Skocz do zawartości
IridiumXan

Potrzebna porada do pierwszego GrowBoxa

Rekomendowane odpowiedzi

@Bob drzewny
Wiatrak - ustawiłem obroty na średnie i skierowane bardziej w strone nawilżacza niż rośliny żeby wilgotne powietrze rozmieszało.

Lampa obniżona o 10cm. Zobaczymy co będzie.

Doniczka 5L narazie jeszcze.

Poczekam 5 minut niech się ustabilizuje i dam znać dokładniej

@Bob drzewny

Wilgotność 60% czyli skoczyło o 10, temperatura 30.6 - z tym trochę lipa.Nie wiem co jeszcze poprawic. Może wentylator dać na lampe żeby temperature obniżać trochę. Nie jest to zbyt optymalnie. Poza tym wylot jeden otwarty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@IridiumXan  obroty daj jak najmniejsze się da, liście zareagują dopiero po jakimś czasie na nowe światło sieć na spokojnie. Żeby obniżyć temp, to możesz jeszcze otworzyć dolne wloty pasywne (takie kwadraty na rzepy najczęściej z siatką) no i wentyl powinien dmuchać od dołu w górę zamiast na odwrót, bo ciepłe powietrze ucieka w górę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny dzięki! Już ustawiam tak żeby wiatrak był na dole do góry. Jutro albo po jutrze przyjdzie wentylator to też dodam.

Przy okazji zapytam. Kiedy trening LST zacząć? Zaczynają iść 5 liście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny Teraz jest już 5 pięter ale łodyga jest tak cienka że strach ruszyć. zobaczymy co wyjdzie.

@Bob drzewny dobra. Nie wiem czy dobrze czujka ustawiona ale pokazuje mi 72% wilgotności i 29 stopni więc chyba nie jest źle już? Zacząłem też z LST. Zobaczymy co wyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny Wilgotność spadła ale widzę wzrost od wczoraj więc chyba jest okej. Pytanie co do LST - Trzymać cały czas na jednym boku czy zmieniać bok przekrzywienia co jakiś czas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

IMG_5880.thumb.JPG.62f1bf86baa49fb70a1ad9a408edafca.JPGMniej więcej tak to wygląda. Jeden liśc widzę opadł ale pojawiły się małe nowe pod każdym rzędem i wydaje mi się że rozrosło się @Bob drzewny

Edytowane przez IridiumXan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@IridiumXan musisz jeszcze czymś złapać na dole, tak gdzieś 2cm nad poziomem ziemi i żeby ten drucik na dole ciągnął w drugą stronę niż ten u góry. Możesz sobie wyobrazić sytuację że masz stojącą plastikową słomkę na stole i ciągniesz ją za szczyt do dołu, bardzo łatwo się wtedy przewraca i w zasadzie nie odginasz jej, tylko kładziesz całą sztywną. Teraz robisz to samo, ale jednocześnie łapiesz palcami za dół słomki 2 cm nad stołem. W takiej sytuacji bez problemu możesz wyginać słomkę i jest wygięta na całej długości, przez co tworzy taki łuk.

Ty chcesz zrobić to samo ze swoją rośliną, więc jak teraz złapałeś drutem szczyt i odgiąłeś go na godzinę załóżmy 9, to teraz musisz wziąć drugi drut i odginać łodygę 2 cm nad poziomem gleby w stronę godziny 3. Dzięki temu te 2 cm łodygi będą prosto w górę, a cała reszta łodygi będzie skierowana na godzinę 9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@IridiumXan  musiałbyś poszukać na internecie "LST train cannabis" i tam jest fajnie opisane właśnie z grafikami, bo obrazki w cholerę lepiej pokażą o co chodzi

A co do wywiewu to na górze, ciepłe powietrze leci w górę, który wywiew wywali z namiotu. Wiatrak zależy jaka moc, musisz zrobić tak, żeby roślina tylko drgała, a nie żeby się bujała cała. Miejsce obojętne, ale im wyżej wiatrak i im bardziej skierowany w dół, tym więcej temperatury i wilgoci zostanie Ci w namiocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Bob drzewny dobra, tak ustawiłem. Zobaczymy czy się poprawi. Wyloty na dole pozamykać?

 

Edit: Temperatura ciagle 30 stopni a wilgotnosc 30-40%. Nie wiem juz jak to ogarnac. Wylot podlaczony

Edytowane przez IridiumXan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@IridiumXan na dole są wloty pasywne, powinien być otwarty chociaż jeden, bo inaczej namiot nie ma skąd "zaczerpnąć" oddechu

Co do wylotu im większe będzie miał obroty tym mniej zostanie Ci w środku temperatury i wilgoci, bo on to zwyczajnie wydmuchuje.

Jak będziesz miał np w pokoju ciągle otwarte okno i na dodatek wentylator będzie ciągle wymieniał powietrze w namiocie (albo będziesz miał nieszczelny namiot, bo dużo dziur będzie otwartych), to wtedy temp i wilgotność będzie bardzo zbliżona do tego co jest na dworze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@IridiumXan  u mnie taki za 40 zł nawet pokazywał źle i dopiero się dowiedziałem o tym jak kupiłem miernik CO2 za 450.

Dużo zależy od sprzętu, bo często takie mierniki są dostosowane do badania powietrza stojącego, a w namiocie to masz dość duży ruch powietrza, który może dużo zakłamywać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...