Skocz do zawartości
Kolbertus

5xGreen Gelato Auto (RQS) + MarsHydro TS1000 + 80x80x180

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych ogrodników. Dwa dni temu zacząłem kolejną juz zabawę z panienkami. Szczegóły:

Odmiana - 5 x Green Gelato Auto od RQS

Doniczki - 11l plastik

Boks - Secret Jardin Hydroshot 80x80x180cm

Światło - MarsHydro TS1000 150W ( jeśli będzie za mało światła to w rezerwie posiadam jeszcze HPS-a 150W )

Nawilżacz - Webber HH1002 ( ewaporacyjny ) - kontrola przez apkę

Wyciąg - Secret Jardin Extractor T 150/250/350m3/h + filtr węglowy Secret Jardin 350m3/h

Wentyl mieszający - Secret Jardin Monkeyfan Ø 15cm 16W

Czujniki - temperatury i wilgotności z podglądem zdalnym przez apkę

Kontrolery - elektroniczne światła i wilgotności ( wilgotności średnio potrzebny, bo okazało się, że nawilżacz ma wbudowany higrostat )

Jedzenie - nawozy mineralne z Plagrona ( Terra Grow, Terra Bloom, Pure Zym, Power Roots, Lemon Kick, Ph Plus, Ph Minus, Green Sensation )

 Ziemia - Plagron GrowMix z perlitem

Do tego miarka, strzykawka do nawozów i miernik elektroniczny ph. Dwa dni temu nasiona wrzucone na chusteczkę po delikatnym precrushingu. Woda to odstawiona kranówka 48h. Niestety odczyn jej to 8, więc będę zbijał Lemon Kickiem do 6. Jeśli macie jakieś sugestie to śmiało. Zawsze przytulę nieco wiedzy od bardziej doświadczonych. Update'y będę starał się wrzucać w miarę regularnie. Pozdro.

 

20230415_212809.jpg

20230415_212855.jpg

20230415_213457.jpg

Screenshot_20230415_214003_Smart Life.jpg

Screenshot_20230415_214032_Smart Life.jpg

1365104046_dzie02.thumb.jpg.918a0114af051ecd530725e3aa091d21.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kolbertus pH mocno się zmienia od temperatury wody. Mierniki zazwyczaj mają niwelowanie wpływu temperatury na odczyt pH, ale nie jest to standard, jeżeli wchodzą w grę tańsze mierniki. Możesz sobie to przetestować jeżeli nie jesteś pewny co do jakości miernika.

Zmierz najpierw wodę prosto z kranu, a potem dokładnie tą samą wodę postaraj się podgrzać do 25⁰C. Pamiętaj o tym, że sonda miernika zazwyczaj nie może przeskakiwać z jednego medium do drugiego, gdy nie jest całkowicie sucha. No i pamiętaj też, że sondą powinieneś mieszać delikatnie w wodzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny  ja wiem? Miernik stał za 160 zł więc chyba jest z tych porządniejszych... Kalibrowałem go też w trzech różnych roztworach. A sonda na codzień przebywa w gąbce nasączonej specjalnym żelem. I fakt przy mieszaniu pH spada. Ale cały czas utrzymuje się powyżej 7,4.

 

Edytowane przez Kolbertus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hubert2020 tak wysokie pH wody wskazuje, że musi być tam w cholerę węglanów wapnia i magnezu. Trzeba uważać wtedy, żeby nie przedobrzyć z calmagiem. Bo jak dorzuci się canna minus, czy tam biobizz pH down, to te węglany dalej będą siedzieć w wodzie, jedynie odczyn będzie bardziej kwasowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hubert2020 powierzchnia samych donic jest dużo mniejsza. Nie będę mieć roślin na całej powierzchni boksa tylko idealnie pod lampą. No ale tak jak wspominałem. Mam jeszcze HPS-a 150W.

