Skocz do zawartości
IridiumXan

Potrzebna porada do pierwszego GrowBoxa

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko. Od niedawna interesuje mnie temat i postanowiłem sobie sprawić zakup. Wiem już że źle zrobiłem kupując gotowca no ale jest. Chciałbym się poradzić jak to najlepiej ustawić.

Box: 40x40x120
Lampa: Elektrox DUAL CFL 125W
Jakiś nawilżacz powietrza,  wiatrak, drugi wiatrak do rury z filtrem.

Chyba standardowo.

Wydawało mi się że w miarę dobrze wszystko ustawiłem ale sadzonka w sumie po 2 godzinach w środku opadła w dół. Do tej pory liście były sztywne.

Dodatkowo:
1) Czemu nawilżacz nie podnosi wilgotności w boxie?
2) Od dołu są dwa małe, żółte liście. Czy tak to powinno wyglądać? Mam wrażenie że mogłem przelać wody

Z góry dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
4 minuty temu, IridiumXan napisał:

Siemanko. Od niedawna interesuje mnie temat i postanowiłem sobie sprawić zakup. Wiem już że źle zrobiłem kupując gotowca no ale jest. Chciałbym się poradzić jak to najlepiej ustawić.

Box: 40x40x120
Lampa: Elektrox DUAL CFL 125W
Jakiś nawilżacz powietrza,  wiatrak, drugi wiatrak do rury z filtrem.

Chyba standardowo.

Wydawało mi się że w miarę dobrze wszystko ustawiłem ale sadzonka w sumie po 2 godzinach w środku opadła w dół. Do tej pory liście były sztywne.

Dodatkowo:
1) Czemu nawilżacz nie podnosi wilgotności w boxie?
2) Od dołu są dwa małe, żółte liście. Czy tak to powinno wyglądać? Mam wrażenie że mogłem przelać wody

Z góry dzięki!

Witaj kolego. Więcej danych podaj. Jaka wilgotność w środku. Puść nam kilka fotek jak masz w środku i jak wygląda Twoja dziewczynka. Nie zapomnij o wykasowaniu danych ze zdjęć, jeśli siedzisz w PL.

Edytowane przez Kolbertus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie growbox nie jest w użyciu bo czekam na nowy wiatrak do wywiewu ale tak jak na zdj. Wilgotność była stale w granicach 50%. Aktualnie tyle mogę ze zdjęć tylko dorzucić. Mam nadzieję że pomoże. Te żółte liście ledwo widoczne są na samym spodzie.

imagy-image (2).jpg

imagy-image (1).jpg

imagy-image(1).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, dziurawy napisał:

@IridiumXan powiem ci gratuluje zdjec , mogles je obrocic ale to maly pikus , z tym ze nic nie widac szczegolnie zoltych lisci  , rownie dobrze mogles zrobic sufit boxu mordo 

Żółte liście się tylko na dole zaczynają, nie miałem jak zrobić innych zdjęć bo się spieszyłem a obróciły się jak je tu wrzucałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nad ziemią się zastanawiam. Miałem wcześniej dobrą zmieszaną z kokosem i było git a teraz to rozsadziłem i przeniosłem do większej lekko doniczki (pewnie za wcześnie) i nie jestem jej pewien. Niby dobrej jakości ale ma jakieś domieszki chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@IridiumXan przedewszystkim - Boksik malutki jak na żarówę 125W CFL. Są one mało efektywne i walą dość sporo ciepła z siebie. Nic dziwnego, że wilgotność waha się w okolicach 50 percentów. W tym stadium rośliny powineneś mieć około 65-70% cały czas. Te dolne liście, które Ci zżółkły to prelistki, które po otwarciu nasiona pobierają energię światła dopóki nie wyjdą pierwsze liście z ząbkami. Nie przejmuj się nimi.

Edytowane przez Kolbertus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Kolbertus napisał:

@IridiumXan przedewszystkim - Boksik malutki jak na żarówę 125W CFL. Są one mało efektywne i walą dość sporo ciepła z siebie. Nic dziwnego, że wilgotność waha się w okolicach 50 percentów. W tym stadium rośliny powineneś mieć około 65-70% cały czas. Te dolne liście, które Ci zżółkły to prelistki, które po otwarciu nasiona pobierają energię światła dopóki nie wyjdą pierwsze liście z ząbkami. Nie przejmuj się nimi.

Kozak. Zauważyłem też że na dwóch największych liściach są spalone końcówki.

Co w takim razie warto zrobić? Wymienić światło?

Robię to ogółem dla zabawy, nie zależy mi na plonach ale chciałbym żeby coś z tego wyrosło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@IridiumXan jaki rdzeń uprawy preferujesz? Mineralny, czy organiczny?

