Jump to content
Sign in to follow this  
filip1825122@o2.pl

Brązowe włoski, żółte liście we wczesnym stadium kwitnienia

Recommended Posts

Nie potrafię stwierdzić czego im brakuje gdyż to moje pierwsze roślinki, czytałem wiele ale objawy często są podobne przy różnych chorobach. Roślinki mają około miesiąca, po 2 tygodniach lałem im biohumus, później gdy zauważyłem że liście stają się żółte kupiłem jakiś preparat z żelazem do roślin zielonych i spryskałem nim  liście, nie wiem co mm dalej robić, kupić jakiś inny środek z chelatem zelaza czy to nie o to chodzi i to jakiś inny niedobór 

20190811_150812.jpg

20190811_150804.jpg

20190811_150824.jpg

20190811_150817.jpg

20190811_150835.jpg

20190811_150830.jpg

20190811_150850.jpg

20190811_150842.jpg

20190811_150753.jpg

@filip1825122@o2.pl wygląda mi to na popalenie nawozem, miałem podobnie wyglądającą roślinę, jakie dawki biohumusa jej dawałeś? jaką ziemie zastosowałeś ? nową ogrodniczą ?

80 ml na 2litry wody i to rozdzieliłem na 3 roślinki, czasami podlewalem co 2 3 podlanie właśnie tym nawozem. Ziemie kupiłem uniwersalną ph 5.5- 65. 3 dni temu spryskałem liście roślinnek substralem z żelazem do roślin zielonych

Posted (edited)

Okej jutro kupię i zastosuje. Lać przez kilka dni czy na razie tylko raz i obserwować co sie dzieje? Jak myślisz dlaczego wloski zrobiły się brązowe w pewnych częściach rosliny

Edited by filip1825122@o2.pl

@filip1825122@o2.pl może od tego właśnie nadmiaru składników popaliło i włoski czy od tego oprysku, ja bym teraz przelał ją czystą wodą potem jak by gleba podeschła następne podlanie wodą z dolomitem i obserwował co się będzie działo z rośliną 

też bym stawiał że popalona nawozami, chociaż biohumus nie jest nawozem mocnym, możliwe że musiał się skumulować 

Jesteście w stanie stwierdzić w jakim stadium rozwoju są roślinki widząc ich dokładne zdjęcia? Zapisywalem dni swoich małych ale gdzies mi to przepadło... wiedząc mniej więcej który to ich tydzień mógłbym coś więcej poczytać o nawozach i jak o nie dbać żeby były silniejsze i większe. Pachną już ładnie,  dwa się ładnie rozwijają (Tak.mi się wydaje) tylko ten jeden jakiś najnowszy i na więcej ma brązowych włosków, od poczatku coś gorzej rósł 

@filip1825122@o2.pl dwa-trzy dni i powinno być widać efekty, co tu powiedzieć, trzymają je dalej, nie dawaj nawozów bo popalone są od nawozów, nie wiem gdzie je trzymasz czy pod lampą czy na dworze