Skocz do zawartości
moonka

Lockdown kush i pineapple kush cake

Rekomendowane odpowiedzi

@vego1989 wiem ale podczas mojej nieobecnosci nikt nie bedzie dogladal tematu i boje sie o plesn. Nie wiem tez na ile dokladnie jade. Niby w planach jest tylko tydzien ale moga sie z tego zrobic i 2 tygodnie. O ile rozwiazalem problem podlewania w tym czasie o tyle z plesnia nic nie zrobie. Bylem doslownie 20 minut temu u znajomego zernkac na jego roslinke. Sensi skunk auto z nasionek, ktore mialem z roslinek z tamtego roku i u niego pojawila sie plesn a roslince brakuje jeszcze z miesiac do pelni szczescia. Przy okazji zapytam no mam dylemat. Czy z nasionek z automatu rosna rowniez automaty czy sezony? Rosnie to i rosnie a u mnie juz zdazylem sciac 2 rzuty auto i powoli szykuje sie do trzeciej scinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@vego1989 no wlasnie zauwazylem. Mi wyrols 2 metrowy chlopak a koledze konkretna roslinka😂 zaczynam zalowac, ze mu ja dalem ale przysluga za roslinke...😅 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sobota. Zapowiada sie kolejny upalny dzien wiec zaraz ruszam po wentylator do szklarni😅 jako, ze lockdown wyginal sie troche niekontrolowanie to postanowilem go troszke przestawic i ponaciagac odpowiednio sznureczkami. Cieplo zdecydowanie sluzy roslinkom. Przez ostatnie 3 dni zdecydowanie widac przyrost masy. Jednak stalo sie to czego sie obawialem a mianowicie plesn na pineapple... Pourywalem to co bylo zainfekowane i zobacze jak sprawa bedzie wygladala za kilka dni. Jesli nadal bedzie postep plesni to roslinka nie doczeka ze scinka do mojego urlopu.  Lepiej miec wiecej slabszego nic prawie nic mocniejszego😅 przy okazji zapytam o jakos srodek na plesn. Czy jest cos co naprawde sie sprawdza? Ewentualnie a nawet lepiej jakis srodek zapobiegawczy nic juz po fakcie🙂

20230909_083759_compress75.jpg

20230909_083727_compress76.jpg

20230909_083904_compress17.jpg

20230909_083851_compress55.jpg

20230909_083849_compress90.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ci powiem, że w szklarni możesz mieć lipe z tą pleśnią, no chyba że zamontujesz wentylatory na przestrzal, wlotowy i wylotowy. Jeżeli masz możliwość, to wyciagnij ją z tej szklarni, bo rano tam na pewno sauna jest lub wieczorem.

Srodki na pleśń działają raczej zapobiegawczo. Oglądałem kiedyś ogrodnika, jak testował różne środki i domowe sposoby na pleśń na pomidorach i Ci powiem, że pleśń i tak postepowala, na niektórych trochę bardziej, na innych trochę mniej ale całkiem nie wyleczyl żaden ze środków i sposobów a na niektórych, gdzie były pryskane drożdżami lub czosnkiem, to krzak pomidora zjadlo całkowicie.

Konopia to kuzynka pomidora, daleka ale jednak więc myślę, że wnioski można z tego wyciągnąć samemu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pablo 1988 na szczescie nie🙂 pojawila sie na pineapple

@Jerzy szukalem dzisiaj jakis wentylatorow na wyprzedazach garazowych ale kompletnie nic nie znalazlem. Bede musial zamowic cos z neta zeby chociaz mieszaly te gorace zastane powietrze. Nie mam mozlowosci wyciagac ich ze szkarni bo za duzy przypal. Sasiedzi sa tolerancyjni ale...🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plecha na pineapple pojawila sie praktycznie na kazdym topie. Jutro rano albo jeszcze dzisiaj w nocy scinka. Co bedzie to bedzie🤷‍♂️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie wieczorne ciecie. Listkow bede sie pozbywal jutro bo w ciagu dnia troche wiecej widac😂 mysle, ze z 1/3 pojdzie do kosza ze wzgledu na plesn...😐 zamowilem dwa wentylatorki z malym panelem solarnym i na dniach bede to montowal do szklarni zeby byla wymiana powietrza. Dodatkowo wstawie do srodka normalny wentylator aby mieszal powietrze. Musze go tylko podlaczyc pod smart gniazdko zebym mogl go wlaczac zdalnie w razie potrzeby i aby nie pracowal 24godziny na dobe gdy wyjade😂

