Skocz do zawartości
Ciemny

Wypadające włoski.

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka . 

Zauważyłem że pana gubi włoski. Coś poważnego czy po prostu zdąża się ? Włoski leżą na liściach. 

Druga sprawa to ile jeszcze jej dać ? Dziś ma 49 dni . Nie wiem ile kwitnie zgubiłem rachubę ale to nauczka na przyszłość.. 

Czekam na mikroskop to wtedy będę mógł pokazać trichomki. 

Ps . Te liście to z nadmiaru azotu sprawa opanowana nie rozwija się to do przodu. 

Ak47auto. 

IMG20220713201110.jpg

IMG20220713201120.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr a jechać jeszcze na big bud czy przejść na pk? Wiem że ty nie używasz chyba takich nawozów ale może się wypowiesz. 

 

I druga sprawa oczekuję bardziej energetycznego haju a nie takiego kanapowego . To trichomy mleczne ? A może pomieszane z bursztynem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr dobra .

Pk producent pisze że od 5tyg flo stosować. A big bud od początku do 4tyg chyba . 

 

Jeszcze sprawa suszenia. 

Mam druga pannę ale ona to jeszcze postoi chwilę,dopiero jest dobrze owłosiona. Suszyć najlepiej byłyby w box żeby nie było czuć zapachu ale chyba się nie da skoro będzie światło. 

Jakaś alternatywa,rada ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Ciemny Nic jej nie jest mordko, widocznie sama zgubiła bo wygląda zacnie i zdrowo niczym się nie przejmuj z fartem mordzia. 🙂 👊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ciemny pudło obok z kawałkiem spiro i wentem komputerowym pchającym powietrze śmierdzące do boxa z pudla. Dalej filtr sobie poradzi.

I od dołu pudla otwór żeby miało którędy świeże powietrze wpadać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szwagrom z fartem. 

@Udyr a taki pomysł jak ten .? 

Mam filtr węglowy na zewnątrz. I na box mam dużo miejsca. Mój pomysł to postawić pudło na box z otworem na filtr . Czytaj filtr węglowy w pudle., Dobrze uszczelnić a na górze zrobić otwór wylotowy i założyć np filtr węglowy do okapu koszt 15zl a jest go dużo. No i w środku wiadomo co, rozwieszone na sznureczkach. .

Bujną mam fantazje 😅 . Ma to sens? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr podpowiesz mi może co się dalej dzieje . ? 

Odstawiłem wsztko z azotem lałem sama wodę z big bud "co trzecie podlanie" dziś taki brązowe plamki " przebarwienia " 

IMG20220714072555.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester tak że ciemne to wiem przesadziłem z azotem i zaczęło palić końcówki więc go odstawiłem i na razie spokój z tym . Ale jak widać nowy problem 'plamki'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ciemny Ja, gdyby problem nie ustawał, przelałbym wodą porządnie i dał jej przeschnąć potem też dobrze.

Aż się świecą...Azot blokuje kwitnięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może chodzi o Mangan(MN)? Tylko w sumie to jest tabela deficytów, a Sensejowie powyżej mówią o nadmiarze. Jestem początkujący, więc nie bierz też tego za bardzo do siebie.
image.png.92a2439439157a5851eaf4c29b0cbc17.png

Edytowane przez MiraiiNikki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lasir na zdjęciu tak wygląda w rzeczywistości nie jest tak źle 😅 człowiek uczy się na błędach i to najlepiej na swoich. 

Jeśli nie ustanie to zrobię tak jak mówisz przeleję woda . A w ten sposób nie wypłucze wszystkich składników z ziemi? 

@MiraiiNikki twoje zdj nie chce się załadować.. nie wiem czy ja tylko tak mam ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr  tak myślałem 😅

Big bud chyba ma coś z tego co napisałeś. Niżej tłumaczenie z jego tabelki:

Dostępny fosforan (P205) Potas rozpuszczalny (K20) Pochodzi z: Fosforan monopotasowy, siarczan potasu.  3 %

@MiraiiNikki ja również początkujący. Więc nie wiem czy to nadmiar czy deficyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...