Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@FastFarmer  Podaj szefie warunki, temp, wilgotność, nawozy jakie lejesz, jakie światło ile mocy jaką wysokość. Im więcej napiszesz co się działo i dzieje z roślinami tym lepiej. Powiedz też jaka gleba, ile dni mają i w jaki sposób podlewasz, bo to donice przystosowane do podlewania kropelkowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny A więc tak , 

Growbox 120x120

Lampa Good led 630w Full spectrum ustawiona na 315w. 70 cm od szczytu roslin. 18/6

Wentylator wyciagajacy z filtrem , mieszający, 

Co2 boost na box 4x4  

 

Pestki Gorilla cookies auto Fastbuds dzień 29

Doniczki materiałowe 20l

Ziemia Plagron Royalmix

70% wilgotności 23 'C temperatura 

Podlewane co drugi dzień 300 ml na doniczke lane bliżej łodygi niż dookoła powieżchni 

Do 23 dnia sama woda Ph raz 6.0 A następnym razem 6.5

Od 25 : 2 ml na 1l wody alga grow plagron Power roots plagron 1ml na 1l wody i pierwszy oprysk vita race plagron 2 ml na 400 ml wody na 9 roslin.  Ph 6.0 Ec 1.1 Ppm 500 

@Udyr podlewane co 2 dni 300 ml na roślinę powierzchnia ziemi sucha lecz zdjęcia przed samym podlaniem wkladajac palec w ziemie czuć wilgotnosc  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr martwię się by nie przelać i nie ryzykowalem z większą ilością wody skoro gleba pod spodem jest mokra , wilgotna ? Jeśli będę lał więcej wody nie zablokuje mi to roslin ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do nawozów nie wypowiem się, bo "ogarniam" tylko biobizz, ale na 100% lejesz za mało wody i to mocno za mało. To są donice, które parują najmocniej ze wszystkich jakie są dostępne na rynku, więc jak podlewasz co 2 dzień, to prawie na pewno od połowy donicy w dół masz pustynię bez grama korzenia.

Donice materiałowe to bajka dla korzeni przez ich napowietrzenie i tworzenie siatki przez air pruring, ale to wiąże się z ogromnym parowaniem wody nie tylko od góry doniczki i przez liście jak w przypadku plastikowej doniczki, ale na dodatek przez caaaałe ściany boczne.

Na forach napotkałem się na 2 rozwiązania podlewania takich donic, jezeli nie masz sprzętu do podlewania kropelkowego:

- stworzenie na powierzchni małego leja, wystarczy że krańce będziesz miał o cm wyżej, a woda nie będzie uciekać na boki i zlatywać bez oporu ku dołu donicy przy materiale. Masz tam taką mini poduszkę powietrzną między warstwą gleby a materiałem, przez co szybko Ci się robią boki mokre i dół i wydaje się, że przelałeś całą donicę, a tak naprawdę od połowy w dół masz pustynie. Podlewać i tak będziesz z pół godziny, więc uzbrój się w cierpliwość

- możesz korzystać z podlewania od dołu na tackach, ziemia wsiąknie wodę bez problemu, ale nie wiem jak wtedy sprawa z nawozami mineralnymi, może się okazać że będziesz miał w cholerę koncentrację ich na materiale, więc jakbyś miał już się w to bawić, to raczej sama woda od dołu i reszta od góry z nawozami. No i warto pilnować, żebyś nie zrobił takiej akcji, że donice będą nabite wodą i będą sobie stać w bajorku. Po 30 minutach raczej powinieneś wyciągnąć tacki i osuszyć.

W skrócie w takich donicach nie masz co się bać o przelanie roślin, nie spotkałem się jeszcze nigdy na forach, żeby ktoś miał problem z przelaniem takich doniczek, ale okropnie często ktoś ma je przesuszone.

A no i co ważne, weź pod uwagę, że jeżeli większość wody ucieka Ci przez parowanie, to nie możesz walić tyle nawozów, co w przypadku doniczki plastikowej, ucinaj dawki, inaczej będziesz dawał niby mniej niż w tabelce, a tak naprawdę zarzucisz roślinie 150% dawkę, którą jest w stanie przemielić.

Jeżeli chcesz zobaczyć czy mam rację, to wytnij "okienko" w jednej z doniczek na wysokości z 1/4 całej doniczki od dołu i wsuń cały palec, poczujesz pustynię. Też możesz sprawdzić, czy korzenie przypadkiem nie chcą Ci wychodzić od góry, to będzie znaczyło że zwyczajnie nie mają czego szukać na dole donicy, bo nigdy tam nie jest mokro, a u góry zaś zawsze.

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@FastFarmer pamiętaj, że tu jest kwestia z 3 krotnie za małej ilości wody, ale jak nie chcesz ryzykować, to zacznij od mniejszych dawek i pamiętaj, żeby podlewać naprawdę powoli. A jak będziesz chciał sprawdzić, czy cała donica jest nabita wodą, to nalewasz do podstawki i patrzysz czy zniknie za 10 min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz kubek plastikowy taki do napojów i lej z niego... ja leje 6 takich kubków do donic 10L

Po 3 kubki i następna donica. I następna kolejka..

Edytowane przez WBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hubert2020 2 ml na 1l wody alga grow plagron Power roots plagron 1ml na 1l wody i pierwszy oprysk vita race plagron 2 ml na 400 ml wody na 9 roslin , ph ziemi ok 6.5 , 6.7 wody nie filtruje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@FastFarmer a co ile stosujesz nawozy? Co podlanie, czy co drugie? Jeśli chodzi o ilość wody to ja mam donice 11l i leję na tą chwilę 0,6-0,7l na każdą z dziewczyn. Nie znam sie kompletnie na hodowli organicznej, ale z tego, co wyczytałem to producent podaje dwukrotnie większą ilość tego Alga Grow niż Ty stosujesz. Tylko w pierwszym tygodniu można lecieć na zredukowanej ilości wedle tabeli. Może to jest problem. Ziemia wg mnie nieco za wysokie pH. Woda, którą podlewasz powinna mieć od 5,5-6,5. Ja osobiście leje wodę 5,8-6,0 pH. Wydaje mi się, że zwyczajnie sie poblokowały. A do tego za mała ilość składników odżywczych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr tak,  zacząłem podlewać po 800ml wody , co 2 dzień doniczka ciężka i nawet po podlaniu robi się wilgotna na całym dole 

20230503_121105.jpg

20230503_121111.jpg

20230503_121130.jpg

20230503_121223.jpg

20230503_121442.jpg

20230503_121633.jpg

I tak jak widać 3 u góry są wydaje mi się w miarę okej środkowa z 9 jest zielona karlowata a 5 pozostalych  odpadają i żółkną , wszystkie uprawiane tak samo jak i ph , nawozy , ilość wody ... nawet te ładniejsze mają ph gleby bliżej 6.5 A gorsze bliżej 6.0 gdzie wyżej ktoś pisał że zbyt wysokie ph ziemi mam... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr zamówiłem troszkę lepszy miernik ale też nie z jakiejś górnej półki,  ale jest elektroniczny na dniach przyjdzie , tylko że te żółknace rośliny mają trochę fioletowe łodygi przed liśćmi jak widać na zdjęciach,  jest możliwość że się przyblokowaly jakoś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...