Skocz do zawartości
Arturas

Dziwne plamki na liściach

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, wydaje mi się że działa 😁podlałem nawozem do pomidorów i dzisiaj dostałem ostatnią odżywkę  i lepiej wyglądają, 👍 dzięki za pomoc, zmierzyłem pH wody 6,42 

 

IMG_20230720_221327.jpg

IMG_20230720_221325.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowie mi ktoś jeszcze jak ile razy używać, podlewam rośliny co 2 dzień około 200 ml na 1 roślinkę. Cocos a+b za każdym razem gdy podlewam a co z resztą ? Do zużycia całe mam cocos a+b po 1 L pk13/14 i cannazym 260 ml i 100 rhizotonic. Dzieki

 

IMG_20230724_170009.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Arturas napisał:

podlewam rośliny co 2 dzień około 200 ml na 1 roślinkę

nie za mało ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem to ja się pytam 😀 3 tydzień się zaczął jak wyszły z ciemni. Ale co z odżywkami tak jak na opakowaniu. Chce pakować je ile się da 

 

Edytowane przez Arturas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To je zabijesz

SOIL
  PPM (Hannah) EC (mS/cm2)
Early Growth 400 - 500 ppm 0,8 - 1
Seedling 500 - 600 ppm 1 - 1,3
Transition 600 - 750 ppm 1,2 - 1,5
Vegetative Stage 800 - 850 ppm 1,6 - 1,7
Vegetative Stage 850 - 900 ppm 1,7 - 1,8
Vegetative Stage 900 - 950 ppm 1,8 - 1,9
Flowering Stage 950 - 1000 ppm 1,9 - 2
Flowering Stage 1000 - 1050 ppm 2 - 2,1
Flowering Stage 1050 - 1100 ppm 2,1 - 2,2
Flowering Stage 1100 - 1150 ppm 2,2 - 2,3
Flushing 0 - 400 ppm 0 - 0,8
 

 

@Arturas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co się dzieje wszystko było już dobrze i nagle takie coś wczoraj wyskoczyło. Już mnie zaczyna to wku.... Kawałek ziela a wymagania jak Beyonce. Pomoże ktoś bo wyjebie to przez okno chyba 

IMG_20230803_114410.jpg

IMG_20230803_114356.jpg

IMG_20230803_114352.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym podlewam 400 ml na roślinę co 2 dzień  ale 2 z tyłu są ok, tylko 13/14 jeszcze nie leje. Temperature mam od 20 do 26 lampy 24/24 

IMG_20230803_153722.jpg

IMG_20230803_153717.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi pomóc jak podlewać czym kiedy ja już dawki se ogarnę tylko ile razy kiedy i co ? A i dzięki za pomoc nie dawałem na razie pk 13/14 i dla tego pewnie niedobór jest bo to fosfor i potas jest to temu pewnie, dobre oko masz dzięki stary za pomoc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Arturas  upadłeś się na tą uprawę w kokosie dlatego ciągle będzie się coś działo. To tak jakby porównać z człowiekiem który je normalnie śniadanie obiad kolację, z tym który się karmi kroplówką. Ten karmiony kroplówką idealnymi dawkami będzie pewnie zdrowszy silniejszy itd itd, ale jak coś zepsujesz w dawkowaniu, to zaczną się problemy. Ty właśnie wybrałeś kroplówkę, która jest bardziej wymagająca ale daje większe efekty