20230912_222413.jpg

20230912_222714.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto nie moze spac ten od rana przycina topki...😂 tak jak pisalem wyzej plecha byla na prawie kazdym topie wniej lub bardziej zaawansowanym stopniu. Kilka topow nie nadawala sie kompletnie na nic ale na szczescie "sporo" zostalo. W sumie wyszlo 100gramow mokrego czyli pewnie okolo 20gramow na gotowy. Mimo plesni i bardzo wczesnej scinki wynik tylko troche ponizej standardow automata (srednio wychodzi mi okolo 30gramow z krzaczka). W szklarni zostal jeszcze jeden pineapple ale tak bidny, ze bede sie cieszyl jak wyjdzie z niego 10gramow no i moja wisienka na torcie czyli lockdown. Wentylatorki sa w drodze i mam duza nadzieje, ze cos pomoga...

20230913_093444.jpg

20230913_093455.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@vego1989 to co na foto poszlo do kontenera. Odkad pojawily sie pierwsze oznaki zaczalem wietrzyc szklarnie ile sie dalo ale widocznie to za malo. No trudno i tak nie spodziewalem sie z niej cudow. Czasami trzeba cos spieprzyc zeby w przyszlosci nie popelnic tego samego bledu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jasne że tak myślę że z sezonu wyjdzie dobry wynik dawaj dużo rotacji powierza bo szkoda tyle czekania a jebana plecha łapie sledze z sezonu relacje powodzenia 🪴😎🔨💣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@vego1989 czytalem teoche o tych srodkach na bazie pszczelego wosku i opinie byly podzielone. Chyba, ze jest cos naprawde godnego polecenia a ja o tym nie wiem

@Pablo 1988 jesli nie wyjdzie minimum 100gramow suchego to zawijam biznes🤣🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malutkie topki oraz te pociete w celu usuniecia plechy schna bardzo szybko wiec bedac na poddaszu gdzie to susze przy okazji wzialem kawaleczek na sprobowanie. Klepie tak jak powinno mimo wilgoci. Leb ciezki, oko opadniete a jeszcze musze wziac prysznic po robocie. Foto mojej zajebistej miejcowki do suszenia🙈😂 mozna sie najarac, pograc na playu oraz w razie glebszego natchnienia wydrukowac cos w 3d🤣

20230915_001446.jpg

20230915_001516.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sobota. Dzien zaczal sie pracowicie. Musialem odwiedzic kilka sklepow aby podlaczyc wentylacje oraz kupic kilka innych gratow. Jak narazie zamontowalem 1 wentylator usuwajacy powietrze ze srodka i zastanawiam sie nad umiejscowieniem drugiego. Wiem, ze po przeciwnej stronie aby byl "przeciag" ale nie wiem czy tak samo na gorze czy dac go na dole? Dodatkowo do srodka wlecial wiekszy podlogowy wentylator do mieszania powietrza w cieplejsze dni. Podlaczylem go do smart gniazdka zeby moc go wlaczac zdalnie w razie potrzeby. Przejdzmy do sedna a wiec do roslinki. Moim zdaniem ladnie rosnie a wlasciwie nabiera wagi. Generalnie kazdego dnia widac, ze topki robia sie wieksze. Podlewam ja srednio co dwa dni (chyba, ze jest wyjatkowo cieplo to codziennie) zazwyczaj okolo 4-5litrow wody a co drugie podlewanie dostaje Big Bud w ilosci wskazanej przez producenta. Marna pineapple jakos sobie powoli rosnie i w sumie spelnia role wabika na maczliki bo glownie do niej leca😅 podlewana jest tak samo jak lockdown a czasami dostanie wody z pomidorow🙈

20230916_085318.jpg

20230916_113624.jpg

20230916_113632.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Konkretnie niech rosnie jeszcze trochę i zaczynam u siebie lecieć z ogródkiem powodzenia i z fartem 🪴🔨💣

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...