Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześc , dzisiaj zajrzałem do pomidorków i zauważyłem że jedna pani ma dziwnie zgięte liście. Jeszcze wczoraj było wszystko ok. Podlewam je codziennie w niedużych iloscisch za pomocą spryskiwacza. Lampa na wysokości 65 cm. Zdjęcie z dzisiaj.

20220709_193309.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pleśń wchodzi na uprawę.Roślina ogólnie wygląda na karła, hermę.Złe ph powietrza w boksie.Wywal i na nowo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy , roślinka ma 8 dni. Nawilżenie 70 %. Temp w granicach 27 stopni. Podlewana wodą 6.3 ph. Ziemia canna prof.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Gibexnator Nie będzie plechy, kolega się myli moim zdaniem 🙂 tak to wygląda ale masz dobrą ziemie dobrze trzyma wodę, daj jej przeschnąć póki co nie podlewaj mordeczko, będzie git nie spróbujesz to się nie dowiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja nie wyrzucę tego ,  nigdy w życiu. Jutro jej nie będę podlewał . Heavy Lung , dzięki za wsparcie.  Może rzeczywiście za dużo dostała wody. I bez potrzeby lampe obniżałem. Dałem znowu na 70 cm. Ciągle chodzi mieszający , i często załaczam wyciągowy went. Jeśli by tu była pleśń , to nie mam pojęcia co zrobiłem źle. Ps. Ta po lewej wyszła pòźniej z ziemii i od początku idzie wolniej.

Edytowane przez Gibexnator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

@Gibexnator Właśnie teraz to daj lampę tak żeby nie przypalała ale była możliwie najniżej, bo ciepło będzie powodować że ziemia szybko się osuszy, nie słuchaj głupot że będzie plecha.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

@Gibexnator Mordeczko, i wez na razie lej 100 ml wokół łodygi nie dalej, i bardzo powoli dosłownie kropelka po kropelce, a co za tym idzie że roślina wchłania powoli wodę a przede wszystkim dokładnie, woda nie rozlewa się na boki i nie ucieka bokami donicy, i ona ma bardzo mały korzonek póki co, więc jej korzeń nie jest w stanie wypić np. 500 ml jak konopie na pózniejszym etapie zwłaszcza te które kwitną, Pamietaj nadgorliwość wszystko ci odbierze, więc lej powoli i w małych ilościach, na razie niech się dobrze rozwinie system korzeniowy, ja bym dał ukorzeniacz żeby dobrą bryłe zbudowała 100-150 ml to jest max ile ona na obecny czas potrzebuje. Ale i bez ukorzeniacza się obędzie to tylko taki dodatek jak ktoś chce wzmocnić swoje korzenie.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to szczerze tak wychodzi , około 100 na doniczkę. Mam w spryskiwaczu kilka kropelek power roost od plagrona.  Wilgotność czasem i potrsfi być ponad 80 % a czasem i 50 , chwilowo oczywiście. Jutro wstrzymam się z podlewaniem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

@Gibexnator A i stąd ta ziemia taka wilgotna przypominająca plechę, spryskiwacz jest dobry na początku na pierwsze kilka dni, tylko on z wierzchu zwilża a pod spodem jest słabo, lepiej sobie taki kieliszek ogarnij. I podlewaj powolutku po kropelce wokół łodygi zobaczysz jaki dobry da to efekt. A pózniej to już będziesz lał porządnie z butli jak zbuduję porządny system korzeniowy.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię. Jutro sprawdzę wieczorem  jak wygląda sytuacja z wilgotnością gleby. Teraz idę ją obniżyć na 65 cm. 

Idę spać  , dzięki za pomocne rady. Ogólnie myślałem o fr , ale troszkę boję się jak z bexpieczeństwem danych na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Gibexnator Forum, jest bezpieczne i na zagranicznym serwerze, sam prowadzę już drugą fotorelacje, ale nikt cię nie będzie namawiał, to już twoja indywidualna i osobista decyzja. Ja też lecę powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Gibexnator  Ta wszystko z roślinami jest w porządku, robicie problemy z niczego, a potem te problemy omawiacie, a fakt jest taki, że liście się lekko zdeformowały prawdopodobnie z powodu niskiej wilgotności powietrza w stosunku do temperatury otoczenia i słabsza roślina gentycznie się powyginała lekko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

@Zielone krainy Przecież ja nie robię problemów z niczego, odrazu wiedziałem że wszystko jest w porządku, liście mi tylko podejrzanie wyglądały jak na męską, bo dosyć duże w tym dniu, a zazwyczaj pedały puszczają ogromne liście, ale może po prostu taka odmiana i tyle. 🙂 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Heavy Lung  Ta nie mówię tylko o tobie, ale o wymyślaniu przez różne osoby różnych rzeczy, od plechy po jakieś inne wynalazki, a rozwiązanie problemu to poniesienie wilgotności w boxie, bo jest za niska i to wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Zielone krainy A problemy trzeba omawiać, człowiek wtedy dużo zapamiętuję i się uczy, bynajmniej ja tak mam.

@Zielone krainy Ja dlatego jak czegoś nie wiem to kieruje do ciebie i Udyra. A staram się pomagać w miarę możliwości jak coś mi do głowy rozsądnego przyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Heavy Lung  Ale na temat odnośnie faktycznego źródła problemu, a nie o wszystkim tylko nie na temat rozwiązania problemu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...