Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja pod tymi ledami trzymam krzaka 15cm niżej. U Ciebie to wygląda na pół metra. Nie lej im Muszynianki tylko, albo deszczówka, a najlepiej odstana kranówka. Ph ustaw na 6.2 i dobrze to podlej, bo wygląda jakbyś lał tylko pod łodygę. Co do liści, wszystkie końcówki które są jakby sucho-zardzewiałe, urywaj/ucinaj końcówkę, aby choróbsko się nie mnożyło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cejerowski21 no i super. Nie wiem czy to Tobie pisałem o Muszyniance żeby nie używać. A wiesz jakie jest najlepsze ph dla przyswajania wapnian i magnezu?

Przez to naginanie trudno określić który to starszy liść a który trochę nowszy. Główny szczyt i wierzchołek wzrostu widać, ale tu chodzi o te typowo stare wiatraki jak one wyglądają.

Bo mnie się wydaje że blokujesz ph. Dlatego oprócz cal mag to jeszcze liście mogą mówić o brakach fosforu i boru. Ale to wszystko raczej spowodowane blokami/antagonizmami pomiędzy pierwiastkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym nic nie robił oprócz picia Muszynianki i lania odstanej kranówki. A ph to wlewaj 6.5 a nie 6.0 czy 6.2. Jak już regulujesz. Ja bym nie regulował jak dodajesz biobizz. Prawie każdy nawóz od nich to ph poniżej 4, więc jak dodasz do kranówki nawóz to i tak Ci zbije lekko ph. A ziemia sama powinna buforować ph. Ale to w ogródkach gdzie sie nie leje mineralnej tylko od początku wodę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja kranówka ma ok 8ph, jak mieszam z biogrow przykadowo to cały roztwór zmienia kolor, potem strasznie ciężko jest zrobic wiarygodny test płynem do mierzenia ph, kolory się mieszają 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, cejerowski21 napisał:

Moja kranówka ma ok 8ph, jak mieszam z biogrow przykadowo to cały roztwór zmienia kolor, potem strasznie ciężko jest zrobic wiarygodny test płynem do mierzenia ph, kolory się mieszają 

Ja tylko wyraziłem swoje zdanie. Nie chce przeszkadzać ani mieszać Ci w uprawie czy ogólnie w głowie. Więc zrobisz i będziesz robić jak uważasz. Piąteczka 👊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien 29

image.jpg

image.jpg

image.jpg

Diesel pokazał wloski

image.jpg

image.jpg

Runtz ostatni raz naginany tak żeby odsłonić szczyty i koniec.

image.jpg

image.jpg

Obie dostały odstają kranówkę o obniżonym ph po 500ml, ph ok 6,5

Edytowane przez cejerowski21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien 32

Dostaja po750ml wody ok. 6,5ph 

Zdjecie odrazu po otworzeniu boxa

image.jpg

Tu na zdjeciach poniżej będą bardziej powiginane, podlewając odgarniam je żeby lac tylko na ziemie nie na liście. 

image.jpg

image.jpg

Runtz  pokazuje wloski

image.jpg

image.jpg

image.jpg

Tu u Runtza jeden liść jest jasny jak go odsłoniłem, był przygnieciony przez ściankę doniczki nie dostawał wcale światła. Był do gory nogami. Może to dlatego. Narazie nie dawałem żadnych nawozow, po 750ml wody 6,5ph

951B1BF5-B873-45E0-8914-264FA0CF1E53.jpeg

3BBFC685-7654-42EE-819E-F6810B513ECD.jpegRuntz widac ze po przejściach ale się pozbierał, jest młodszy o kilka dni od diesela dlstego włoski dopiero teraz wychodzą.

58AA9F16-A102-44DE-8A07-33FDCB302C95.jpeg
Podlewając diesela doniczka troche ciekła, mozliwe za szybko lalem wode.

Edytowane przez cejerowski21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien 34.

Runtz dostał 1L wody z 2,5ml bio grow i ok0,3camagu

Diesel sama woda tez litr

98445235-B4A9-4E4C-B33F-BA09C351B79F.jpeg

99C9ADAC-FB3B-48AE-9B06-8D4BB2F7F7C4.jpeg

Jedna łodygę Runtza odgielem żeby odsłonić inne mniejsze szczyty

C45CB542-4064-48FF-89A6-F745BE05776F.jpeg

Znalazłem kilka dosłownie uschniętych listków na samym samym dole roslinki. Oczywiście urwałem je, dotykały ziemi, 0dostepu do światła 

Sa tez jakies przebarwione liście niekotre 

0A3DCBE7-B2B9-4CC4-85CE-DE2610EA8FB7.jpeg

0ECCBA39-4B56-4D29-AE5E-C4D5EF9392CA.jpeg

3EAB8D06-198D-4EB7-A1D4-060268AA1565.jpeg

32DD9D50-CC93-4481-85F5-8BA2B5EE3B07.jpeg

Edytowane przez cejerowski21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...