Skocz do zawartości
guma1993

2x Green Gelato

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynam nową zabawę.  

Czuje ze będzie tym razem trudniej 

Ziemia uniwersalna 

Bio bizz nawozy 

Pestki puściły po jednym dniu na waciku wczoraj poszły w ziemię i trochę mam niepokój bo jakiś dziwny kolor mają .

Ziemia mokra nie wiem czy nie za mocno . 45 % wilgotnosc 27 st 

Lampa Hps 150 , jakieś 40 -50 cm odleglosc 

IMG-20220823-WA0004.jpeg

Pod pestką jak by delikatne zgnicie ? Genetyka czy za dużo wody ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, guma1993 napisał:

Pod pestką jak by delikatne zgnicie ? Genetyka czy za dużo wody ? 

ale gdzie pod pestką ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MiraiiNikki

Będziemy zaraz próbować,  dzięki za pomoc ,)

Dam znać jak efekty 

Jedna sadzonka już padła:(( Druga w marnym stanie , Skorupka nie schodzi niestety 

@guma1993

@Gooner

Ogonek długi puściła ale nie wiem czy da radę:( jednak ziemia ma znaczenie próbowałem na skróty lipa ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie za mokro. 
Po puszczeniu kiełka, kciukiem zrób centymetrowy dołeczek, wrzuć kiełka, zasyp delikatnie i zroś dosłownie delikatnie powierzchnię mgiełką. Ważne aby nie przelać i nie utopić korzeni w tym stadium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnąłem całą sadzonkę i dałem do nieprzelanej ziemi 

Pewnie już nic z tego nie będzie,  czekam na cud ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@guma1993 konopie mają ogromne zdolności do regeneracji ale na tym etapie mogą sobie nie poradzić. Dopóki nie widać oznak umarcia to może być dobrze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@guma1993 Ja już dostrzegam co jest nie tak, delikatnie żółknie bo zapewne bardzo duże prawdopodobieństwo że nieco przesadziłeś z podlewaniem ale to delikatnie najwidoczniej, nie martw się daj jej wyschnąć i będzie git. Pierwsze dni zawsze staram się być ostrożny.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szwagrom dosypałem trochę świeżej ziemi , ogonek długi puszcza w ziemię jak na  1 dzien , może akurat 

Edytowane przez guma1993

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@guma1993 Ale jej nic nie jest ziomuś spokojnie, ona da sobie radę, tylko tak jak mówie jak masz spryskiwacz to na początku zwilżaj ją spryskiwaczem. Nie przelewaj ale też i nie pozwól by całkowicie wyschnęła. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja widzę że jest tam dość wilgotnie. Tutaj na tym zdjęciu wygląda na dosyć żółtą. 

20220823_181411.jpg.931dd12700d542cb5254a39477191595.jpg

@Szym Zbyt mała ilość wody także może powodować żółknięcie liści, ale ona jest raczej zbytnio podlana. 

Kiedy podłoże staje się zbyt wilgotne z powodu nadmiernej wilgoci i podlewania, żółknie ale być może się mylę 🙂 nie mówię że nie, mi wygląda na żółtą zwłaszcza na tym zdjęciu. 

@Szym Moja roślinka wyglądała tak samo gdy wyszła z ziemi nie obecna z poprzednich upraw, gdy ją stanowczo przelałem, więc pomyślałem że to może dlatego. 😜 I tak nic jej nie będzie, wygląda zdrowo, ale mi to wygląda na delikatne przelanie. 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...