Skocz do zawartości
Scoobi

Growrilla hydro 4xCricital Kush

Rekomendowane odpowiedzi

Box 120x120x200

Światło dobreledy 1x250w 1x Maroko 1 150w

Nawozy Shogun 

Nasiona  Cricital Kush 

System Hydro Growrilla 4x19l

Woda chłodzona do 19.5 stopnia 

Woda RO

Uprawa w wełnie mineralnej z keramzytem

Temperatur 24 w dzień 22 w nocy 

Box jest dogrzewany grzejnikiem olejowym

Wilgotność 68% w dzień 62% w nocy 

PH trzymane stale na poziomie 5.8

 

Roślinki mają około 2/3 tygodni,od 3 dni siedzą w hydro,EC 1.4,nawozy jakie dałem to:

Atami Silic Boost 0.1ml/l

Canna Calmag 0.7ml/l

Shogun AB 1.5ml/1

Shogun Zenzym 1.5ml/l

Shogun Katana 0.2ml/l

Witaminy Hesi 15 kropli na 75l

 

Zauważyłem brązowe plamki na liściach, powolny wzrost i zabarwienie łodygi na czerwono,brak fosforu,czy stres?

Właśnie czekam na paczkę z fosforem od Canny,w razie czego,w jakiej ilości dać tego nawozu?

 

Zrobiłem ostatnio oprysk z Asahi (0.5ml/l),Plagron Green Sensation (4ml/l) i Calmag (0.5ml/l)

 

VPD pilnowane cały czas (na poziomie 0.95kPa),system zamknięty,w weeekend wlatuje CO2,będę trzymał poziom na około 600ppm.

Tak samo lampa będzie zmieniona na większą (Maroko wylatuje i na jego miejscu będą dobreledy 480w),światło ustawie na poziomie 300ppfd.

C0DBFB4F-A26E-4C42-B749-6A15C13BAFEB.jpeg

D6C44039-CF34-498F-943C-660A5B434933.jpeg

990D75A3-5FEF-4C8E-9F17-D03D54308E60.jpeg

8DD4834F-23F8-46D9-B04F-3484532C8666.jpeg

@doominik mógłbyś zerknąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Scoobi  Ja w hydro nie siedzę, niech wypowiadają się @doominik lub @Dobry_Człowiek!. Jednak jak na moje oko tam brakuje głównie azotu, powinny być zielone,  a są jasno zielone, miejscami wyblakłe z elementami żółci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj 0.5 😉 tak jak zielony napisał. One są głodne na azot bo jasne bardzo.  Brak azotu = słaby wzrost.  Jak na 3 tygodnie to w ziemi lepiej wyglądają A hydro ma być szybsze i "lepsze" od ziemi 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green moje na weekend beda mialy 3 tygodnie, wrzuce update to bedzie moc 😄

@Scoobi siema milo widziec kogos w hydro.

Poerwsza taka uprawa? Na początek zakryj czymś szczelinę między net potem a keramzytem, bo wpuszczasz swiatło do środka wiader a to bardzo szkodzi wodzie.

Drugie primo to proponuję zrezygnować z keramzytu w calym koszyczku. Wkładasz duzego rockwoola w koszyk i nasypujesz kermazyt na wierzch tylko.

Pompa powietrza poza boxa

Rosliny wyglądają jak wyglądają bo najprawdopodobniej korzenie już złapały patogen.

Jak często podlewales je kiedy były poza systemem i od kiedy podajesz odżywki?

Ogarnij sobie jakieś dobre bakterie bo widzę, że nie lejesz albo podaj h2o2 do systemu.

Jak masz zapasowe pestki to kielkuj

Edytowane przez Soniq21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Soniq21 Tak pierwszy raz w hydro,kiełkowane były w małej kostce,pod słaba lampa dlatego takie małe,tak jak wspomniałem dopiero od paru dni sa w hydro.

Korzen wydaje mi się ok,białego koloru jest,trzymałem je w pod przykryciem także podlewalem może raz na 5 dni z ukorzeniaczem Shogun 4ml/l i rootfirst 4ml/l,zauważyłem tylko ze kostka do góry była zielona.

