Skocz do zawartości
rabiweed

Za duze zuzycie pradu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od paru lat juz sadze male ilosci, ale chce zaczac tam jakas swoja mala operacje. 

Chcialbym sie dowiedziec jak wyglada sytuacja z pradem? Ogarnelem mieszkanie specjalnie do tej operacji i chce w nim postawic 6 stanowisk i kazde stanowisko bedzie zasilane lampa 1000w (i innym sprzetem ale to mniej istotne)

Czy zuzycie pradu bedzie zbyt duze jak na mieszkanie 2 pokojowe? Czy psy sie za to jakos moga przyczepic i wbic na chate? Dzieki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rabiweed 6000W same lampy + jeszcze inny osprzęt to trochę jest, jak to mieszkanie zwykłe to elektrownia może gapnąć się że coś dużo prądu idzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Kibic napisał:

@rabiweed 6000W same lampy + jeszcze inny osprzęt to trochę jest, jak to mieszkanie zwykłe to elektrownia może gapnąć się że coś dużo prądu idzie

Ale 6000 W mocy pobieranej z sieci ?. Czy 6000 W ekwiwalentu czyli "wydalanej" przez lampy ?. Bo to jest zasadnicza różnica.

To tak samo jak lampy LED "mocy" 400 W ciągną z sieci max 120 W 🙂

 

Edytowane przez AmberYbarra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minutes ago, AmberYbarra said:

Ale 6000 W mocy pobieranej z sieci ?. Czy 6000 W ekwiwalentu czyli "wydalanej" przez lampy ?. Bo to jest zasadnicza różnica.

To tak samo jak lampy LED "mocy" 400 W ciągną z sieci max 120 W 🙂

 

Siema, no mi chodzi o te "wydalane" po prostu no powiedzmy kazde stanowisko wydala 1000-1250W i jest ich 6 czyli bedzie to podejrzane czy raczej przejdzie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rabiweed napisał:

@Growerseed Wynajem ale dupa co wynajmuje wie i dostaje grosza z tego 

To zorientuj się ile te lampy będą "ciągnęły" Watów z sieci. To jest miarodajne dopiero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rabiweed Moim zdaniem to trochę przypałowe. W mieścinie obok mnie stał sobie dwupiętrowy dom, który nie był użytkowany od jakiegoś roku czy dwóch. I nagle ktoś go wynajął lub kupił. Jak się okazało  pół roku później, całe drugie piętro było przeznaczone do hodowli marihuany, 2 pokoje z boxami, w których znaleziono łącznie 38 plantów. A doszło do tego przez to, że właśnie zorientowali się w elektrowni po zużyciu, że wcześniej nic nie było, a tu nagle prawie że jednostajne, duże zużycie prądu. Poszedł cynk do psów, a Ci sprawdzili ciepło wydalane przez dom i cyk, po uprawie. Tylko tam na HPS'ach wszystko było, więc gorącooo. 
Jak już byś się decydował, to stopniowo bym zwiększał zużycie energii w mieszkaniu, a nie od razu. Do tego lecieć na Ledach i może jakoś to pójdzie.

Mały box za dużo ciepła nie odda, ale większe mogą być już widoczne, ale wtedy warto sobie takiego boxa przykryć folią odbijającą xD image.png.0c3cb83033b8936505d0dbab3b908f64.png
 

Edytowane przez MiraiiNikki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, MiraiiNikki said:

@rabiweed Moim zdaniem to trochę przypałowe. W mieścinie obok mnie stał sobie dwupiętrowy dom, który nie był użytkowany od jakiegoś roku czy dwóch. I nagle ktoś go wynajął lub kupił. Jak się okazało  pół roku później, całe drugie piętro było przeznaczone do hodowli marihuany, 2 pokoje z boxami, w których znaleziono łącznie 38 plantów. A doszło do tego przez to, że właśnie zorientowali się w elektrowni po zużyciu, że wcześniej nic nie było, a tu nagle prawie że jednostajne, duże zużycie prądu. Poszedł cynk do psów, a Ci sprawdzili ciepło wydalane przez dom i cyk, po uprawie. Tylko tam na HPS'ach wszystko było, więc gorącooo. 
Jak już byś się decydował, to stopniowo bym zwiększał zużycie energii w mieszkaniu, a nie od razu. Do tego lecieć na Ledach i może jakoś to pójdzie.

Dobrze mowisz mordo ja ci powiem tak ja jestem z Brukseli i wlasnie u nas ciagle lataja helikoptery z jakimis wykrywaczami ciepla i u nas duze uprawy tak sie koncza. I wlasnie mysle ze w polsce, w malym miescie powinno przejsc na luzie. Ale z tymi 6 "stanowiskami" to moze przesadzilem, zaczne z 3 i zabaczymy jak pojdzie, jak cos to bede tu update wstawial 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@rabiweed  Same zużycie prądu przez lampy 1000 W x 6 będzie podejrzane, bo w rachunkach to 2100 zł +  wentylatory , osuszacze , nawilżacze to z 2,5 -3 tys zł na rachunek za prąd, jak na 2 pokojowe mieszkanie to kosmos,  będzie mocno podejrzane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, doominik napisał:

@AmberYbarra nie wiem o jakich ledach ty piszesz, ale raczej jakichś chińskich no name. Moje pobierają tyle, ile maja napisane na przetwornicach + kilka wat straty ze względu na nagrzewanie się. 

465W ciągnie mi 470W

Nie o chińskich.

Często producenci tacy jak Samsung czy Osram piszą na opakowaniach żarówek.

Moc świetlna 100 W (pobór prądu 8 W).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rabiweed ziomek czym się przejumujesz przecież to Ty ustawiasz rachunek w electralabel zadzwoń i powiedz że chcesz 500e rachunek bo 6osob na chacie jest. A jak będzie zamalo to i tak przychodzi rozliczenie za 3 lub 6 miesięcy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AmberYbarra ja pisze o panelach przeznaczonych do uprawy, a na nich jest zawsze moc nominalna. Jak mówimy o plantacji na cłe mieszkanie, to chyba nie o żarówkach z castoramy. Taki panel pobiera minimalnie więcej niż jego moc-czyli jak same ledy mają te 300W to trzeba doliczyć stratę na przetwornicy. Dla ledów to jest kilka wat, dla HPS już kilkadziesiąt 

W opisach tanich chińskich paneli często podają moc w sensie jakie HPS'y ten panel zastępuje i tak napiszą 600W a pobór będzie około połowy-tylko takie panele przeważnie i tak są słabe. Jak inwestować w ledy to tylko coś porządnego, a jak nie to połączenie hps i cmf daje lepsze rezultaty 

Edytowane przez doominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...