Skocz do zawartości
sopel

1? x Royal Haze Automatic, LED Cree XTE 60W (od zera 😅 krok po kroku)

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, coś mnie tutaj dziś po pracy przywitało 👋. Fajnie że tak od poniedziałku bo będą tygodnie pełne lecieć mam nadzieję. Zapomniałem dodać tylko wcześniej że w ostatniej chwili zmieniłem nasiona i to co tutaj mamy w doniczce to początki Royal Haze Automatic. Wiem, że poczekam ale warto. Na razie chciałbym utrzymać temperaturę na poziomie takim jak przez ostatnią dobę i wilgotność również. Temperaturę na razie reguluje tylko nawilżaczem. Nic więcej nie trzeba. Gleba wilgotna. Tymczasem uciekam na buszka 🫣🤣 

Pozdro

 

IMG_20230227_162015.jpg

Screenshot_2023-02-27-17-05-14-569_com.tuya.smart.jpg

Oczywiście ze światłem jadę 24 na dobę👌

Aha no i czekam na ewentualne rady/uwagi oczywiście. Relacja miarę postępów 👍

Edytowane przez sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę coście tak się zawzięli na te 18/6. 24/24 jest tak samo zalecane jak 18/6. Dlatego 24/24 bo liczę na szybki wzrost bo to odmiana która długo kwitnie i tak. Jak zobaczę za jakiś czas że się stresuje albo nie wyrabiam z parametrami to wtedy może się przełączę. Automaty chyba nie są stworzone po to żeby odpoczywać tylko zapierdalać kwitnąć i puchnąć 🥳. Następny proszę. 😉🤪

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sopel 🙂 to ja będę następny. Nikt tego racjonalnie nie może zmierzyć, ale najlepsze efekty, też doznaniowe, af przynosi przy naświetlaniu 20/4. Może to mity jak niższe temp, nacinanie łodyg czy lód. Faktem jest, że każda roślina korzystająca z fotosyntezy potrzebuje nocy do odpowiednich procesów metabolicznych🖐️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz u mnie jak to wygląda po 18/6 + toppingu na AF. Krzak w nocy gdy odpoczywa ma okazję się dobrze napoić i dzięki temu gdy dostanie dawkę światła wzorowo korzystać z wszystkich minerałów. Zrobisz jak uważasz, ja wcześniej też świeciłem 24/24 i jedyne co zauważyłem, to właśnie nie przyswajanie minerałów i mimo, że lałem calmaga nawet 1.3-1.5 to i tak rdzewiały mi liście. 

W dniu 25/02/2023 o 17:55, Andi napisał:

@sopel nie koksuj tylko jej na starcie zbytnio

Ja właśnie od wyjścia w AF lałem już po 1ml/l micro/grow/bloom. Przy 3/4 piętrach 2ml/1l a nad 4 zrobiłem fryzjera + zacząłem lać 4ml/l + 0.3ml/l calmag - gdy jeszcze nie pokazała braku. I w sumie tak leje tego calmaga co 4 podlewanie. Póki co jest spoko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dobra przekonaliscie mnie 🫵😅. Przed chwilą byłem na kontroli przed pracą. Ma już dziś 3 cm i wilgotną glebę. wczoraj jednak wieczorem dodałem jej 600ml wody. W sumie od włożenia kiełka do ziemi do dzisiaj 2L wody. Lampa 45 cm od doniczki i zostawiam na auto temp 24-26/higro 50-65. Pasuje? Lampę nastawie w aplikacji na 20/4 w takim razie 👍pozdro

 

 

IMG_20230228_074851.jpg

IMG_20230228_074911.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoczko. Myślałem o tym. Jeśli chodzi o nawożenie to jako że to moja pierwsza roślina to muszę wiedzieć co jest. Więc mam zamiar stosować się do tabelki którą mam od producenta nawozów ale połowę stężenia żeby zobaczyć czy wszystko Panu Royalowi będzie pasować 🫠. Po to stosowałem grzyby mikoryzowe żeby nie lać zbytnio nawozów. ale połowę pomyślałem że pocisnę bo coś dawać trzeba co by plon był obfity 🤪 więc pierwszy tydzień pomijam a później lecę tak jak niżej. Oczywiście tylko to co z tego mam😉

 

018b575c9bd9ccabb8981b8ff5288d4c.thumb.jpg.4eb8c0a57a8316f51f96e3c6765a57f9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra jest zmieniona też lampa w takim razie jak radzą doświadczeni zawodnicy. Noc będzie się rozpoczynać o 23 żeby zakończyć się o 3. Zaufam Wam bo znacie już te rośliny przecież😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sopel ja w moim 1 automacie tez lecialem 24/7 i roslinka stanela i prawie padła weg trwal z 60 dni . Po zmianie na 18/6 sie odblokowala i udało sie z niej cos wykaraskać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzień dobry😆 dzień 3. 4,5cm i 500ml wody z rana. Reszta jak będzie trzeba przed 23 przed udaniem się lampy na spoczynek. Temperatura spadła po wyłączeniu lampy aby nad ranem wrócić już do zadanej 

 

 

IMG_20230301_073743~2.jpg

Screenshot_2023-03-01-08-36-04-299_com.tuya.smart.jpg

Screenshot_2023-03-01-08-36-26-284_com.tuya.smart.jpg

IMG_20230301_073728.jpg

Edytowane przez sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@ZielonyTabaluga do ilu sugerujesz? Jest 45 w tej chwili. 30 nad szczytem będzie git? I tak ją podnosić?

Zacząłem się w ogóle zastanawiać czy nie zacząć też regulować czujnika termo/higro w pionie. Interesują mnie w sumie najbardziej parametry w górnej części rośliny. Nie mówię że już ale jak podrośnie. Na dole jest też większy ciąg bo jest niedaleko otwór więc to też może w jakiś sposób zakłócać rzeczywisty obraz. Więc jakby zwisał sobie w pobliżu szczytu i podnosił się wraz z rośliną to źle by nie było,nie? To by też dobrze oddawało temperaturę którą robi lampa.

☯️

Edytowane przez sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest 24-27°C w tym, że jak wiatrak wieje bezpośrednio na czujnik to faktycznie zakłóca jego prawidłowe parametry. Zresztą, zobacz u mnie bo dodałem foto. Co do wymości, to 25-30cm, zacząłbym 25cm i obserwował. Wysoki krzak to po prostu krzak, ja też wyhodowalem amnesie koszykarkę i mi się na kwitnietniu łamała, bo miała cienkie łodygi. Na kwitnietniu i tak Ci wystrzeli w górę, więc oby Ci miejsca nie brakło. No i kolejna ważna rzecz, jak wyrośnie koszykarka, to później brakuje światła na te najniższe piętra, dasz radę, zobacz u mnie jak to szło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobię tak. Jak wrócę na jamę to dam lampę na 30 cm i będę obserwował temperaturę. Wyciag jest na auto więc zobaczymy jak często teraz będzie się załączał bo jak na razie to bardzo rzadko. @ZielonyTabaluga a kiedy powinienem włączyć wiatrak ten mieszający? To dopiero później jak roślina się wzmocni i wypuści więcej liści? Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Mr.Green wyciąg tylko do regulacji temperatury na auto czasami się załączy a wiatrak mam już po prostu umocowany

Edytowane przez sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...