Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
Napisano (edytowane)

@Zielone krainy Dobra, sorry mordzia 🙂 taki ze mnie człek, staram się wszystkim pomóc a jak się rozgadam to piszę z ziomkiem i omawiamy różne dylematy, może mu się przyda ta wskazówka z podlewaniem sam tak robię i zawsze konopie rosną jak na drożdzach wolę lekko przesuszyć niż przelać. Ale w zupełności masz racje nie sprzeczam się wymyślanie problemów nie jest dobre! 😜 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Heavy Lung Spoko jest, ja się nie przypieprzam, jakby co, mówię tylko w czym tkwi istota problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Heavy Lung Rób, co uważasz, jesteś wolnym człowiekiem, ja ci nie mówię, abyś nie pisał, jedynie zwróciłem uwagę na rzeczywisty problem, jak liście się deformują to zazwyczaj problem ma związek z wilgotnością, jaka nie jest odpowiednia dla temperatury, co szczególnie źle wpływa na rozwój rosliny na wegu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja staram się trzymac wilgotność na poziomie 70%. Tylko wtedy musi być wyłączony wentylator wyciągowy a załączony mieszający. No ale wtedy temp sięga nawet 28,5 stopnia. Czasem też by się przydało załączyć wyciąg żeby przemielił to. I takie to błędne kołl. Chyba że narazie zrezygnuję całkowicie  z wyciągu i pogodzę się z temp na poziomie 28-29. Ale wilgotność 70-85. Lub załączę na stałe wyciąg i wilgotność 59-60 i tem 26,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

@Zielone krainy Wiem o tych liściach ale ja jakoś nie zauważyłem u niego tej deformacji, ale faktycznie tak jest bo nawet ostatnio ten mój lemon był przelany, i liście się deformowały dopiero potem się ładnie rozwinął jak go przesuszyłem idzie to zaobserwować w mojej fotorelacji na początku, ale akurat o tym to wiem. 🙂 Żałuje że mu tego nie napisałem bo nawet nie zauważyłem u niego zmian na liściach muszę się lepiej przyglądać za nim coś napiszę na przyszłość.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Gibexnator No i jaki w tym problem ? Wyłącz wyciąg, na wegu go u siebie też wyłączam, działa jedynie wprowadzający i mieszak. 28,5 C to nie mało, ale w granicach tolerancji, choć przy takiej temperaturze powinieneś mieć w boxie na wegu 80 % wilgotności, by się w pełni prawidłowo rozwijały.

@Heavy Lung  Luz uczysz się, mniejsza z tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nawilżacz daje radę i to cholernie dobrze. 80% wilgotności to nie problem. Tylko się boję o to powietrze , żeby nie gniło w środku wszystko. Żeby była cyrkulacja , bo mam tylko mieszaka garden high pro  5W bez oscylacji , i cholernik do tego głośny

Edytowane przez Gibexnator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Gibexnator  Daj na wlot jakiś went o przepustowości 110 m3, będzie wprowadzał, mieszak do tego będzie mieszał powietrze w namiocie, to na wegu wystarczy, a stworzysz warunki odpowiednie do wzrostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety , mam tylko 2 wloty pasywne. Box hydro mars 60x60x140. Zresztą walczyłem z hałasem wyciągowego , i nie chce przechodzić tego samego na wlocie. Może  dodatkowy mieszak 20W zrobi robotę. ?. Idę spać , dzieki za rady. Jurro dam znać jak z rosliną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Gibexnator Wiatrak komputerowy znajdziesz taki, jaki ma 110 m3 , sam komputerowego używam na wlot jest tak cichy, że aby go usłyszeć musiałbyś ucho trzymać zaraz przy nim, tam jest chyba 4- 5 db, gdzie kanałowy najcichszy ma 22 db. Na wlot na taką powierzchnie , jak twoja wystarczy, bo mam praktycznie taką samą, a zrobi robotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Lasir napisał:

Pleśń wchodzi na uprawę.Roślina ogólnie wygląda na karła, hermę.Złe ph powietrza w boksie.Wywal i na nowo ;)

Ja żartowałem. HAHAHA

@Gibexnator jest wzorowo ;)

Mi też na starcie liście skręcało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lasir żeś nsrobił mi strachu 😁. Zielone krainy , tak zrobię z tym wiatrakiem , szkoda tylko że w nocy muszę zamykać te pasywne wloty bo światło strasznie bije , a podczas ciemni to by mi wpadało do środka. 

Edytowane przez Gibexnator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Gibexnator Włóż do jednego z wlotów went wprowadzający około 110 m3/h i oklej szczelnie srebrną taśmą, wentylator wprowadzi dość powietrza, a światło wpadało nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Gibexnator  Jak pytasz o wlot to mam wentylator komputerowy 110 m3/h , nie pamiętam nazwy, a boxa nie otworze, bo trwa ciemnia. Na allegro znajdziesz wentylatory komputerowe nawet 180 m3, więc 110 m3/h to nie problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najłateiej bybyło mi kupić gotowca  zasilacz + wiatraczek , ale nie ma 100 m/3. I bedzie chujrk głośny. Chyba kupię jakiegoś na 50m/3 wwerdji cichej..też coś da. Teraz wilgotnośc 80 i temp 27,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Gibexnator Źle szukasz są i zasilacze 12 V i wentylatory 110 m3/h na dwa piny, a nie na trzy, tutaj linków wklejał nie będę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...