Skocz do zawartości
IridiumXan

Potrzebna porada do pierwszego GrowBoxa

Rekomendowane odpowiedzi

@Bob drzewny a co do CO2, ja nie mierzę, kupiłem w tabletkach i daję do każdego podlewania. Podobno lepiej przyswajają nawozy i lepiej znoszą wysokie temperatury. W każdym razie pod folią roślinki, które miały rosnąć outdor do 140, po treningu lst mają już 160😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to te 4 czy 5 dużych liści już bym obciął, ale są różne zdania na temat defoliacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@IridiumXan LST musisz cały czas poprawiać jak jest młoda roślina, bo chodzi o to, żeby właśnie była cały czas "położona", żeby górne liście nie przysłaniały szczytów, które rozwijają się na łodydze nad węzłami (nad miejscami gdzie liście są połączone z łodyga)

Roślina powinna być cały czas w takiej pozycji, w jakiej była jak odgiales ją palcem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Glut78 poprawiłem. jest na przeciw siebie zaczepione o doniczkę. Mogę przygnieśc jakieś liście czy najlepiej złapać żeby ich nie dotykać? Bo od góry ciężko z miejscem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@IridiumXan ja jestem zwolennikiem defoliacji i duże liście wycinam, ale to musisz poczytać, popytać się i sam zdecydować. Według mnie jak od sadzonki roślinę się przyzwyczai do małej ilości liści to puźniej się odwdzięcza dużą ilością kwiatów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liście wycinane co 2 tygodnie od sadzonki, średnica 74 cm. Nasionko kiełkowane 30 kwietnia. Była by większa tylko ma za małą doniczkę bo muszę ją wywieść gdzieś i wysadzić w pole. Tu gdzie mieszkam wolno hodować do puki nie zakwitnie, ale może w tym roku to zmienią😅

IMG_4735.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie wycinał liści tak wcześnie, to trening wysokiego stresu i bez dużej wiedzy do roślin można wpaść w jakieś ciągle problemy tu z wodą tu z karmieniem

Co do samych drutów pamiętaj że możesz nimi też łapać za liście, żeby je odgiąć dla doświetlenia rośliny.Ja osobiście działam na sznurkach specjalnych do roślin, wydają mi się łatwiejsze

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...