Skocz do zawartości
Barney's

Mix Barney's Farm 11.52m2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czas na nowy projekt

Specyfikacja

Namiot na kiełki 100x100 (1m2)

Jeden mieszak 30w

Wentylator wyciągający 280m3

Doniczki 1l

 

Donice autopot 25L (32x)

Zbiornik na wodę 500L

Podłoże mix Canna Coco+keramzyt 50/50

Odżywki Canna i Shogun

Mieszaki 40cm (6x)

Box 240x480 (11.52m2)

Wentylator wyciągający ok 2500m3 z regulacją obrotów i temperatury

Filtr węglowy ok 3000m3

Osuszacz 1300w ok 55l/h

Wentylator wpuszczający świeże powietrze 900m3 z regulacją obrotów i temperatury

Lampy na ten moment

9x Lumatek attis 300w

2x Mars hydro 300w

2x StreetLight SL680

1x cob 600w na zamówienie 

+ Planuje dokupić jeszcze 1 lampę 600w

 

Wsadzone do szklanki z wodą 02.11.2022

Wsadzone Pod waciki 03.11.2022

Wsadzone Do gleby 05.11.2022

Pierwsze listki 06.11.2022

White Widow XXL (6)

Pineppale Chunk (11)

Runtz x Layer Cake  (10)

Strawberry Lemonade (10)

Finalnie zostanie 32 pestki będę robił selekcję 

Pożywka na ten moment 

Taką pożywkę będę stosował przez 2 tyg 

Za tydzień planuje je dodatkowo pryskać rhizotonikiem 

Canna Coco A 1ml/

Canna Coco B 1ml/l

Rhizotonic 3.5ml/l 

EC 1.0 PH 5.7 

Wsadziłem je do 1l doniczek w samym Coco od Canna podlewam je między 50/100ml na donice pożywkę mam rozrobioną w baniaku 100l z napowietrzaniem lampę mam na 60% i 60cm od szczytów warunki 25-27°C wilgotność 65-75%

 

 

 

 

 

 

 

IMG_20221106_133754.jpg

IMG_20221106_133808.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Barney'schodziło mi o dwa mniejsze namioty 240x240 bo nie widziałem wcześniej żebyś miał na takiej powierzchni więc chyba nowy setup 😁😅

Zawsze można dwa wyciągi do jednego filtra spiąć albo coś 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Barney'sjasne że będę podziwiał i się uczył chłopie, do pięt nie dorastam twój "boxik na kiełki" to 4 moje więc o czym mowa 🤣 😁 wiadomo, że kupione decyzja zapadła nic się już nie zmieni, pytanie było bardziej aby zrozumieć ideę czemu taki duży a nie dzieliłeś tego aby mieć większą kontrolę ale chyba każdemu marzy się taki wręcz pokój aby można było pochodzić pomiędzy i się tam zaszyć. 🤣

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

Dzień 7

Wydają się być małe jak na 7 dzień ale jeszcze się rozkręcą

Na ten moment nawozy 

Canna Coco A 1ml/l

Canna Coco B 1ml/l

Canna Rhizotonic 3.5ml/l 

PH 5.7 EC 1.0 woda w kranie EC 0.4

Lampa 60% 60cm 

Warunki 25-27°C Wilgotność w granicach 65-75%

Podlewam 50-100ml na donice 

Wskazówka dla nowych graczy żebyście podlewali jak widzicie że wierzch wysechł na wiór i najlepiej zacząć to robić opryskiwaczem po całej donicy lepiej mniej niż za dużo 😎

Od jutra zaczynam mały oprysk z Rhizotonic'a tak jak zalecał @Zielone krainy w dawce 1ml/l @Zielone krainy ile mogę podać enzymów? Wcześniej Canna Cannazym zaczynałem podawać w ok 14dniu jak już przesadziłem do docelowej donicy w stałej dawce 2ml/l 

Pozdrawiam😎

 

 

 

 

 

 

 

IMG_20221113_220928.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Barney's  Ja u siebie zaczynam podawać gdzieś od 5 dnia od wyjścia z ziemi. Oprysk tak, jak mówisz. Jak chodzi o enzymy i ukorzeniacz to zaczynaj od 1/4 dawki i zwiększaj dawkę, co tydzień o jedną część, czyli w kolejnym tygoniu połowa dawki i tak tydzień po tygodniu do osiągnięcia pełnej dawki, obserwując rośliny, jak reagują. Powodzenia, pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć tak się zastanawiam czy topować czy robić lst i bo siatka napewno będzie czy może pół na pół zrobić bo jednak trochę roślin będzie a wy co myślicie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Barney's top koniecznie 

jak siatka to pomysł nad logistyka jak się tam potem będziesz poruszał.

Radze dojebac dużo mieszaczy (6-8) 

Bedzie sporo roboty ale koniec Pay off wiadomo 😎

Mam nadzieje ze masz jakieś awaryjne źródło energii bo jak się sprawdzi światowe proroctwo to tej zimy będą odłączać na pare godzin prąd i tak jak ustawisz sobie światło ze będzie ok tak wyciąg musi chodzić non stop. Szkoda by było taki projekt spuścić w kiblu 🙂

powodzenia, będę zaglądał

moze się czegos nauczę 😏

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Barney'ssam musisz ocenić. Jak podlewasz, jaki masz dostęp do boxa czy jesteś go w stanie otworzyć z każdej strony itd.

Przy tej wielkości to raczej jedynie opryskiwacz z lancą cię ratuje, przy LST będzie wszystko chyba za nisko żeby nawet lancą sięgać bo rośliny będą wręcz na ziemi leżeć na krótkim wegu.

Według mnieTopping + podparcie każdej bambusem lub inną tyczką, a jak chcesz więcej szczytów to może sprubujesz porobić fim, gdzie wyjdzie tam wyjdzie a gdzie nie to będzie toping.

Dodatkowo będziesz mógł w razie w wyciągnąć rośliny.

Edytowane przez PrzeMIX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auć.. ale je powykrecało...

Masz jakieś podejrzenia?

Co ile ty im dawałeś to 50-100 ml bo w kokosie to to ginie i znika moment według mnie chociaż wygląda jak by miały raczej za dużo niż za mało.

Albo oprysk im coś zrobił.. liście widać były ładne duże szerokie a aż je powykrecało...

Tak z innej beczki, miesza ci coś tam już powietrze, czy podbijasz wilgotność narazie bo nie widzę żadnego mieszaka? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Barney's Mogłeś popalić, do oprysku 1 ml na 1 l wody, do ziemi, jaki masz 10 dzień to ci pisałem, że to jeszcze 1 tydzień , jak zaczynasz podaż od 5 dnia od wyjścia, czyli w tym wypadku ukorzeniacz powinien iść do ziemi w ilości około 1 ml na 1 l wody i 0,7 ml enzymów na 1 wody. Drugi tydzień 2 ml ukorzeniacza na 1 l wody, i 1,4 ml enzymów, trzeci tydzień 3 ml ukorzeniacza i 2 ml enzymów, 4 tydzień 4 ml ukorzeniacza i 2,5 ml enzymów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...