1 minutę temu, IridiumXan napisał:

Kozak. Zauważyłem też że na dwóch największych liściach są spalone końcówki.

Co w takim razie warto zrobić? Wymienić światło?

Robię to ogółem dla zabawy, nie zależy mi na plonach ale chciałbym żeby coś z tego wyrosło

Dla zabawy, powiadasz. A to spoczko. To baw się dobrze. 😉 Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@IridiumXan Jeśli traktujesz to luźno i dla zabawy to wyrzuć wszystko do kosza. Taka przyjacielska rada - konopie to rośliny, którym musisz poświecić czas. Trochę jak naszym wrednym babom. Jeśli je olejesz to zwyczajnie odejdą ( czyt. znikną nie dając Ci tego, co mają najlepsze ). Decydując się na uprawę z miłym finałem w postaci zapalenia kwiatów powinieneś podejść do tego poważnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kolbertus Nie mówię że nie podchodzę do tego na poważnie. Jeśli bym całkiem miał to gdzieś to bym nie pytał i nie inwestował. Dlatego wracam do pytania - co moge teraz zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, IridiumXan napisał:

@Kolbertus Nie mówię że nie podchodzę do tego na poważnie. Jeśli bym całkiem miał to gdzieś to bym nie pytał i nie inwestował. Dlatego wracam do pytania - co moge teraz zrobić

W Twoim przypadku wymiana na jakąś słabszą żarówkę, ale bardziej efektywną. Na tak małej powierzchni to raczej tylko jakieś LED-y. Dają dobrą moc światła nie emitując dużo ciepła. Spalone końcówki na pewno są spowodowane światłem. Pytanie na jakiej wysokości wali żarówa od szczytu dziewczynki. Pożądanaej wilgotności na bank nie osiągniesz z tą żarówką w boksie. Jeśli chodzi o ziemię to ja każdą uprawę lece na mineralkach. Używam w tym celu ziemi z Plagrona -  Terra Growmix. To ziemia wstępnie nawożona na pierwsze trzy tygodnie życia rośliny. Dodaję tylko wspomagacze w postaci ukorzeniacza i środka wspomagającegop absorbcję składników z gleby w tym okresie. Do tego dojdzie Ci Calmag w zależności od sposobu uzdatniania wody, którą podlewasz rośliny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadam pytanie inaczej w takim razie. Czy Mars Hydro jest ok do growboxa takiego rozmiaru na jedną roślinę? Któryś model jest lepszy od innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@IridiumXan  lampa nie jest zła, jedynie nieco mało energooszczędna, przez co wypluwa ciepło podczas działania. Z nią będziesz miał lepszy okres wegetacji niż z mars hydro ts 600, jedynie barwa światła na kwitnienie Ci utrudni. Musiałbyś albo dokupić lampę HPS albo LED, bo na kwitnienie lepiej działa czerwona barwa światła. Oczywiście na tej też polecisz, ale będzie po prostu gorsza

Co do wilgotności pewnie Ci nie rośnie, bo ciągle masz włączony wentylator wylotowy, przez co cała wilgoć jest wydmuchiwania wraz z powietrzem przez wentylator

Co do samych zdjęć, lampka niżej powinna być, podpowiedz na jakiej tam masz wysokości, to zdecydujemy na jaką ją ustawić

Co do najniższych liści żółtych tych małych to olej je, zawsze tak robią

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny Dzięki za odzew! Wentylator wyłączony jest jeszcze w drodze więc go nie używam. Lampka jest 45cm od czubka rośliny albo 75 od ziemi. Box ma 120 wysokosci.

Staram się kombinowac z przestawianiem wiatraka i nawilżacza ale nie wiele to zmienia. Temperatura w środku zbliża się do 30-32 stopni a wilgotność max 60 więc muszę uchylić trochę wyloty i wszystko spada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@IridiumXan  jeżeli wiatrak wieje Ci z góry na dół, to zwiększasz temperaturę przy roślinie.

Jezeli nie masz tam regulacji obrotów, to na ten moment ten wiatrak jest za mocny jak patrzę po rozmiarach, roślina nie lubi aż tyle wiatru wbrew pozorom, powietrze ma tylko trochę się ruszać w namiocie. Najlepiej jakbyś kupił jakiś regulator obrotów do wentyla (jeżeli nie ma) albo obrócił wentyl w stronę rogu gdzieś na dole

Swoją drogą jaka pojemność donicy?

A co do lampy, to daj niżej o 10cm i obserwuj, jak będą opadać liście, to 5 cm w górę i znów obserwuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...