Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@dam1995 lepiej dokończ organicznie, bo PK 13/14 może Ci zwiększyć zbiory o 10g jak dobrze pójdzie, ale może Ci zabrać 50% jak coś źle pójdzie, to gra nie warta świeczki według mnie + zepsujesz sobie smak chemicznymi nawozami pod koniec

Co do rośliny zdrowe kolory, ja bym obciął liście już ostatni raz w tej uprawie. Masz 2 wyznaczniki, jeden to "czy liść zasłania inne" i "im niższy liść tym mniej potrzebny". Masz obciąć tylko wiatraki, czyli te liście co mają takie długie ogonki. Onetnij też liście, które mają jakieś plamy itd, ale najważniejsze żeby obciąć te co zasłaniają topy (nawet jeżeli top jest 20 cm niżej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny

7 godzin temu, Bob drzewny napisał:

@dam1995 lepiej dokończ organicznie, bo PK 13/14 może Ci zwiększyć zbiory o 10g jak dobrze pójdzie, ale może Ci zabrać 50% jak coś źle pójdzie, to gra nie warta świeczki według mnie + zepsujesz sobie smak chemicznymi nawozami pod koniec

Co do rośliny zdrowe kolory, ja bym obciął liście już ostatni raz w tej uprawie. Masz 2 wyznaczniki, jeden to "czy liść zasłania inne" i "im niższy liść tym mniej potrzebny". Masz obciąć tylko wiatraki, czyli te liście co mają takie długie ogonki. Onetnij też liście, które mają jakieś plamy itd, ale najważniejsze żeby obciąć te co zasłaniają topy (nawet jeżeli top jest 20 cm niżej)

Mówisz że przykładowo coś w tym stylu dobrze zaznaczyłem? Dobrze Cię zrozumiałem?? Bo nie chce czegoś zepsuć. Masz fotke zaznaczyłem kilka punktów liści wiatrakowych dobrze ??

Screenshot_2023-08-14-11-17-16-16_99c04817c0de5652397fc8b56c3b3817.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dam1995 popodwiązuj szczyty, albo popodpieraj bo nie będą rosły jak roślinka będzie się bała, że jej się gałęzie połamią od ciężaru kwiatów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dam1995  kurde tak na zdjęciu właśnie bardzo ciężko ocenić które liście są do wycięcia, bo musiałby być jakiś obraz 3D uprawy :classic_biggrin:

Najważniejsze żeby nie było dużych liści które przysłaniają jakieś szczyty, czyli tam gdzie są białe włoski. Też masz 2 opcje do zrobienia, przez to że tak Ci się wyciągnęły:

1. Albo dajesz im rosnąć tak jak teraz i jak będziesz ścinał, to najpierw obcinasz te najwyższe szczyty, obnizasz lampę i dasz dojść tym dolnym szczytom na 1-1.5 tygodnia

2. Wycinasz teraz caaały dół z liści wiatrakowych (tych dużych wystających od łodygi) i zostawiasz tylko takie co są bardzo blisko szczytów.

1. Trudniejsze, bo będziesz musiał mieć jakieś miejsce gdzie będziesz suszyć to po 1 ścięciu (nie będziesz mógł w boxie)

2. Stresik dla rośliny, ale powinno Ci się odpłacic, bo zauważ że teraz Twoja roślina zamiast skupić się na ładowaniu wszystkiego w największe topy, to ona się męczy żeby utrzymywać przy życiu liście na samym dole, które praktycznie nic jej nie dają

Jak zdecydujesz się na wycinanie, to obniż moc lampy albo daj wyżej na 1 dzień, niech sobie odpocznie w dzień takiego stresu ( i najlepiej wycinaj przed ciemnią)

A co do lampy 30 cm to bez problemu może być na takiej wysokości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny

W dniu 16/08/2023 o 03:16, Bob drzewny napisał:

@dam1995  kurde tak na zdjęciu właśnie bardzo ciężko ocenić które liście są do wycięcia, bo musiałby być jakiś obraz 3D uprawy :classic_biggrin:

Najważniejsze żeby nie było dużych liści które przysłaniają jakieś szczyty, czyli tam gdzie są białe włoski. Też masz 2 opcje do zrobienia, przez to że tak Ci się wyciągnęły:

1. Albo dajesz im rosnąć tak jak teraz i jak będziesz ścinał, to najpierw obcinasz te najwyższe szczyty, obnizasz lampę i dasz dojść tym dolnym szczytom na 1-1.5 tygodnia

2. Wycinasz teraz caaały dół z liści wiatrakowych (tych dużych wystających od łodygi) i zostawiasz tylko takie co są bardzo blisko szczytów.

