Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@dam1995 jak jest ta okraczka z prawej strony, tomiędzy drugim a trzecim węzłem. Ale musisz zmierzyć tak żeby się w namiocie mieściło. I wszystkie na tą samą wysokość, wtedy lampę na dół. Nie jest gęsta to na dole też doświetli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zobaczyć jak to będzie tym super croopingu i jak widać zobaczcie 24 godziny minęły łodyga w załamaniu zrobiła się brązowa a kwiat podniósł się i skierował w stronę światła kilka zdjęć proszę dla was oceńcie sami.( Moim zdaniem wszystkie się zagoją ładnie )

Screenshot_2023-07-29-12-00-50-50_6012fa4d4ddec268fc5c7112cbb265e7.jpg

Screenshot_2023-07-29-12-00-40-03_6012fa4d4ddec268fc5c7112cbb265e7.jpg

Screenshot_2023-07-29-12-00-17-41_6012fa4d4ddec268fc5c7112cbb265e7.jpg

IMG-20230729-WA0007.jpg

Edytowane przez dam1995

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że wykonam crooping jeszcze raz tylko niżej ale najpierw poczekam jak tamte się zagoją, 2-4 dni ,najgorsze jest, że roślinka ciągnie dalej w górę a dla mnie to jest nie dobrze więc poczekam na zagojenie się złamań i wtedy chyba zrobię to wszystko dużo niżej  co o tym myślicie ,nawet roślinka z lewej strony na którą miałem wywalone pokazała mnóstwo kwiatów i poszła w góre dogoniła koleżankę, na niej też wykonam Crooping ,albo spróbuję pościągać sznurkami trochę w dół te gałęzie żeby oddalić od lampy i jej nie stresować bo na flo trzeba uważać,lampa max u góry wyżej już nie ma szans ,nawet teraz 34 cm od szczytów zaczyna się robić już za nisko ( Albo spróbować pociągnąć te górne szczyty sznurkami w dół wtedy odległość od lampy się zmniejszy a ja mógłbym obniżyć lampę i lepiej doświetlać dolne kwiaty)

Screenshot_2023-07-29-12-38-36-64_6012fa4d4ddec268fc5c7112cbb265e7.jpg

@Bob drzewny @Glut78 @dziurawy

Edytowane przez dam1995

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny @Glut78 @dziurawy  Panowie ponownie ja z tej strony sprawa jest dość ciekawa mianowicie liście lekko opadły wcześniej podlane samą wodą o dobrym pH woda z filtra jest ,nawozy podawane z bio bizz top max i bio bloom plus kontrolnie call mag Ziema bio bizz All mix świeżo wsadzone tydzień przed startem flo dziś już mija trzeci tydzień flo więc czwarty tydzień w nowej ziemi dołączam zdjęcie zobaczcie co może być problemem podlewane 2-3 razy w ciągu tygodnia zależy od suchości i pragnienia roślin po 1 litrze wody na 15 l donice,Co powiecie na ten kolor niektórych liści za dużo azotu ? Czy taka genetyka tej pełnosezonowej rośliny ?? dziś podałem 50% dawki top max bloom i trochę call mag.

Screenshot_2023-08-05-18-42-32-19_6012fa4d4ddec268fc5c7112cbb265e7.jpg

Edytowane przez dam1995

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dam1995 poza tym, że jest wyciągnięta do światła to jest Ok. Postawił bym doniczki po przekątnej boxa, zmierzył odległość od gałęzi do rogu i o tą długość bym je obniżył żeby światło opuścić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Glut78 napisał:

@dam1995 według mnie to są początki przelania. Daj jej przeschnąć 

@Glut78  Podlane było poniedziałek litr wody ma jedną roślinkę , czwartek to samo i dziś z nawozami , Czwartek sama woda ale test palca wykazał sucho dlatego podlane myślisz że za dużo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dam1995 a po podlaniu bardziej opadły? Jeżeli tak, to za dużo wody (ale w to wątpię, litr wody co 3 dzień to mało jak na ten etap).

Opcje są dwie albo za sucho albo za mokro, ja bym strzelał że za sucho ja 1 rzut oka, ale jeżeli po podlaniu opadły Ci bardziej, to znaczy że za dużo wody.

A co do przepuszczania wody przez filtr to lepiej tego nie robić jeżeli nie masz nadmiarów minerałów, bo nie dostarczysz roślinie takich pierwiastków jak żelazo cynk itd. calmag to nie wszystko

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Bob drzewny napisał:

@dam1995 a po podlaniu bardziej opadły? Jeżeli tak, to za dużo wody (ale w to wątpię, litr wody co 3 dzień to mało jak na ten etap).

Opcje są dwie albo za sucho albo za mokro, ja bym strzelał że za sucho ja 1 rzut oka, ale jeżeli po podlaniu opadły Ci bardziej, to znaczy że za dużo wody.

A co do przepuszczania wody przez filtr to lepiej tego nie robić jeżeli nie masz nadmiarów minerałów, bo nie dostarczysz roślinie takich pierwiastków jak żelazo cynk itd. calmag to nie wszystko

@Bob drzewny Masz jakiś produkt który można kupić od czas do czasu podać cynk żelazko itp ? Coś polecasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny @Glut78 Screenshot_2023-08-06-17-31-20-80_6012fa4d4ddec268fc5c7112cbb265e7.thumb.jpg.1071a8166dbf4765e626f9375173ca8c.jpg Dziękuje za pomoc, dziś jest poprawa był to niedobór wody ,jestem w szoku piję bardzo dużo ,proszę świeże zdjęcie widać od razu poprawę.Jesli macie jakieś  uwagi co można poprawić proszę piszcie śmiało świeżak przyjmie wiedzę z miłą chęcią 🙂

Edytowane przez dam1995

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dam1995 powiem Ci że jak na razie nie kojarzę nic fajnego z tymi cynkami żelazem itd, dopiero będę się przymierzał, ale to pewnie za 2 miesiące. Od biobizza nawozy mają po trochu wszystkiego w każdym, np activera ma cynk żelazo mangan, tak samo algamic, bioheaven, topmax

A co do rośliny to pilnuj teraz żeby jej nie przelać, bo np jak dawałeś 1 litr co 3 dni i było za mało, to teraz dawaj 1.5 litra, żebyś też nie przesadził w drugą stronę. Wentylator też bym starał się ustawić tak, żeby wiał delikatnie od boku zamiast od góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Bob drzewny napisał:

@dam1995 powiem Ci że jak na razie nie kojarzę nic fajnego z tymi cynkami żelazem itd, dopiero będę się przymierzał, ale to pewnie za 2 miesiące. Od biobizza nawozy mają po trochu wszystkiego w każdym, np activera ma cynk żelazo mangan, tak samo algamic, bioheaven, topmax

A co do rośliny to pilnuj teraz żeby jej nie przelać, bo np jak dawałeś 1 litr co 3 dni i było za mało, to teraz dawaj 1.5 litra, żebyś też nie przesadził w drugą stronę. Wentylator też bym starał się ustawić tak, żeby wiał delikatnie od boku zamiast od góry

@Bob drzewny Tylko on jest bez regulacji myślisz że nie będzie za mocno wiało po nich ? Bo jak jest od góry to już lekko buja liśćmi ,a jak go ustawie na roślinki to będą już miały dość taki mocny wiatr 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, WBB napisał:

Dodatkowe zdaje się żelazo ma Rokzbastic od Atami. Pasłem tym ostatnio...

@WBB dawałeś kontrolnie w małych dawkach czy miałeś jakieś braki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...