Skocz do zawartości
Kolbertus

5xGreen Gelato Auto (RQS) + MarsHydro TS1000 + 80x80x180

Rekomendowane odpowiedzi

@Pan

32 minuty temu, Pan napisał:

nie no cio Ty co 2 podlanie to spoko sprawa ,dobrze jest @Kolbertus tylko z podlewaniem ogolnie to jak roślina potrzebuje podlewaj . A nie stawiasz takie ścisłe reguły że co jakiś tam czas ,poza tym możesz dolistnie zapodawać odżywki 

byle sprzyskiwacz  ja tak często gęsto robię na weg ( przed przesadzeniem na out ofc)

To chyba tylko w przypadku nawozów mineralnych, jeżeli wchodzą w grę nawozy organiczne, to często niezbędny jest cały ekosystem gleby, żeby organiczne substancje były rozbite na wchłanialne pierwiastki. To głównie dlatego nawozy organiczne potrzebują czasu, żeby zaskoczyć, a mineralne efekty widać praktycznie na następny dzień. No a na liściu nie ma jednak ekosystemu i całej flory gleby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny  ciężko mi sie wypowiedzieć na ten temat. Nie mam zielonego pojęcia o uprawach na bazie organicznych produktów. Zawsze leciałem na mineralnych składnikach i byłem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Pan napisał:

przy mineralnych to pod koniec sma woda 🙂

chyba ze nie zależy Ci na smaku to rippen 

Tak, tak. Wiem. Ostatni tydzień bez żadnej chemii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18/04/2023 o 20:28, Kolbertus napisał:

Update: dzień 5 - witamy pierwszą panienkę na tym parszywym świecie. 🙂 Wraz wyjściem pierwszej roślinki startuję z naświetlaniem. Warunki - temp. 25°C, wilgotność 65-70%, lampa - 75% 18/6, odległość lampy od doniczek 45 cm.

dzień 05.jpg

Nie wiedziałem, że tak można... Proporcje pewnie będą inne niż nawożenie w postacie podlania. Tylko czy trezba Terra Grow skoro mam ziemię Growmixa, gdzie producent deklaruje, że jest potraktowana nawozem na trzy tygodnie życia rosliny?

To nie jest dzień piąty tylko pierwszy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Czujny87 piąty przyjacielu. Piąty od wrzucenia pestek na chusteczkę. Pierwszy od wyjścia z ziemi jeśli już czepiamy się szczegółów. Pozdro.

10 godzin temu, Przedzior napisał:

Hey, jakie będziesz mieć docelowe donice? 

11-litrowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Czujny87 napisał:

@Kolbertus ale liczy się jak roślina się pojawi a nie od wrzucenia na chusteczkę i ludzi w błąd wprowadzasz 

Dzięki za radę kolego. Przy następnych fotkach wezmę to pod uwagę.

Czy takie kolanka sprawdzą się przy LST?

ScreenShot_20230421161234.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie kolanka też są w porządku, praktycznie 0 szansy na złamanie, ale przy dłuższym wegu mogą nie wystarczyć według mnie i będziesz musiał i tak dodać druty/sznurki ogrodnicze (jakąś tam miały nazwę nie pamiętam już)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, hubert2020 napisał:

@Kolbertus ja kupiłem takie kolanka ale to bardziej chodzi o Topping i SCROG żeby ominąć LST w dużym stopniu 

To automaty więc na wegu ich nie potrzymam niewiadomo ile. Dlatego chyba drut ogrodniczy będzie najlepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update: 4 dzień od wyjścia z ziemi. Wszystko książkowo - temp. w dzień 26°C, wilgotność 55-60%, w nocy temp. 23°C, wilgotność 70-75%. Dwa razy poszedł już Power Roots i Pure Zym, dawki póki co 1/3 tego, co wyszło na kalkulatorze. Podlewanie 0,2 l na roślinę co drugi dzień. Niby wszystko ok, ale dwie z nich różnią się kolorem od pozostałych. Są jasno-zielone. Ale rozwijają się tak, jak ich koleżanki - równo. Może przesadzam.

20230423_143343.jpg

20230423_143347.jpg

20230423_143350.jpg

20230423_143358.jpg

20230423_143403.jpg

20230423_143415.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Bob drzewny napisał:

@Kolbertus na starcie liście mogą być różne, nie zwracaj na to uwagę. Wilgotność w dzień za mała (nie padną Ci, ale nie będą miały idealnych warunków)

Wiem, ale przez wywiew nie osiągnę więcej. Mam go ustawionego na minimum kiedy temp zbliża się do 26,5°C to się odpala i niestety nieco wilgoci mi wywieje.

Dałem wywiew na 27,5°C mniej więcej. Będzie odpalać się rzadziej. Chyba się nie poduszą. Przy wilgotności 70% odpali się samoczynnie wentyl mieszający. Z drugiej strony jak sobie przypomne moją poprzednią uprawę to miałem 29-30°C i wilgotność 25-30% 😄 praktycznie cały czas i zebrałem całkiem sporo z czterech panienek. O dziwo nie zhermiły się. 😄

20200928_170437.jpg

Edytowane przez Kolbertus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kolbertus jak miały dużo genów indici to bez problemu mogły sobie poradzić z takimi warunkami.

Nie masz przypadkiem za wysoko lampy i za dużo mocy ustawione? Ciężko mi uwierzyć że aż tak Ci się grzeje ten box na samym początku przy ledzie. Chyba że w pomieszczeniu gdzie stoi box jest dość ciepło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny To była Indica chyba 90%. White Widow Extreme Auto. Jeśli chodzi o lampę to jest ustawiona na 100% teraz i znajduję sie około 50cm od roślin. Czujnik z wywiewu jest ustawiony na poziomie roślin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...