Skocz do zawartości
Arturas

Dziwne plamki na liściach

Rekomendowane odpowiedzi

Skórki od banana zalej wodą na noc i rano podlej. Albo doraźnie jakiś nawóz azotowy w ogrodniczym kup

Kokos i perlit są jałowe, musisz nasączyć podłoże mikro i makro elementami

Bo będą Ci ciągle jakieś niedobory wychodziły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,  a odżywek wystarczy po litrze jak wezmę ? Plagron Coco A i B ,do tego  Cannazym od Canny, Rhizotonic od Canny, do tego pk 13/14  tak jak kolega wcześniej wspomniał, tylko w jakich pojemnościach to kupić jak by ktoś mógł 😁 Dzięki wam z dnia na dzień jestem lepszym rolnikiem 👊

Edytowane przez Arturas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli 0,5 L będzie git na 4 bo tyle mam nadzieję dożyje hehe dziwne że automat zdycha a te z palenie znalezione kiedyś w szafce leżały a trzymają  się 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystkie nawozy mogę brać np. 250ml czy plagron Coco aI b wziąć 0,5 L ? Podlałem woda która stała że skórką z banana zobaczymy no szkoda taka ładna była a teraz masakra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że nic nie wiem, ale ktoś mógł by pomoc  ogarnąć ten temat. Niektórzy z was powinni wiedzieć po 2 sec co jest grane po liściach ja takiej wiedzy nie posiadam 1 raz grow boxa stawiam i szkoda żeby się zmarnowało 

Edytowane przez Arturas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wiadomo o co chodzi, ale nie wiadomo dlaczego bo nie wiadomo jakie masz ph. Jak ph jest dobre to ją przenawoziłeś i trzeba płukać, a jak ph chujowe to ma niedobory bo nie pobiera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Arturas  jak czytałem to roślina siedzi w kokosie i perlicie, czyli nie ma zupełnie skąd brać jedzenia. Bez nawozów nie ma najmniejszej szansy, żeby przeżyła. Nawozami w stylu kawa, skórki z banana nie zdążysz jej nakarmić raczej, zanim to się przyswoi to ona padnie (bo nawozy nie są w formie soli czyli najłatwiej przyswajalne dla roślin).

Dlatego jeżeli zaczynamy sądzić roślinę, to najpierw czytamy przynajmniej podstawy, a nie na odwrót. To tak jakbyś chciał złożyć sobie dobry komputer, ale najpierw byś kupił części, a dopiero potem sprawdził czy do siebie pasują

Jak chcesz żeby przeżyły, to do sklepu stacjonarnego podskoczyć, kupić jakiś nawóz mineralny wszystko w jednym dla pomidorów, gdzie będzie N, P, K,Mg, Cal, S, Mg, Cu, Zn i nie pamiętam co tam jeszcze i podlewaj dawkę zalecaną blisko rośliny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, znalazłem coś  takiego  mam używać do puki za 2 dni nie będę miał tych odpowiednich ? I co to jest ?

UK NPK 3-3-3 z magnezem, ROI NPK 3-1,3-2,5 z magnezem

 

Raczej kupię tego 

Screenshot_2023-07-16-12-49-39-467_com.android.chrome.jpg

Edytowane przez Arturas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Arturas  takie coś jest okej, ale NPK i Mg to 4 pierwiastki, a Ty w kokosie potrzebujesz więcej. Na chama kranówka jeszcze będzie miała trochę calmagu siarki itd, więc tym powinieneś podlać aż nie dostaniesz zamówionych nawozów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wydaje mi się że działa podlałem nawozem do pomidorów i lepiej wyglądają, zobaczę jeszcze jutro 👍 dzięki za pomoc zmierzyłem pH wody 6,42 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obetnij chore liście, żebyś widział co się dzieje. 

No nie, poczekaj za mało ich🤣😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, to odcinać czy nie ? Bo na górze liście zdrowe są od razu nabrała zielonego koloru. W końcu coś swojego do palenia będzie 😁 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co się dzieje dzisiaj zajrzłem to na zdrowych liściach robi się to samo wrzucę zdjęcie jak wrócę z pracy 🙁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pH wody mam 6,42 podlałem nawozem w niedzielę około 200 ml na  sztuke wczoraj wyglądały już lepiej a dzisiaj znowu to samo się dzieje. A może mają za mało tlenu czy coś bo mam 2 rękawy w growboxie wentylator jest na zewnątrz i wtłacza świeże powietrze cały czas. Szkoda roślin nie chce żeby zdechły miały mi zapewnić darmowe jaranko 🙁

Edytowane przez Arturas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Arturas  wybrałeś mega trudne medium, do którego musisz dodawać wyliczone dawki nawozów, pierwiastków, idealne pH itd

Strasznie ciężko diagnozować problemy, jeżeli się nawarstwiają. Jedyne co wiadomo, to że tlenu na pewno im nie brakuje, musiałaby stać praktycznie w wodzie. Jeżeli odżyły po dodaniu nawozu, to możliwe że dodałeś go zbyt mało albo zbyt dużo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...