Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@dam1995 to sie okaze , nie sluchaj kazdego , mysl mysl mysl czytaj czytaj ogladaj na YT kanaly , jest wszedzie pelno informacji nie wymyslasz nowego wejscia na Nanga Parbat a lecisz juz olinowana sciezka,wiadomo uwazasz na seraki i na innych i  jedynie ci trzeba, troche wiedzy kondycja , cierpliwosci ,spokojnie glowka na swiat 🙂 

filter mozesz w ogole nie zakladac jak ci zapach ani domownikom ani sasiadom nie przeszkadza , na moim etapie tak jebie brudna stara niemyta skarpeta ze ciezko by bylo bez filtra , ale sam zoabczysz , doswiadczenia ci nikt tutaj nie odda , sam musisz sie ogarnac, jak z jazda na rowerku , ja cie lekko potrzymam ale dalej lecisz sam z gorki 😄 😄 😄 😄 ehheheheh 😛 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy Szkoda że nie znamy prywatnie bym postawił dobre whisky albo fajnie zmrożoną czystą 😉 No nic jak na razie dziękuję za podpowiedzi fajnie że są  ludzie chętni pomóc racja jest mnóstwo materiału na Internecie sprawdze na YouTube co tam słychać na te tematy fakt że z tego nie skorzystałem mój błąd czytam tylko forum i co wujek google powie 🙂 No ale teraz zostało czekać jak to u mnie będzie dalej z tym będę informował na bieżąco podsyłał zdjęcia informacje o parametrach wewnątrz i pożyjemy zobaczymy;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dam1995 pamietaj swiat jest malyy w huj malyyy , nawet nie wiesz jak bardzo 😉 nigdy nie mow nigdy , aa i jestem Polakiem mam Polski zoladek Polskie gardelko tylko Polska wodka a nie jakis sikacz 🙂 aaa i kiedys tez zaproponwalem gosciowi za parking wodke nie bylo miejsca w centrum, otworzyl mi prywatny parking,  pojechal po  mnie jak postarej kurwie , nie mysl ze kazdy w tym kraju wali wodke , on chcial bombonierke a nie wodke 🙂 wiec jak widzisz sa gusta i gusciki ja juz od dawna nie pije , meczylo mnie rzyganie i szukanie momentu kiedy dosc , a najbardziej wkurwiali mnie ludzie po wodzie , huj wie o co im chodzi pierdola jakies smuty albo sie od razu bic chca , wiec dawno temu odbilem od wodki , tylko od okazji jakiejs 🙂 

przekaze ci zlota rade, daj jej spokojnie rosnac a bedzie git,  duzo jej nie potrzeba do szczescia a im wiecej szczescia dostanie tym wieksze beda  topy na koniec 😄 , czytaj czytaj ogladaj bedzie git , spadam jutro robota musze zarobic na prad dla roslinek 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy

11 godzin temu, dziurawy napisał:

@Monako 😉 😛 😛 😛

 

@Bob drzewny @Monako BOB  Monako CZY CZYTALISCIE ULOTKE CALL MAG BIO BIZZ ??? czemu tak  karzesz dzieciakowi zrobic call mag jak trzeba odwrotnie ? na koncu robisz ph !!!

Napisałem, że na koniec też trzeba dostosować pH:classic_biggrin: Najbezpieczniej jest dostosować na początku pH, żeby ominąć ryzyko wchodzenia w reakcję chemiczną różnych nawozów, przez co mogłyby powstać sole nieprzyswajalne i nierozbijalne w ziemi. Coś jakbyś nawrzucał kamieni człowiekowi do żołądka i niech się z tym dyma:classic_biggrin: Czyli najlepiej po prostu najpierw zbić pH, potem wlać wszystko co się tam chce i na końcu dostosować pH już małymi dawkami

A co do rośliny to wpisz sobie cannabis heat stress, masz bardzo podobne objawy, ale temp nie jest jakaś powalająca, więc problem leży w pH. Polecalbym kupić jakiś pH up, to koszt 20zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świeże zdjęcia z samego rana , jak już wiadomo wysokość lampy 40 cm wczoraj podany magnez i wapń, był problem w liściach układają się w kształcie łódki poranny przegląd a roślinka przyklapła nie wiem co teraz z nią nie tak.

