Skocz do zawartości
Arturas

Dziwne plamki na liściach

Rekomendowane odpowiedzi

Jak czytam o tym to przenawożenie i niedobrze  mają podobne objawy. Wsadziłem łapę i tam nie jest mokro wręcz susza powiedział bym . Wczoraj go podlałem z nawozami tak jak pisałem wyżej i tak jak by już trochę wystrzeliło do góry. Kilka liści ma tak zajechanych wyższe piętra są zdrowsze a 2 rośliny z tyłu maja może coś delikatnie ale tak to zdrowe

IMG_20230805_142544.jpg

IMG_20230805_142443.jpg

IMG_20230805_142422.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czerwone łodygi to jest niedobór npk.
Piszemy, że niedobór może być spowodowane zakwaszeniem się medium (czyli złe ph) i przez to, nie pobiera odpowiednich minerałów i powstają objawy lub po prostu za mało dajesz a trzeba dawać od początku w dobrych dawkach by nie zakwasić ziemi.
Nie wiemy jakie ph ma gleba, ale skoro mówisz ze są w 6,3 ph to TEORTYCZNIE nie powinno się z glebą nic dziać, ale nie wiemy jak szło to od początku dzień w dzień.
Masz 30 dzień tak? to powinno za nie długo wchodzić w flo, więc no zapierdol jej porzadnie podlanie wodą z calmagiem (jak masz) jak nie to woda i daj jej papu w odpowiednic proporcjach i podlej 1L wody. Ale musi być suche po tym litrze wody. Tyle. Ja nie uzywam mineralnych nawozow, wiec nie wiem jak tam producent podaje na dany moment.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sterydd czyli na każdą roślinkę po 1 L + wszystkie odżywki ? Kiedy mam podlać bo wczoraj podlałem po 500 ml każdą ? Jak najlepiej pH zmierzyć mam paski i pH metr ale jak w kokosie zmierzyć wilgoć jak on suchy 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja je w takich doniczkach mam. W ziemi masz czy w kokosie? Powiedz mi czy odrzywki mam git czy może coś dokupić ?

Screenshot_2023-08-05-22-49-05-931_com.android.chrome.jpg

Edytowane przez Arturas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Arturas plagron i canna robią dobre odrzywki. Podlewając co 4-5 dni canazym możesz dawać do każdego podlewania. Kokos to jedno z trudniejszych medium. Trzeba roślinie wyliczyć wszystko bo kokos jest jałowy, jest w nim to co w niego wlejesz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Glut78 czyli mam podlewać co 4 dni wszystkimi odrzywkami tylko po litrze na roślinkę, a teraz przepłukać tylko sama woda po litrze na głowę tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Arturas @Arturaspodlej teraz z nawozami ( pełna dawka producenta) 1,5-2 l na doniczkę. Wlewaj powoli żeby kokos dobrze nasiąknął za 3-4 dni podlej wodą z dobrym ph. Konopie lubią być podlewane żadko, ale obficie. Tak, że lepiej żadziej, a większą ilością

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok zrobione, i podlewać tak na przemian co 3-4 dni raz z odrzywkami raz bez ? Mam nadzieję że będzie git, dzięki za pomoc 👍dam znać co i jak 

Edytowane przez Arturas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, a więc wszystko jest git liście z plamami zostawiłem niektóre same usychają wolę nie wyrywać. Wszystkie mają kwiaty już oprucz jednej na 1 zdjęciu . Dzięki za pomoc udało się uratować 👊👍

IMG_20230822_192534.jpg

IMG_20230822_192508.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny 24 h na dobe światło mam może muszę wyżej lampę podnieść, tylko że jedne sa wysze a inne niższe.

@Bob drzewny i na pierwszym zdjęciu jak widać 0 kwiatów nie wiem czemu, może to męska bo ze sprzeta miałem 2 pestki to wrzuciłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Arturas na tej pierwszej fotce, tam gdzie trzymasz palec na złączeniu są kulki, jak z nich nie wystają włoski, a roślinka nie kwitnie to to jest facet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Arturas ale tam na 1 zdjęciu z wtorku widać włosek biały wychodzący z preflowera + kształt kielicha a nie kulki, więc to będzie żeńska roślina

I co do światła lampa do góry na pewno, bo mają pionowe liście i popalone końcówki. Też lepiej by było, żeby roślina miała przynajmniej z 4 godziny ciemno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny tak tylko wszystkie już kwiaty mają a ta nic jeszcze, podniose światło wyżej ale niektóre są mniejsze i będzie światło z 50 cm od nich albo i lepiej, wyczytałem tu na forum że 24/24 też spoko nie wiem czy chce zmieniać już 2 tygodnie gdzieś zostały.

@Bob drzewny nie wiem czy będę trzymał lampę i to wszystko dla 1 rośliny jak 4 już żerne bo jest różnica jakieś 2-3 tygodnie.

IMG_20230824_172132.jpg

IMG_20230824_172313.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...