Skocz do zawartości
Gość Zielone krainy

Orange bud i Purple haze.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zielone krainy

@WymiataczMega Dążymy do perfekcji, bo tego wymaga doskonałość, owszem nie dojdziemy do niej, gdy wszystko nie będzie jej sprzyjało, ale nawet, jak sprzęt zawiedzie, to gdy masz wiedzę i doświadczenie, to i tak będziesz bliższy doskonałości niż typ, jaki ma sprzęt, ale nie ma wiedzy i doświadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@mateo W moim przypadku chodzi o odsłonięcie dolnych części topów, aby światło miało swobodniejszy dostęp teraz na końcówce, gdy będą puchły maksymalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

Równo 60 dzień kwitnienia. Dzisiaj jeszcze nie zrobiłem pełnego golenia liści, jak planowałem, a jedynie delikatnie je przerzedziłem, bo uznałem, że dam je roślinie jeszcze jeść, jako magazyny składników. Topy napuchły bardzo mocno, zbite są konkretnie, łodygi nie wytrzymują ciężaru topów i się gną, więc musiałem dzisiaj powbijać tyczki i przywiązać do nich łodygi niektórych topów, by się nie kładły. 

1.JPG

4.JPG

2.JPG

 

3.JPG

Możecie próbować typować wynik. :rollit:

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@WymiataczMega  Podpórki dostały łodygi, jakie uginały się pod ciężarem topów, jakie mocno spuchły i są ciężkie.

@Prepers 2x Ledam 60 W, czyli razem 120 W na diodach Citizen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Prepers  Rekord to 2,1g/W. Z tych paneli więcej się wyciągnąć nie da według mnie, a jak da to góra 2,2g/W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy mam Marsa hydro na Samsungach Evo 3.1 480w, i 720w podobno osiągnąć można 3.5g z wata na tych nowych ledach wierzysz w to? I czy jest sens do namiotu 1.2m2 720w na 6 albo 9 automatów ładować? Czy lepiej ten panel 480w skoro jest taki mocny wykorzystać? Zaraz kończę pierwszą uprawę, i nie jestem pewien jak to rozegrać, a ty wydajesz mi się odpowiednia osoba na te pytanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Prepers  Producent deklaruje, a czytałem specyfikacje tego panelu, że jego maksimum to 3,5g/ W, jakby producent oszukiwał to sam, by sobie strzelił w przysłowiowe kolano, więc uznaje to za wiarygodne w sensie, że tyle maksymalnie jest się w stanie z tych diod Samsunga wyciągnąć, ale oczywiście same diody ci nie zrobią tego 3,5 g/W, ale  tu musisz być growerem, jaki wie, co robi, bo ma za sobą duże doświadczenie, więc wyciągnie z tego panelu maksimum, bo wie, jak uprawiać, więc nie popełnia praktycznie żadnych błędów w uprawie. Ja ogólnie nie uznaję automatów pod indoor , bo uznaje je za coś zbytecznego, gdy sam regulujesz światło, jak chcesz, jak dla mnie automat ma sens pod chmurką, gdzie nie masz wpływu na słońce. Jak chodzi o rozmiar powierzchni i wybór panelu pod nią, to kieruj się tym, co mówi producent, nie ma sensu dawać znacznie większej mocy do nieadekwatnej do jej rozmiaru powierzchni, bo nie jest potrzebna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Gitarka potrenuje sobie na 480w, przecież jak uda mi się wkręcić 400 to jaranie mam od planty do planty, głupi byłem że tyle lamp nakupowalem, a panel wydaje mi się w takim razie spoko ten 480w, niemam zamiaru sprzedawać jarania, dużo palę, ale na chuj mi 720w z taką wydajnością ... Ciężko mi było info znaleźć co do realnych produktywności, na forum często pisali że 2g z wata jest nie możliwe 🤣 A na sezony przyjdzie czas trochę się podszkole na następnej plancie jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Prepers  Jak dla siebie samego to wystarczyłyby ci moje panele, z jakich wyciągam nieustannie ponad 200 g, co uprawę wyjmuję tyle palenia, teraz będzie podobnie, więc wyciągnę około 210 g według moich zapatrywań. Jak bym uprawiał cały czas, to zaraz mógłbym posadzić kolejne i mieć za 3,5 miecha kolejne ponad 200 g palenia.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy z żoną palimy tak 400 na 4 miechy 🙂 więc postaram się oddać panel o ile można 720w, i pobawić się 480w, z 1.2m2 liczę na 500g więcej tematu nie potrzebuje, chce się bawić uprawą, może zrobię sobie kolekcje jaranka po 10g czy 20g popekluje gdzieś, ale napewno przesadziłem i to grubo z tą 720w, ja poprostu jak jestem w formie potrafię wstac o 5 rano zmielić 5 i do 10 wszystko zjarac sam 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lasir na styk jest od ściany do ściany jest w royal roomie 125cm od rurki do rurki jest 120cm mierzyłem wszystko kilka razy 

115cm potrzebujesz na lampę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...