Screenshot_2023-06-29-07-28-00-15_6012fa4d4ddec268fc5c7112cbb265e7.jpg

Screenshot_2023-06-29-07-27-49-22_6012fa4d4ddec268fc5c7112cbb265e7.jpg

Screenshot_2023-06-29-07-28-20-40_6012fa4d4ddec268fc5c7112cbb265e7.jpg

@dziurawy @Monako @Bob drzewny co myślicie na poprzednich zdjęciach widać problem w liściach a teraz dodatkowo zaczyna klapnąć wilgotność temp w porządku jak widać LED  podniesiony z 20 cm na 40 cm od wczoraj czego jej brakuję? Co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy tutaj końcówki liści nie zawijają się w górę

@dam1995 ona z dnia na dzień nie zniweluje skutków stresu cieplnego, to czy diagnoza była trafna, to możesz ocenić po tygodniu najczęściej, szczególnie że dalej nie wiemy co robisz dokładnie z rośliną, musisz mówić dokładnie co zrobiłeś co wlałeś i ile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dziurawy napisał:

@dam1995 ja mysle ze w H walisz , mi zajelo to 4 minuty ty szukasz od wczoraj i dalej nic CZYTAJ TO !!!!

 

 

Czytałem już kilka razy kurde według mnie tak jak by zaczęło się naprawiać teraz jak wróciłem do domu po pracy 

Screenshot_2023-06-29-18-10-57-91_6012fa4d4ddec268fc5c7112cbb265e7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, dziurawy napisał:

@Bob drzewny ale w lodke ? wodke 

@dziurawy tak robi się taka łódeczka z liścia a powinno być bardziej płaskie tak Jak by liść się zamykał jak książka,no ale widzę poprawę podanie magnezu i wapnia na to wychodzi że coś pomaga zobaczymy dzis przerwa w podlewaniu jutro daje call mag i bio grow

@dziurawy racja to nie robot ale wiesz wieczorem wszystko w miarę rano otwierasz a tutaj opadają liście no trochę słabo to wyglądało a teraz wieczór jest i dużą poprawa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dam1995 to bylo od swiatla za blisko byla roslinka , swiatla i to byla reakcja obronna , jak bym cie polewal goracym olejem tez bys przybral pozycje embrionalna ? natury nie oszukasz 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, dziurawy napisał:

@dam1995 to bylo od swiatla za blisko byla roslinka , swiatla i to byla reakcja obronna , jak bym cie polewal goracym olejem tez bys przybral pozycje embrionalna ? natury nie oszukasz 🙂 

@dziurawy @Bob drzewny Teraz obserwacja zobaczymy co będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda dziś zdjęcia z samego rana robione na razie od ostatniego podania dolomitu i call maga nie podlewane dziś wieczorem po pracy podleje zobaczcie sami Co Wy na to ? Ta pierwsza jakaś wiecznie nie teges wydaje mi się że kolor dolnych liści zrobił się za jasny , według informacji niedobór azotu a według was ?( 21-24 stopnie 65-75 % wilgotność 

Screenshot_2023-06-30-11-44-15-02_6012fa4d4ddec268fc5c7112cbb265e7.jpg

Screenshot_2023-06-30-11-44-31-78_6012fa4d4ddec268fc5c7112cbb265e7.jpg

Screenshot_2023-06-30-11-44-42-49_6012fa4d4ddec268fc5c7112cbb265e7.jpg

Screenshot_2023-06-30-11-44-58-38_6012fa4d4ddec268fc5c7112cbb265e7.jpg

Screenshot_2023-06-30-11-45-08-57_6012fa4d4ddec268fc5c7112cbb265e7.jpg

Screenshot_2023-06-30-11-45-20-01_6012fa4d4ddec268fc5c7112cbb265e7.jpg

@Monako @Bob drzewny @dziurawy

Edytowane przez dam1995

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wczoraj podany grow dwa 2ml na litr wody z ukorzeniaczem jouice wszystko z bio bizz też 2 ml na litr wody  i wieczorem podałem płynny krzem z Plagron 1ml na litr wody tyle od wczoraj żółkną liście na zdjęciu zastanawiam się od czego Niedoboru azotu by było czy może Niedoboru  światła, temp i wilgotność cały czas w normie podleje  jutro  pełną dawkę bio grow 4 ml 1 litr i ukorzeniacza tak samo tam jest azot jeśli jest jego brak to zawsze pomoże.

Screenshot_2023-07-01-10-43-36-29_6012fa4d4ddec268fc5c7112cbb265e7.jpg

Screenshot_2023-07-01-10-41-12-97_6012fa4d4ddec268fc5c7112cbb265e7.jpg

IMG-20230701-WA0009.jpg

Edytowane przez dam1995

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie stosujesz elementarnej zasady raz woda raz nawozy, przez co najpewniej psujesz sobie rosline i plon. Podawanie nawozow mineralnych  wplywa na zwiekszanie przewodnosci elektrycznej, na co wplywa przyswajalnosc skladnikow w glebie przez korzenie. ( wiecej= slabiej)Mowiac po chlopsku, poki nie mierzysz EC, jakie wyplywa z dna doniczki robisz to najpewniej zle. EC bedzie roslo, a ty bedziesz lal te nawozy i lal jak nieswiadomy uzytkownik :)

pozdro i z fartem

Edytowane przez Hawudepiasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...