Skocz do zawartości
Dumel89

Biscotti Mintz/Purple Punch/Pineapple Chunk/Mimosa x Orange Punch/ Lumatek ATS 300W PRO

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczor wszystkim. 

Wczoraj wyciagnalem jedna roslinke do odzielnego boksa bo nie jest gotowa na flo. Przelaczone 12/12 i dodatkowo zostaly podlane 2ml/l Bio Grow, 2ml Bio Bloom, 1ml Top Max, 0.7m/l Cal Mag. 

 

Jesli chodzi o niedobory w jednej to "zainfekowane" juz liscie pociemnialy i powykrecaly. Sa to wszystkie dolne ktore i tak ida do wyciecia. Brak nowych ognisk. 

A teraz pytanie z innej beczki. Glownie pytanie do osob z UK. Jako ze tutejszy rzad doplaca do rachunkow i za ostatni miesiac mam tylko £20 za prad i gaz 🙂 planuje zakup kolejnego namiotu. Troche mam pietra bo ogolnie wiem ze jakis wielkich problemow nie ma jak zlapia, zwlaszcza ze ja nie handluje. I tak mnie trapi tylko.

Czy ktos kiedys zostal zlapany albo zna kogos kto byl? I jakie sa szanse na  wpadke?

Duzo sie mowi ale nigdy nie slyszalem o przykladach. I jestem po prostu ciekawy jak to w praktyce wyglada. 

Edytowane przez Dumel89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dumel89 nie masz się czego obawiać. Jak nie zalegasz z opłatami i nie podpinasz się na lewo to mają to gdzieś.

I obv jeśli nie używasz np 5-6 kw.

Obecnie stacjonarne kompy są tak prądożerne, że gdybyś nawet pismo dostał to można to tak wytłumaczyć.

Luźno guma i keep growing bruv ✌️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr Ja jeszcze mam panele sloneczne. Nie sa one podlaczone do sieci. Jak swieci slonce to prad ciagnie z paneli. Szwagier pracuje w firmie gdzie zakladaja oswietlenie awaryjne w duzych obiektach. Mamy zamiar zamontowac pare akumulatorow u mnie zeby nie marnowac wytworzonego pradu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Barney's dobre pytanie 😛

Jak na malym mieszkaniu to elektrownia moze pytac pewnie. Jak to dom to 5kw nie robi szalu

Ale jak masz np. 50m2 kwadrat i zuzycie bylo 1 - 2 kw.. a nagle jebie do 5 za zake plus te 1-2 co bylo no to wyglada na przypal. Nie rosnie stopniowo a nagle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green mi się wydaje że elektrownia ma w to wbite aby płacić 

Jedynie mogą się przejechać j zobaczyć w głównej skrzynce czy nic nie grzebane 

A by było to dziwne że ci wjeżdżają na chatę bo masz wysoki pobór muszą mieć jakiś dowód taka operacja trwa miesiącami odpalasz 2 farelki i już masz 4kw bardziej by ich zainteresowało z 50kw a nie jakieś marne 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy gdzie co i jak.. jaki kraj a w kraju jaki Land czyli wojewodztwo. W DE land ma np. Duze znaczenie. Do tego czy to miasto czy wiocha. Np. Helmut co cale zycie mieszka placi i mu wzrosnie to nie ma problemu a jak mieszkasz w zkej dzielnicy miasta gdzie duzo obcokrajowcow i sa rozne akcje itd. To jak wali cos 5 kw to jest zaraz interesant. Mieszkalem krotki okres w bloku co ma lekko ponad 600 mieszkan i jest tam istny bangladesz.. to psy kilka razy dziennie 😄 takze wszystko zalezy by sie dobrze wpasowac 🙂

A z bloku nie wychodzac zalatwiles wszystko. Na dole sklep piekarnia poczta fryzjer restsutacja bar krysztal palenie dziwki na gorze 😄 a w nocy to i mega "ciekawi" ludzie wykreceni lepiej niz wory w wojsku 😄 normalnie mala miejska dzungla.

