Skocz do zawartości
sopel

1? x Royal Haze Automatic, LED Cree XTE 60W (od zera 😅 krok po kroku)

Rekomendowane odpowiedzi

Na takiej małej powierzchni to jest nie opłacalne 🙄 najlepiej musiał być stworzyć obieg zamknięty do tego kupić worek z co2 a nie  jakieś tabletki  i wtedy to ma prawo działać 🤷‍♂️ na tak małej powierzchni to wystarczy ze otworzysz boxa trochę im Po dmuchasz i tyle  starczy im 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31/03/2023 o 15:57, hubert2020 napisał:

@sopelsądziłem ze kupię sobie box nawozy i samo urośnie jak na parapecie zwykły kwiat a tu okazało się inaczej trzeba dużo czytać

@hubert2020Tez tak myślałem, wielu doświadczonych growerow uważa, że to prosty do wyhodowania krzak, można wsadzić i zapomnieć, a to jednak wymagająca paniusia!

Oczywiście jak coś się umie to się wydaje proste, jednak są inne rośliny, które nie wymagają takich warunków. Sory za offtop.

Edytowane przez Boogie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Katastrofedens ja mam okienko i to na serio konkretna sprawa bo okno ma wymiary 30/20 o obok tez jest dziura na wentylator ale nawet nie używam jej jak narazie grawitacja ciągnie dobrze 

Edytowane przez hubert2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hubert2020 nie ma sensu dawać do takiego boxa wentylatora wyliczającego dopiero  od 1.44m2 opłaca sie   dawać suplementację co2 ale nie wszyscy to stosują po pierwsze butle są dosyć drogie do tego reduktory czymś trzeba  mierzyć stężenie, miernik tez kosztuje 😅    Lepiej dobry wentyaltor wyciągający by mieć możliwość zredukowania wilgoci na flo i wymiany świeżego powietrza 🍀 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny tak jestem bo właśnie jak wrzuciłem dzisiaj tabletkę to wpadła na tą membranę, zostawiłem bo pomyślałem że za chwilę się rozpuści i ... Jak przyszedłem to juz był spierdolony nawilżacz więc zamówiłem juz nowy na olx za 30 z przesyłką 🤣 więc NIE WRZUCAMY TABLETEK CO2 DO NAWILŻACZA 🤪

@Katastrofedens pewnie tak jest jak mówisz. Ja wrzucam tabletkę do pojemnika przed podlewaniem. Zawsze cos więcej korzenie dostaną - nie zaprzeczysz 😉 a jakieś automaty to chyba jak ktoś przemysłowo robi to może puszczać z butli jak ma hajs i miejsce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sopel  ja ci powiem tak 😅

dlaczego ludzie niektórzy napowietrzająca wodę przed podlaniem albo w autopotach daja karmazyt i kamień pod korzenie ?  Po to by korzenie miały dopływ świeżego powietrza  i się rozrastały  Np z dodatkiem mikroryzy 🙄 ubijając ziemie w doniczce tez szkodzisz korzenia może nie w takim stopniu  „dużym”  🤷‍♂️ rosliny wchłaniają co2 przez liście nie przez korzenie  tam jak drzewa na ulicy 🙄 wiec zadań sobie pytanie…

czy dobrze robisz dusząc korzenie co2 ? 

Edytowane przez Katastrofedens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Katastrofedens Nie wiem skąd taki pomysł ale nie będę się spierał bo ja nie z tych. Z tego co wiem rośliny magazynują w glebie niewykorzystany co2 po to by z niego korzystać w razie potrzeby. U mnie tego co2 nie ma w namiocie za dużo bo nie mam ciagłego obiegu powietrza bo na razie nie mam takiej potrzeby bez filtra. Choć chyba rano jak wrócę z dyżuru to go juz założę. Dlatego daje co2 do podlewania albo do pojemniczka kolo rosliny żeby tabletka mogła się spokojnie powoli rozpuścić i wtedy wchłania sobie przez liście. Poki co pomimo ze kwitnie to jeszcze wyciąga się do góry. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sopel  Ja tez sie nie będę spierał każdy wie swoje  zdanie i racje. po każdym grow wyciąga wnioski  i zobaczy czy to co robil było słuszne. Kiedyś tez robiłem co2 z drożdży jakie tabletki cud na  kiju itp. I jakoś nie  zauważyłem polepszenia w płonie i Wzroście roślin. W malym boxie. Lepiej się skupić na obserwacji roślin dobrej suplementacji i nie przelewaniu  roślin bo to nic dobrego nie przyniesie.   Jak już wcześniej mówiłem  suplementacja co2  opłaca się przy większym metrażu, większej ilości roślin,  wysokich temperaturach, braku mowliwosci świeżego powietrza  i jak zależy ci na wysokim wyniku na koniec.   
i tym bardziej jak Ci kwietniu to przydało by się zapewnienie jest stałej wymiany powietrza w boxie 🤷‍♂️

