Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

@FastFarmer u Ciebie wyglądą to bardzo podobnie. Niedobór azotu. Może wychodzą Ci teraz zbyt małe dawki nawozów, ponieważ teraz rosliny, aby rosnąć i w późniejszych czasie, aby wykształcić kwiaty i tetrahydrokanabinol w nich muszą ssać wszystko co mają. Więc na pierwszy ogień idą liście.

ScreenShot_20230503130755.png

W dniu 01/05/2023 o 19:50, FastFarmer napisał:

@Udyr @Bob drzewny  @doominik @WBB  

efekt podlania większą ilością wody raczej pogorszyła sprawę,  co o tym sądzicie? 😉

20230501_193216.jpg

20230501_193227.jpg

Jeśli na tych zdjęciach są rośliny, które jeszcze bardziej Ci zżókły po podlaniu samą wodą no to to by się zgadzało. Wypłukałeś resztki azotu z ziemi i teraz jest tego efekt.

Edytowane przez Kolbertus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@FastFarmer ciężko tak na odległość coś doradzić i zdiagnozować. Na pierwszy rzut oka, to one mają jakiś problem z korzeniami, może coś gnije na dole… ta ziemia nie jest zbyt ubita, może pH jest za niskie.

pisałeś, że wentylacja jest Ok wiec to kusi być coś ja dole roślin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@FastFarmer rośliny nie padną tak o jakbyś raz przelał, tu roślina ma korzenie tylko na samej górze donicy, mało dajesz wody i mało nawozów przez to, a w glebie już nie ostał się ani jeden kawałek jedzenia na tej wysokości do której sięgają korzenie. Podlej te donice od dołu, daj im wody do podstawki i zobacz czy wypiją, jeżeli tak to znaczy że ciągle masz za mało wody. Ogólnie roślina w tym stadium w takiej doniczce wyparowuje na pewno 1.5 litra wody co 3 dzień, posiłkuje się tym co widzę po ludziach, którzy używają podlewania kropelkowego w tych właśnie donicach.

Nie ma najmniejszej opcji że przelewasz te rośliny, jest na to dosłownie 0% szans. Dlatego mówiłem żebyś sobie wyciął małe "okienko" i sprawdził że masz pustynię od połowy doniczki w dół. Miałem dosłownie to samo, tyle że ja podlewałem litr wody co 3 dni, to u Ciebie jest jeszcze gorzej

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny  no ogólnie to korzenie raczej są rozwinięte  bo wychodzą dołem doniczek i splatają się w niej na dole , co do wody zacząłem podlewać dużo więcej i daje ful składników jak pokazuje producent plagron  😉 zobaczymy co z tego wyjdzie hehe może mieć też wpływ ziemia ?

Plagron royalmix NPK (1-2-1)

- pH: 6,5-7,5
- EC: 1,5-2,0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@FastFarmer  a jesteś pewny, że równomiernie podlewasz powierzchnię doniczki? Jest jeszcze możliwość taka (występuje w podlewaniu korpelkowym źle zorganizowanym) że przy centrum łodygi woda przelatuje Ci praktycznie na przestrzał ku dołu, przez co korzenie są na górnej warstwie gleby i na samym dnie, a w całej objętości gleby korzeni praktycznie nie ma. Ale jak nie podlewasz przy samej łodydze, to nie będzie tego problemu. Skup się żeby lać rzeczywiście dużo tej wody, nie przelejesz tej doniczki nie ma takiej możliwości, chyba że rzeczywiście zaczniesz lać po 2 litry co 2 dni, ale to Ci rośliny zdechną przez wilgoć w powietrzu szybciej :classic_biggrin:

Co do full składników od plagrona uważaj, bo tabelka jest dostosowana do doniczek plastikowych, które potrzebują prawie 2 razy mniej wody niż materiałowa.

A co do ziemi to 1.5-2.0 EC to nie jest wysokie nawożenie gleby, w biobizz lightmix jest 1.2, a w allmix bodajże 2.4. Według mnie rośliny powinny odżyć jak podlewasz 2 razy więcej, bo też dzięki temu w końcu dajesz w miarę poprawne dawki nawozów (choć według mnie 800ml to nadal za mało, ale obserwuj i zobacz czy liście nie będą opadnięte przed podlaniem, a po podlaniu nagle nie zaczną się prężyć w górę).

Problem też w tym, że nie masz jak wiarygodnie sprawdzić pH, a to najbardziej krytyczne

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@FastFarmer Dasz radę wyciągnąć na jutro roślinę najjaśniejszą pod naturalne światło z boxa? Wydaje się że brakuje im jedzenia. PK na pewno, azotu to nie wiem zależy jak będą wyglądać w naturalnym świetle. Zrób też zdjęcia od boku całej rośliny, przydają się

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@FastFarmer panie kochany. Azot, azot i jeszcze raz azot. Klasyczny przykład niedoboru tegoż pierwiastka. Żółknięcie liści, które z czasem przenosi się na całą roślinę. Do tego ciemne i fioletowe łodugi. Pomimo kwitnięcia pokusiłbym sie o nawóz na wzrost, gdyz tam jest azotu najwięcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na pewno azot, wyjada dolne największe liście (które są też magazynem podręcznym) i karmi młodsze na chama. Cała roślina też patrzy w dół, więc ma malo sztywne liście. Tu brakuje dużo azotu, więc jak masz zwiększać dawkę to nie o 20% tylko jeżeli to minerał to 50%, a jak organika to 100%.

Możesz też wpisać nitrogen deficiency cannabis na internecie, żeby pooglądać jak inne rośliny wyglądają z tym niedoborem

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dziewczęta dochodzą do siebie po niedoborach to tak wspomniał kolega wyżej - zostaw je, niech roślina pobiera sobie to, co potrzebuje. Jeśli rosliny są w dobrym stanie i nic im nie brakuje, wtedy jak najbardziej mozna sie liści pozbyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yoyo to znowu ja dzień raczej 54 , automat czy nie do końca jedna z 9 roslin coś się ociaga cały czas jest " na wegu " wyciąga się wyrastają nowe łodygi z głównych łodyg.. co myślicie ociaga się czy mieliście coś takiego czy bez sensu trzymać ja z automatami bo i tak nic z tego nie będzie? 

20230526_202027.jpg

20230526_202021.jpg

Tu dla porownania 2 zdjęcia z jej dwiema " siostrami " 

20230526_204418.jpg

20230526_204340.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...