, by miały więcej miejsca i nie były w takim ścisku, wytnij kilka większych liści, by się zrobiło luźniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@IridiumXan Jest znaczna poprawa w stosunku do tego, co było wcześniej. Tak trzymaj, bo zmierza to we właściwym kierunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_7097.thumb.JPG.5f9ed3d78efa9efece1f550a22dc10c5.JPGIMG_7098.thumb.JPG.1e069d9378b041578fef580defb243a5.JPGIMG_7099.thumb.JPG.8e5f37862763acc2dcf9b2378e2f2238.JPG

IMG_7100.thumb.JPG.a782c180e74090835efaf2a5a923d901.JPG

 

Tak jak widać. Automat kwitnie fajnie (tylko nie wiem czemu liście oklapły, za mało wody?). acapulco średnio. liście znowu/dalej wskazują deficyt, co jakiś czas niektóre usychają albo mają żółte końcówki. Pozbyłem się paru wiatraków.

Opinie?

Edytowane przez IridiumXan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@IridiumXan ten wiatrak ustaw tak by nie walił bezpośrednio na tego szczyta bo go ususzy za życia. 

Podnieś doniczkę o sprawdź jej ciężar. Jak jest bardziej jakby  była ze styropianu to jest sucho a jak jest ciężka jak worek ziemniaków to jest zalana wodą.. jak ma sucho to podlej i po podlaniu podnieś raz jeszcze żeby mi kontrast balastu przed i po podlewaniu. 

Walcz jak kolega wyżej napisał. To uczy najwięcej i najszybciej a każde kolejne grow będzie twoim zwycięstwem 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu coś się rusza, Acapulco zaczyna kwitnąć. Automat dalej ciemny, dziwne trochę ale spoko.

 

@Mr.Green - pierwszy krzak odpadł w przedbiegach, teraz druga próba i jest lepiej. Trening czyni mistrza :D

IMG_7135.thumb.JPG.b1a737d719e73c4b6e89509e42ecddde.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Just now, Mr.Green said:

@IridiumXan dobrze z tego wyszedłeś 🙂

Trochę chęci i starania się i można :P staram się suchać rad, zaczynają się też wyciągać. Może coś z tego będzie jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...