Edytowane przez Katastrofedens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie każdy odradza tej suplementacji CO2, ale jeżeli chce się podbić metabolizm rośliny (więcej światła, temp, nawozów, wody, tlenu w glebie) to też trzeba dorzucić do pieca CO2. W powietrzu na dworze jest 400 ppm w średnio zaludnionym terenie nie licząc zimy, roślina potrafi przemielić nawet 1500 ppm przy dobrych warunkach. Dr Bruce Bugbee na wykładach na YT o tym mówił. Ja zawiesiłem nad mieszkaniem 1/4 zwyczajnej maty CO2 za 30 zł, podbiłem temp, 10% ppfd to liście w godzinę się tak uniosły, że myślałem że zaraz będą wszystkie pionowe. Tyle że ja miałem też problem 2 tygodnie temu z zaduszeniem rośliny brakiem obiegu powietrza, to może nie za bardzo wiarygodny test na jednej próbce, ale ten Bruce Bugbee bardzo polecał suplementację CO2. 

Jedyna opcja w której nie przyniesie profitów, to wtedy kiedy mamy boxa w pokoju w którym spędzamy dużo czasu (np śpimy albo pracujemy) wtedy jeżeli nie wietrzymy za dużo, to powietrze jest na tyle wysycone CO2, że w zasadzie jakieś maty czy inne mało co zmienią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni dzień 5 tygodnia. Coś tam pije ale mało. Mam jakieś dziwne zamieszanie z pH gleby. Staram się jakoś to ogarnąć i muszę odczekać trochę.

IMG_20230402_114227.jpg

IMG_20230402_113702.jpg

IMG_20230402_113725.jpg

Aha no i druty pościagalem. W tej uprawie nie będą już potrzebne. A na którąś tam uprawę z kolei jak będę miał nasiona fem to mam pomysł na prowadzenie rośliny na dłuższym wegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że ona trochę wróci do pionowej pozycji jak ściągnąłeś wszystkie druty. Masz wszystkie szczyty odsłonięte? I powiedz też na jakiej wysokości masz teraz lampkę. No i też sprzątanij te liście z ziemi suche, bo Ci jakiś syf się zalęgnie :classic_biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny no właśnie jednak dzisiaj druty musiały powrócić żeby zapewnić większy dostęp do światła. Teraz mam 45 cm i zastanawiam się czy nie obniżyć do 33 żeby daj jej to 600 ppfd. Co sądzisz? Liście ogarnięte 😉

Edytowane przez sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obniżyłem lampę do 35cm na parę godzin ale zaczęły opadać liście więc wróciłem na 45. Więc chyba jeszcze będzie się coś wyciągać.

IMG_20230403_191859.jpg

IMG_20230403_192022.jpg

IMG_20230403_191936.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 40. Końcówka 6 tygodnia. Jak chce pić to leje wodę z nawozami z tabelki z 5 tygodnia.

IMG_20230407_085835.jpg

IMG_20230407_085222.jpg

Dzień 40. Końcówka 6 tygodnia. Jak chce pić to leje wodę z nawozami z tabelki z 5 tygodnia.

Ogólnie to myślę że dawałem jej jednak za dużo światła od początku. Stąd pewnie niski wzrost i grube łodygi. Teraz już się nie będzie wyciągać. Nie wiem czy obniżać lampę czy zostawiać jak jest na 40cm? Jak myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...