Skocz do zawartości
WBB

4xDos Si Dos 33 Barney's Farm, 400W HPS

Rekomendowane odpowiedzi

@WBB wydaje mi się że jestem od niej mądrzejszy 😄🤣

Dobrze by było coś po środku np. 200 watt ale jeżeli ogranicza Cię głównie cena no to ciężko będzie znaleźć proste rozwiązanie które Cię zadowoli. Niestety jak każde hobby/zabawa tak i nasze zamiłowanie do roślin wymaga nakładu finansowego. 

Jest to jednak inwestycja ktora się zwraca 🙂

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Mr.Green napisał:

Niestety jak każde hobby/zabawa tak i nasze zamiłowanie do roślin wymaga nakładu finansowego. 

Wiem. Dlatego 7 lat temu skompletowałem z wyższej półki Lumateka, AdjustAwingsy, namiot 80x80x160 na przyszłe uprawy za kupę hajsu.

Następnej uprawy nie było 🙂

Teraz nie wiem ile tych upraw będzie bo każda następna ma być niby ostatnią 🙂 Jakby mi żona wyniuchała, że kupiłem jakieś gówno za 1600pln to by mi jajca obcięła.

@Glut78dawaj nazwę te Twojej lampy z chin. Solin...coś tam. Ale na pewno nie będzie to cena 600-800pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak nie ma pieniędzy na lampę to, już gdzieś pisałem, kaptur na głowę i z dwóch latarni będzie 2x 400W HPS 

@WBB samsung się zaczą cenić😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB jak chcesz iść na kompromis to kup tego marsa 150 watt i leć na nim vega na full i wymień żarówkę w HPS na mniej żerną 🙂

Mozesz wtedy połączyć dwa rodzaje oświetlenia i uzyskać dobry rezultat. Ponoć HPS+LED to dobre połączenie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Glut78 chodzi o to, że ja mam 400W HPS i to nie byle jakiego ale za dużo prądu żre. Ale jak my tu o 300W mówimy (regulowany) to nie wielka różnica do moich 400W.

Teraz, Mr.Green napisał:

@WBB jak chcesz iść na kompromis to kup tego marsa 150 watt i leć na nim vega na full i wymień żarówkę w HPS na mniej żerną 🙂

Mozesz wtedy połączyć dwa rodzaje oświetlenia i uzyskać dobry rezultat. Ponoć HPS+LED to dobre połączenie 

Hmmm... no też jakieś wyjście. Ale różnica 50-100 za prąd też mnie słabo cieszy. 

Ja mogę tego HPS przełączyć na 250/270W i nawet bez zmiany mocy żarówki świeci...

Na początku jak wychodzą z ziemi to im swiecilem ostatnio 250.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB mój SONLIPO 350W zastępuje 800W HPS, a ma dodatkowo wschód i zachód słońca, przełącznik światła weg, weg&flo, flo, regulator mocy, dwubiegunowy timer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem o co dokładnie chodziło wcześniej, myślałem, że ktoś za 800 zł chce namiot zbudować 

@WBB no jest duża 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Mr.Green napisał:

Mieścisz się w przedziale to o co Ci kaman 😄

O 1500pln które wczoraj zapłaciłem za prąd 🙂

Bo rachunek od razu na klatę cały wzialem żeby nie musieć niczego wysłuchiwać :). A to tylko jeden z trzech liczników.

Edytowane przez WBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB no to sam się zaganiasz w błędne kółko 😄

Najpierw że pizda wydać np. 1500 za dobrą lampę i zredukować zużycie prądu a potem że pizda bo rachunek jeden z kilku za 1500 :D 

To czego Ty chcesz tak na prawdę ? 

Powiedz mi bracie :ganjamon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green no bo tu jęczę a żaden mnie nie chce pocieszyć  🙂

Teraz będzie 1500lampa + 1000prad. Teraz nie ma szans, że wywalę 1500 bo niespodziewane inne wydatki wyskoczyły... jak zawsze.

Wkurwia mnie to wszystko i idę se zajarać 

@Mr.Green tą SPF2000 jeszcze jedynie ogladam... bo cena jest znośna ale 200W...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB zajarales ? 😄

A to co Ty chcesz 100 watt?

Ja używam leda 245watt przez vega 40% potem po flipie 60% i teraz leci 80% . Stówy nawet nie odpalam bo mam za małego boxa i mi jara liście. Więc można powiedzieć że średnie zużycie to 60% a z plonu jestem zawsze zadowolony jeżeli się nic nie spierdoli 🙂

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3Ty siedzisz mocno w podłożach.... 

Czy 7 letnie EasyPlugi nadają się do użytku?

Rok temu w nich próbowałem ale ziarna były też takie stare i takie karłowate siewki 2cm tylko wyrosły i wywaliłem wszystko.

Wczoraj wrzuciłem ziarno do wody i rozpakowałem paczkę z growshopu. Chujki zapomniały EasyPlugow mi zapakować 🙂

A nie chce i nie lubię na wacikach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyrjesteś, może Ty coś podpowiesz?

Ziarno już pękło w wodzie i dzisiaj muszę je dać albo na waciki albo w EasyPlugi.... 

Wziąłem te stare namoczylem, wyciągnąłem ten torf, dobrze go rękami zmieliłem bo był strasznie twardy i zapakowałem spowrotem w te plastiki. I teraz się zastanawiam czy ładować tam nasiona...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...