1. Trudniejsze, bo będziesz musiał mieć jakieś miejsce gdzie będziesz suszyć to po 1 ścięciu (nie będziesz mógł w boxie)

2. Stresik dla rośliny, ale powinno Ci się odpłacic, bo zauważ że teraz Twoja roślina zamiast skupić się na ładowaniu wszystkiego w największe topy, to ona się męczy żeby utrzymywać przy życiu liście na samym dole, które praktycznie nic jej nie dają

Jak zdecydujesz się na wycinanie, to obniż moc lampy albo daj wyżej na 1 dzień, niech sobie odpocznie w dzień takiego stresu ( i najlepiej wycinaj przed ciemnią)

A co do lampy 30 cm to bez problemu może być na takiej wysokości

Kurde chyba najpierw góra później dół tak będzie najlepiej a co do suszenia zorganizuje coś. 

@Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny Ale powiem Cię zmagam się z innym problemem mianowicie wilgotność za wysoka nawet zakupiłem osuszacz powietrza który działa od wczoraj ,nie byle jaki prawię 400 zł taki kurde 67% 65 % 60 % wilgotność ,próbuje zrobić te 40-50% ale nie mogę sobie z tym poradzić temperatury 24-26 stopni . Jak zrobić żeby było dobrze cholera chociaż do tego 55 % procent żeby zbić rzecz jasna pierwsza próba była osuszenie pomieszczenia,i w boxie dalej ponad 60 % dziś wieczorem wsadzę go do środka do boxa i włączę może teraz coś się zmieni.Co myślisz ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dam1995 jak osuszacz będzie w boxie to na pewno będzie wydajniej osuszał, ale nie będzie to duża różnica. Bo ogólnie przepustowość wentylatora liczy się najczęściej ze wzoru objętość boxa×4×60 i wychodzi nam jaka jest potrzebna przepustowość na godzinę. Z tego wzoru wynika, że wymieniasz CAŁE powietrze w boxie 4 razy na minutę, więc zanim osuszacz zdąży coś wyciągnąć z tego powietrza, to ono przeleci przez cały box już daaawno.

Ale napisałem że "nie będzie to duża różnica" a nie "nie będzie w ogóle różnicy", bo osuszacz zależnie od budowy, ale najczęściej ma taką budowę, że im większy przepływ powietrza tym wydajniej osusza powietrze, ale nie znam żadnych liczb konkretnych ani nic takiego

W skrócie przeczytaj na swoim osuszaczu jaka ma wydajność w litrach/dzień i zobacz, czy przypadkiem nie okaże się że Twój osuszacz ma wydajność 200ml/24h, a Twoja roślina wraz z doniczką generują np 500ml/24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dam1995 normalne zjawisko 😏Ja bym trochę te doły wygolił bo szkoda prądu na nie 

masz jakiś stymulator kwitnienia ?

Edytowane przez Monako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Monako napisał:

@dam1995 normalne zjawisko 😏Ja bym trochę te doły wygolił bo szkoda prądu na nie 

masz jakiś stymulator kwitnienia ?

@Monako  Uprawiam na bio bizz, podaje top max i bio bloom  , bio grow i call mag ,I Alga mix ,chce już dokończyć na naturalnych nawozach 🙂 No chyba że masz coś godnego polecenia ,apropo dołów to będzie ścinka na dwa razy najpierw góra później lampa w dół i dam trochę dojść tym na dole ,Co myślisz ?  I mówisz że normalne zjawisko ale to jest dopiero 5 tydzień kwitnienia a ten gatunek ma 8-9 tygodni nie za wcześnie łapie taki kolor pytam nie chce zawalić ścinki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dam1995  powiem Ci że ja mam ten sam problem z tym brązowieniem włosków zbyt szybkim, szukałem o tym chyba z 5 godzin jakiegoś info i jedyne na co się nabiłem to domysły, że to może oznaczać wahania hormonalne przez zbyt wysoką temp, bo roślinie się wydaje że jeszcze trochę i będzie ścinka (bo świeci tylko 12 godzin), ale z drugiej strony dostaje sygnał (jest środek lata) przez za wysokie temperatury na kwitnieniu.

Takim wyższym poziomem stresu hormonalnego jest foxtail, ale to już widać po strukturze topów że coś nie halo się dzieje.

Ale co do Twoich brązowych włosków to nie wiem czemu tak jest, mam to samo i też mnie denerwuje, że zaczęło się pojawiać już w 20 dniu masowo :classic_biggrin:

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upały troszkę dają w dupę ale nie poradzę już nic na to ,a tutaj kilka zdjęć kwiatów dla was oceńcie jak to wygląda czas do ścinki według kalendarza 3-4 tygodnie.Kilka zdjęć góry i kilka dołów no widać różnicę ogromną.

Screenshot_2023-08-21-17-27-06-92_6012fa4d4ddec268fc5c7112cbb265e7.jpg

Screenshot_2023-08-21-17-26-59-47_6012fa4d4ddec268fc5c7112cbb265e7.jpg

Screenshot_2023-08-21-17-26-44-27_6012fa4d4ddec268fc5c7112cbb265e7.jpg

Screenshot_2023-08-21-17-26-37-73_6012fa4d4ddec268fc5c7112cbb265e7.jpg

Screenshot_2023-08-21-17-26-31-19_6012fa4d4ddec268fc5c7112cbb265e7.jpg

Edytowane przez dam1995

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...