Update: dzień 4. Panienki wylądowały w doniczkach. Nastepne zdjęcia po wyjściu z ziemi. Na tą chwilę zasadzone na głębokości około 1,5 cm, podlane odstaną wodą o pH 5,9. Wilgotność 70%. Ziemia zroszona wodą - tą samą, którą podlałem nasiona. Temp. 23°C. Kiedy wyjdą polecą delikatne dawki Power Roots i Pure Zym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlanie będzie następować co dwa dni. Chemia będzie lana co dwa podlania, czyli co cztery dni. Z pomocą stronki producenta sporządziłem mały kalkulator. Wartości tam podane są na trzy litry wody, którymi zamierzam, podlewać 5 roślin. Czyli wychodzi 0.6 litra na roślinę. Wartości liczbowe nie są na tydzień, tylko na jednorazowe podlanie pięciu panienek. Uwzględniona twarda woda.

 

ScreenShot_20230418095846.png

Edytowane przez Kolbertus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym podlewał na Twym miejscu jak mają sucho,lepiej przesuszyć planta niż ażeli go przelać , bo takie planowanie co 2 dni to trochę lipa 

plus to że co drugie podlanie nawozy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlewaniem co 2 dni możesz doprowadzić do sytuacji, że korzenie nie będą za bardzo chętne żeby grzebać w dół doniczki, a bardziej będą chciały lecieć w górę, bo tam zawsze będzie wilgotno. 0.6L zdecydowanie za dużo dla młodych roślin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no cio Ty co 2 podlanie to spoko sprawa ,dobrze jest @Kolbertus tylko z podlewaniem ogolnie to jak roślina potrzebuje podlewaj . A nie stawiasz takie ścisłe reguły że co jakiś tam czas ,poza tym możesz dolistnie zapodawać odżywki 

byle sprzyskiwacz  ja tak często gęsto robię na weg ( przed przesadzeniem na out ofc)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bob drzewny napisał:

Podlewaniem co 2 dni możesz doprowadzić do sytuacji, że korzenie nie będą za bardzo chętne żeby grzebać w dół doniczki, a bardziej będą chciały lecieć w górę, bo tam zawsze będzie wilgotno. 0.6L zdecydowanie za dużo dla młodych roślin

Jasna sprawa, że na samym początku będę lać dużo mniej przy podlaniu. 🙂 Dzisiaj poszło około 0.8l na pięć doniczek.

12 minut temu, Pan napisał:

nie no cio Ty co 2 podlanie to spoko sprawa ,dobrze jest @Kolbertus tylko z podlewaniem ogolnie to jak roślina potrzebuje podlewaj . A nie stawiasz takie ścisłe reguły że co jakiś tam czas ,poza tym możesz dolistnie zapodawać odżywki 

byle sprzyskiwacz  ja tak często gęsto robię na weg ( przed przesadzeniem na out ofc)

Nie stosowałem nigdy nawozów dolistnych... Poczytam. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma czegoś takiego jak nawóz dolistny , po prostu dajesz takie terra grow do spryskiwacza i na noc psik psik , roślinka przyjmie to jakbyś normalnie w glebe lał tylko musisz rozcieńczyć to prawidłowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update: dzień 5 - witamy pierwszą panienkę na tym parszywym świecie. 🙂 Wraz wyjściem pierwszej roślinki startuję z naświetlaniem. Warunki - temp. 25°C, wilgotność 65-70%, lampa - 75% 18/6, odległość lampy od doniczek 45 cm.

dzień 05.jpg

2 minuty temu, Pan napisał:

nie ma czegoś takiego jak nawóz dolistny , po prostu dajesz takie terra grow do spryskiwacza i na noc psik psik , roślinka przyjmie to jakbyś normalnie w glebe lał tylko musisz rozcieńczyć to prawidłowo

Nie wiedziałem, że tak można... Proporcje pewnie będą inne niż nawożenie w postacie podlania. Tylko czy trezba Terra Grow skoro mam ziemię Growmixa, gdzie producent deklaruje, że jest potraktowana nawozem na trzy tygodnie życia rosliny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

it's alive !!!!!!!!!!!!!!!

topsze 

"Doniczki - 11l plastik" - szkoda że nie beton :))

 

sorki za off ale troche na mnie purpure haze działać zaczyna pod piwkiem 🙂

Edytowane przez Pan
bo kce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...