Skocz do zawartości
Kolbertus

4xAmnesia Haze (RQS) + Mars Hydro TS1000 + 80x80x180

Rekomendowane odpowiedzi

@Growerseed Też o tym pomyślałem.To wtedy czynnik nieludzki działa 🙂 Czyli nie brudne paluchy winne 🙂Ogólnie to grzyba w ziemii grzybem zwalczaj.Na pleśń w ziemii (lub przeciwko pleśni) dobra mikoryza czytałem.

Czytałem przed chwilą więc się dzielę czytaniem 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kolbertus cholera dziwnie w sumie, jak przy tej wilgotności i temp zaatakowała plecha, szczególnie że nie masz paru grubych szyszek tylko dużo ale mniejszych:/ Jedyne co to można mieć pomysły czemu się pojawiła, czyli zbyt mały przewiew powietrza (albo mogły wiatraki dmuchać w taki sposób, że były rejony bez ruchu powietrza właśnie między topami, ale w to wątpię). Mogłeś też na rękach coś przenieść, no ale bądźmy szczerzy, komu nie zdarzy się dotknąć topów podczas kwitnienia, przez tyle dni to prawie nierealne.

Wydaje mi się że gruuuby niefart miałeś i rzeczywiście coś na rękach przeszło i plecha się rozwinęła gdzieś na styku topów, a potem zarodniki przejebały się z wiatrem.

Ja byłbym zły, bo jeżeli było tak jak mówisz, to Twojej winy praktycznie nie ma w tym co się stało, a jedynie miałeś w cholerę pecha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiem, co mogło być przyczyną. Wiadro z wodą, które jest w boksie. Kiedy odparują związki z wody, dzięki którym można ją pić jest bardziej podatna na skiśnięcie. Zauważyłem dzisiaj, że zrobił się na niej delikatny biały nalot. Jeśli tam są zarodniki grzyba to ona cały czas paruje w środku i rozsiewa to dziadostwo po całym namiocie.

No nic. Dzisiaj leci sama woda i za dwa dni ścinka. Nie będę czekać oststnich dóch tygodni, bo stracę wszystko.

Serce mi krwawi. Ehh... człowiek uczy się na błędach...

IMG_0800.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kolbertus z czystej ciekawości.Jakie to związki masz na myśli dzięki którym można pić wode a odparowywują?

Edytowane przez Lasir
Literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Lasir napisał:

@Kolbertus z czystej ciekawości.Jakie to związki masz na myśli dzięki którym można pić wode a odparowywują?

Ja wiem? U mnie w mieście woda jest zdatna do picia z kranu. Wydaje mi się, że coś musi być dodawane. Nie wiem. 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe czyli dobrze czułem 🙂 Myślę, że raczej ujmowane coś jest żeby była zdatna do picia.Albo dodają coś żeby coś finalnie zniknęło z wody.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Lasir napisał:

Hehe czyli dobrze czułem 🙂 Myślę, że raczej ujmowane coś jest żeby była zdatna do picia.Albo dodają coś żeby coś finalnie zniknęło z wody.

 

I właśnie do tego zmierzam. Odparowanie tych składników zwiększa podatność wody na rozwój w niej drobnoustrojów. I chyba w moim przypadku właśnie miało to miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Watpie, że woda jest zdatna do picia-coś odparuje i już niezdatna.@Kolbertus @WBB Tak.Dodaje się chlor jako dezynfecje wody, zeby zabić drobnoustroje i inne zarazy.Ale tenże chlor jest niezdrowy dla ludzi i roślin i ogólnie jest śmierdzący.Uzdatnia wodę ale gdy wyparuje to woda jest poprostu czysta, nie niezdatna.

@Kolbertus Więc jesli u Ciebie wyparował chlor i coś się zrodziło w wodzie to mój wniksek brzmi - naczynie w ktorej stała ta woda było zanieczyszczone poprostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to prosisz się o pleśń głośno.Nie coś tam z wiadra wyleciało i plecha, tylko wiadro z wodą spowodowało pleśń.Woda!

Na flo wszyscy osuszacze odpalają a Ty postawiłeś wiadro z wodą do boksa 😕

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update: dzień 100 ( 35 / 65 ). Jedna roślina została dzisiaj ścięta, pozostałe przerzedzone i oczyszczone. Boks został dokładnie odkurzony - wiem, że tym samym zaburzyłem w jakimś stopniu panujący tam mikroklimat, ale rosliny zą w bardzo dobrej kondyzji, więc myślę, że się podniosą. Wczoraj przekpłuałem też ziemie sama wodą. Nigdy więcej nie zdecyduję się na materiałowe doniczki, ponieważ pod nimi zalęgła mi się jakaś miniaturowa obca cywilizacja. Z plastikowymi nigdy nie miałem takich problemów. Rzecz jasna usunąłęm tyle ile mogłem. Zdjęcia poglądowe:

IMG_0813.jpg

IMG_0812.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Lasir napisał:

No to prosisz się o pleśń głośno.Nie coś tam z wiadra wyleciało i plecha, tylko wiadro z wodą spowodowało pleśń.Woda!

Na flo wszyscy osuszacze odpalają a Ty postawiłeś wiadro z wodą do boksa 😕

Zawsze tak robię - odkąd pamiętam i nigdy nie miałem problemów... 😯

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadnego mikroklimatu myciem boksa nie zaburzyłeś bo to nie akwarium tylko osłona na rośliny i wieszak na lampy.Pomaga utzymać warunki nie mikroklimat.

Teraz, Kolbertus napisał:

Zawsze tak robię - odkąd pamiętam i nigdy nie miałem problemów... 😯

Musi byc pierwszy raz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Lasir napisał:

Po co?Po co?

No... bez przyczyny. Rh nie było wysokie.

Teraz, Lasir napisał:

Zadnego mikroklimatu myciem boksa nie zaburzyłeś bo to nie akwarium tylko osłona na rośliny i wieszak na lampy.Pomaga utzymać warunki nie mikroklimat.

Musi byc pierwszy raz!

Kolejna lekcja. Człowiek cały czas uczy się czegoś nowego. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, WBB napisał:

@Kolbertus 10 batów na gołą dupę.... żeś na taki pomysł wpadł. Ale to jest wojna, muszą być ofiary.... 😉

Tak jest.Na stos z bluźniercą 🙂 się nauczy 🙂

@Kolbertus RH to wilgotność względna.Nad tym wiadrem bezposrednio była inna wilgotność napewno.

Mam w pokoju swieczkę i 30 stopni celcjusza.Czy swieczka daje 30 stopni ciepła? Nie odpowiadaj 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kolbertus to wiadro rzeczywiście mogłoby się tam nigdy nie pojawić na flo:classic_biggrin: Im niższa wilgotność powietrza na późnym flo, to znak dla rośliny że idzie zima i będzie panicznie wtedy budować topy jak najmocniej się da. No i dodatkowo niska wilgotność = brak pleśni.

Wydaje mi się że miernik mógł Ci źle pokazywać, bo na flo to te doniczki Ci pewnie parują z 5 litrów na dzień plus pojemnik z wodą, gdzie bez chloru + ciepło + światło = obca cywilizacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...