Musisz podawać też ile czegoś dawałeś, bo to czy podawałeś nic a nic nam nie powie. Zawsze pisz ile było wody, jakie pH i co dodałeś do tej wody dodatkowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko, te plamy wyglądają jak nie dobór manganu, magnezu, wapnia fosforu i azotu xd czyli całości w sumie...
Pytanie teraz, czy to jest mocny deficyt z braku pożywienia (bo to jest w kokosie) czy raczej wina ph całego medium i problem z poborem pierwiastków. 
Nie wiem, czy dolomit można dawać na kokosa, ale ja bym zapierdolił jakąś dawkę (solidną garść) i rozsypał ją po całej powierzchni  z lekkim naciskiem na centrum. A później ją obwicie podlał, to w końcu duże donice - z 700/800 ml. 
A jak nie można dawać dolomitu, to jakieś calmagi itd.
Ktoś dobrze pisał, abyś wypierdolił to do ziemi i to było by chyba najlepsze rozwiązanie bo dostaną od razu normalne ph (które jest tu mocno, ale to mocno kluczowe) wraz z podstawowymi pierwiastkami. 
Wiadomo, że będzie to dla niej może ciut mało na początku (choć patrząć na to jakie ma braki) to w sunie wszystko na raz. 
Ja to bym chyba tak zrobił, bo to najrozsądniejszy ratunek w tym momencie. Ile taka ziemia może stać? 10 funtów za 20L? Ciekawi mnie wgl ile L masz donice, to 15? Jak tak, to też musisz przemyśleć ilość wody. 
który to dzień/tydzień panienki. Czy ona już nie ma pre-flowa jakimś cudem? (bo już ślepy jak kret jestem hehe).
Podsumowywująca, ja bym wrzucał je w ziemie. Nie ma co siać paniki i nerwów. Trzeba pamietać, że nauka kosztuje, a to jaką walutą już płaciłmy (mam tu na myśli, czas, pieniądz, więcej pracy, siły etc.) to już od nas samych zależy. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mają już prawie miesiąc, kokos 75 perlit 25 donice 15L podlewam około 400 ml wody na każdą roślinkę pewnie niedobór fosforu i wapnia był bo nie dodawałem pk13/14, pH mierze za każdym razem woda ma 6,30 około. To czemu wszystko było zajebiście nagle coś im odwaliło Coco a+b 8 ml na 2 L wody, cannazym 2,5 ml na 2 L wody, rhizotonic 5ml na 2 L wody, pk13/14 3 ml na 3 L dodaje to wszystko co 2 Dzień i podlewam. Nie uparłem się, trochę poczytałem i wydawało mi się że kokos lepiej ciężko przelać do ty drenaż, lepiej bylo mi iść do sklepu kupić 60 L ziemi niż zamawiać z neta i płacić za dostawę 4 razy tyle niż za worek ziemi. Z tego co wyczytałem ludzie zachwalali kokosa dla tego się zdecydowałem na niego.

Edytowane przez Arturas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Arturas Coco A nie ma w sobie fosforu w ogóle, ale Coco B już ma go dość dużo jak patrzę. Cal jest w Coco A, a Mg w Coco B

Przeanalizuj co takiego zmieniłeś, że pojawiły się takie kropki i dlaczego na jednej roślinie nie ma ich wcale, a na innych są. Jeżeli nic a nic nie zmieniałeś, to pokaż jeszcze całą roślinę od góry do dołu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zmieniłem może wilgoć skoczyła na 2 dni do 75. Ale już jest dobrzea dobrE je podlewam pisałem wyżej jak to robię myślicie że jest git ?

IMG_20230804_121150.jpg

IMG_20230804_121146.jpg

IMG_20230804_121143.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlałem wczoraj wszystkim tak jak zawsze i chyba lepiej wyglądają ale te zmiany co zaszły już w liściach nie są odwracalne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plamy nie znikną, możesz jedynie zapodawać jej odpowiednie ilości dawki nawozu, aby problem sie nie powiększał, to raz. Dwa, aby zdrowo rosła roślina i dała plon w miare normalny. 
 

W dniu 04/08/2023 o 09:47, Arturas napisał:

 Z tego co wyczytałem ludzie zachwalali kokosa dla tego się zdecydowałem na niego.

Jest dobry, lecz to jest dla bardziej doświadczonych growerow. Tak jak pisał @Bob drzewny kokos, jest wymagający od samego początku, dlatego że nie ma w Sobie on żadnych składników. Musisz od początku mysleć od ph, ilościach nawozów, odpowiedni czas i ilość nawodnienia, w dodatku działasz na mineralnych nawozach (z tego co kiedyś wyczytałem, mają one większy wpływ na zmiane ph, ale nie utne Sobie za nią ręki). Kolejna rzecz, że w takiej fazie wegetacyjnej, gdzie roślina jest jeszcze mała, potrzeba jej powolnego dostarczania składników odżywczych, które zastają się czasem w medium. Do czego zmierzam, czasem podlać na przemiennie wodą, aby uwolnić to co jest w donicy aby właśnie, ph się tak nie kwasiło, i żeby roślina mogła normalnie pobierać papu, a nie blokować. 
ps, jak działasz na ledach, to zawsze musisz brać pod uwagę, że wytraca się magnez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli podlewać co 2-3  podlanie samą woda żeby wypłukać je trochę ? Ale przez 3 tygodnie podlewaniem cały czas tak samo rosły teraz zaczęły szaleć może powinienem zwiększyć nawozy gdy są już większe?  Wydaje mi się że 500 ml co drugi dzień na każdą roślinkę to spoko 

IMG_20230805_125729.jpg

Edytowane przez Arturas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Arturas marihuana lubi być podlewana obficie ale żadko. Spróbuj podlewać większą ilością wody( jak doniczka 11 l. to lej 1,1l co 3-4 dni )

Raz woda z odżywkami, raz sama woda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...