Skocz do zawartości
IridiumXan

Potrzebna porada do pierwszego GrowBoxa

Rekomendowane odpowiedzi

a co to za ziemia?

edit: jakbys podal takie informacje w pierwszym poscie to by nie bylo tyle spamu tutaj

Edytowane przez Hawudepiasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak często? Sprawdź ph

Jak często podlewałeś nawozami?

Na ile obstawiasz wodę do odparowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podlewałeś tylko nawozami to ją zasoliłeś. Przelej 10 litrami czystej wody z dobrym ph. Przy następnym podlewaniu pożywkę. I dalej nawozy co drugie trzecie podlewanie, roślina zawoła. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@IridiumXan  ziemia zawsze ma jakieś nawozy, takie jałowe gleby są dość drogie i na pewno nie będzie to pierwsza lepsza. Końcówki rzeczywiście trochę przypalone na brązowo, więc na pewno jest za dużo nawozów, bo właśnie wtedy do końcówek ciężko woda dopływa, przez co się wysuszają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny @Glut78 - przelałem wodą. Roślina jest strasznie niska ale robi się dosyć szeroka. Może podnieść światło? Kiedy teraz podlać normalnie z nawozem? Brudne jest bo przy przelewaniu trochę opadło na liście. Czekam aż wyschnie. Ciągle mam problem ze sprawdzeniem PH. Chyba zgubiłęm rzeczy do mierzenia. Muszę zamówi coś. IMG_5967.thumb.JPG.1e490655ce1ec34b3e5cf57fffb6811d.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak doniczka zrobi się spowrotem lekka, jakieś 4-5 dni

Ale bez wiedzy jakie jest ph to takie macanie po omacku, może się pomoże, a może zaszkodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Glut78 jasne. A ogółem jak to wygląda? Może lampe wyżej dać żeby wyciągnąć ją trochę?

 

Narazie czekam aż wyschnie po przelaniu mineralną. W między czasie ogarnę PH tego z nawozem / normlanej wody. Najgorsze ze mam czym obnizyc PH a nie moge znalezc miernika. Chyba po prostu zamowie nowy

Edytowane przez IridiumXan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...