Jakie bakterie polecasz?

Szczerze wolałbym je zostawić,niż robić od początku,ma to sens? W razie czego jaką odmianę polecasz i z jakiego banku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Scoobi @Scoobi no może z tymi korzeniami pojechałem zbyt mocno, ale nie wiedziałem, że tak późno zacząłeś lać suple(a w zasadzie nie zacząłeś).

Na przyszlosc lej conajmniej 2x dziennie, zaczynając od 3 dnia po wyjściu z kostki(odżywki tez). Ma być mokro. Żeby rockwool nie zaszedł zielenią przykrywaj go czymkolwiek. W system wrzucasz jak korzenie będą już poza medium. Masz fajna i wydajna pompę powietrza(obstawiam V30) więc nie żałuj wody. Możesz znaleźć info, żeby trzymać 1" odstępu między netpotem a wodą co nie koniecznie musi być prawda. Ja staram się trzymać wodę przy net potach.

Co do dobrych bakteri to ja leję VooDoo Juice + Genesis Formula Pro-Tect. To jest podstawa razem z stymulatorem korzeni. Dużo osób  poleca mikoryzę GreatWhite.

Dodatkowo CX Horticulture robi bardzo fajne odżywki, polecam Wilt Guard(ochrona korzeni) oraz Bio Balancer(coś na zasadzie boostera)

Propsy za ten bluelab. Super opcja ale cena troche odstrasza

Edytowane przez Soniq21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jak mówiłeś @Soniq21 ,nałożyłem folię aluminiową,dałem pompkę poza namiot i zrobiłem nową pożywkę,tym razem AB dałem 2ml/l,enzymy 2.5ml/l,azotu 0.5ml (EC 1.6).

Pojawiło się parę problemów po drodze,jedna z dwóch lamp nie świeciła,ale zmieniłem ją na większą (480w),450 ppfd.

Zauważyłem też,że osłonka kabla na sondzie Bluelab jest naruszona,ale kabel cały.Wg dziwna sprawa,Bluelab pokazuje mi pH 5.8,zmierzyłem drugim miernikiem Adwa i on pokazywał 4.0,teraz nie wiem któremu wierzyć.Zamówiłem płyn do kalibracji do Adwa,zobaczę który jest bardziej wiarygodny.

Liście są trochę oklapnietę,nie wiem od czego,ale pierwsze korzenie już się pokazują.

Poziom wody jest równy z dołem koszyczka.Co2 teraz leci w system zamkniętym (800ppm).

2C37A468-3995-4780-B697-A6D3AB848EF0.jpeg

2BE6D87D-7D90-436F-96BD-FEBACC508D34.jpeg

D677517F-E4B0-4B63-915F-6FE6FCCB009A.jpeg

970B00CA-863D-4E8C-9BF8-10C5100BF5AB.jpeg

2B4B8AEC-0658-4F86-826D-346270BBDA83.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tak oklapnietych lisciach to moze byc rzeczywiscie ph I ten bluelab do kalibracji. Jak chcesz na szybko sprawdzic to wez zmierz wode z kranu. Powinna miec koło 8.0ph.

Widac, ze rosliny maja sie lepiej. Ksztalt I kolor niebo lepszy niz na startowym zdjeciu. Za kilka dni beda juz sie ladnie prezentowac. Ma rosnac 😉

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr około 50cm,ale zwracam uwagę na ppfd (używam luksomierza UNI-T UT383 polecanego przez Migro),jakbym dał wyżej,to musiałbym zwiększyć moc lampy,a prąd w obecnych czasach jest drogi.

Edytowane przez Scoobi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jasne,sonda do śmieci (pH za wysokie)jutro ma mi nowa przyjść,stan roślin się pogorszył…

Odbiją jeszcze? Teraz wyregulowałem pH,EC 1.8

B2186A52-4F2B-410B-8885-35BFA5885010.jpeg

BB613E99-B77C-4CF7-A4A5-7354A9F45872.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...