A rozumiem pytanie gospodarza bo sam jak kupywalem wiatrak i bralem 20watt to mysli zbakane w sklepie ze im na pulpicie wyskoczy ze HerrFlik na dwojke wrzucil oscylacyjnego w boxie 😄 amatorka lubi to 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Barney's placi 20 £ a tu nagle musi np. 400-500£.

Jeśli ma się tzw. kluczyk to nikogo to nie interere, jak masz smart meter to widnieje skok poboru i mogą się zainteresować ale nie muszą.

Skąd nadajesz że zdziwiony jesteś ? 

Co kraj to inaczej do tego podchodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Barney's napisał:

@Udyr a jak używasz 5-6kw to co wtedy 

Wiesz jaka jest różnica między 5kw a 5kwh ?

Kilowat oznacza moc urządzenia lub zestawu urządzeń, kilowatogodzina to wykorzystana moc przez te urządzenie/a w godzinę.

Więc 5kw działające np. 12h dzień w dzień to nie jest 5kwh w miesięcznym rozrachunku. Tylko 1800kwh.

A różnica między poborem 300w z lampy a 5000w (5kw) jest zdecydowanie duża. 

Myślałem że jesteś ogarnięty. Zanim zaczniesz się śmiać z czyjejś wypowiedzi to proszę Cię zbierz argumenty.

Bo strasznie nielogiczne podśmiechujki robisz.

@Dumel89 sory za śmiecenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr ale czym się zbłazniłem? Bo mam swoje zdanie? A ty wymyślasz poprostu 😁 

I co zainteresowali się poborem i co dalej? 

-Pan uprawia zioło że mam pan taki pobór? Możemy wejść? 😂😂😂 

-Nie nie możecie 

-I tak wchodzimy na ziemię

a taw farelki na krzyż bo gość osusza 2 tony przenicy w salonie hahahaha 

Weź się człowieku puknij 😁 cały sezon zimowy grzałem się 4 farelkami w domu letniskowym to masz 8kw i nikt mi nie wjechał tak jak pisałem wcześniej mogą tylko sprawdzić czy ktoś w skrzynce nie grzebał ale do póki nikt nie zgłosi że mu pobór nie pasuje to można spać spokojnie 😁 tak jak by miał ktoś ci wejść na chatę bo masz za duże zużycie wody no chłopie płacisz to robisz co chcesz tak jak mówiłem nie mówię tu o 50tys kw na godzinę przewrażliwiony jesteś i tyle w temacie 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Barney's wiem jak wygląda tutaj prawo. Jeśli masz smart meter i dostawca stwierdzi że zużycie prądu odbiega od przewidywanych standardów to może zgłosić to na policję.

Nawet typowego nakazu przeszukania nie muszą posiadać żeby sprawdzić czy wszystko jest w porządku.

Nie mówimy tu pewnie o dużym domu z normalnym wysokim poborem, tylko o mieszkaniu. 

Przyczepiłeś się do 5kw, nie zmieniaj tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tera ja, 

Do polo placisz to nikogo to nie interesuje.

Jak cos bedzie na rzeczy to dostaniesz pismo badz tel ze zuzyles wiecej niz w tam tym roku i czy jakos chces zeby ci z tym pomóc. Mowisz wtedy ze pracujesz teraz z domu na kompie, albo ze kopiesz krypto w boxy albo ze cokolwiek pradozernego zczales uzywac i ze zdajesz sobie sprawe ze teraz będziesz miał wyższe rachunki i nara.

Tak długo jak nie śmierdzi nikt do Ciebie nie przyjdzie. Dla dostawcy energii to dobrze jak dużo zużywasz bonwiecej hajsu im płacisz wkoncu, dlatego tak długo jak płacisz to luźne gacie 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...