Skocz do zawarto艣ci
Dumel89

2x Auto / Blueberry/ Grapefruit'matic/ 50x60x120/ HLG 100 RSPEC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie 馃檪

Koncze swojego boxa na wege a ze mam 2 darmowe nasiona auto postanowilem przetestowac go.聽

Nasiona:

Automatic Blueberry - producent nieznany聽

Grapefruit'matic - 42 Fast Buds

Box wlasnej roboty z plyty OSB 50x60x120

Lampa led 100w-聽HLG 100聽RSPEC

Ziemia: Biobizz All Mix donice 5l

Odzywki od Biobizz聽

Wentylacja: Spider Farm 4inch + filtr weglowy

Treningu nie planuje

Jak wpomnialem wczesniej to bedzie tylko testowa uprawa zeby sprawdzic boxa. Nie dbam o wynik ani czy uprawa przetrwa. Nie mam zamiaru uprawiac automatow ale ze mam za darmo to czemu nie sprobowac.聽

Nasiona wlecialy do szklanek z woda na 24h.聽

20220706_172715.jpg

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

W 8l auto i to indyka wysz艂a mi sufitem na h 90cm. Dobrze 偶e zrobi艂e艣 z osb bo u Ciebie te berry te偶 sufitem b臋d膮 chcia艂y wyj艣膰 nawet w 5l. Tak uwa偶am, chyba 偶e masz tendencj臋 do psucia, to auto i ten litra偶 idealnie 馃槈 trening zaplanuj, przemy艣l podpowiedzi o wi臋kszej doniczce, bo to dobre podpowiedzi, tak uwa偶am馃槈Powodzenia聽

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

@grolsch3 jak pisalem wyzej nie zalezy mi zbytnio na tej uprawie tylko bardziej na sprawdzeniu mojej konstrukcji 馃檪 moze zrobie jakis topping zeby roslinka sie zmiescila. Ogolnie nie chce spowalniac wzrostu zeby dziewczynku dojrzaly jak najszybciej.聽

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

@Dumel89 a co Ty chcesz tam sprawdzic..? box jak box. Jeden duzy drugi maly. Przeciez techniczne parametry sa znikome lub i zerowe nawet 馃檪 miedzy boxami.聽

Sprawdzasz je za pomoca roslinek ale Ci na nich zalezy.. wiec jest to troche zaprzeczeniem samego sprawdzania. Zeby cos sprawdzic trzeba to zoptymalizowac i dolozyc wszelkich staran zeby wszystko gralo. Sam box odgrywa najmniejsza role ze wszystkich parametrow niezbednych do udanej uprawy..聽

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

@Mr.Green聽zrobilem boxa sam i po prostu chcialbym go juz odpalic i sprawdzic jak bedzie utrzymywal wszystkie parametry. Naczytalem sie ze w takich boxach przewaznie jest walka o to zeby je utrzymac na wlasciwym poziomie a ze mam 2 autosy po prostu je wychoduje i tyle.聽聽聽聽

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰
Napisano (edytowane)

@Dumel89 Jestem ciekaw聽co tam uda艂o ci si臋 zbudowa膰, pochwalisz si臋 nam swoim boxem. ?聽聽

Edytowane przez Go艣膰

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

@Heavy Lung聽mozesz znalesc moj projekt w grupie "majsterkowicz". Dzisiaj dostarczyli mi mylar jak go wyloze to zamontuje lampe. Wtedy wrzuce nowe fotki. W ciagu tygodnia dojdzie do mnie wentylator do tego czasu panienki beda na parapecie.聽

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
31 minut temu, Mr.Green napisa艂:

Niski ten box.. mogkes go zrobic wyzszego bo zaraz bedzie kolejny przerosniety box gdzie planty sie nie mieszcza

No dok艂adnie, tyle jest FR gdzie wysoko艣膰 boxa to najwi臋kszy problem, 偶eby daleko nie szuka膰: @Eddie Plant, na boxa z ledami musisz mie膰 minimum 50cm odleg艂o艣ci od planta do 藕r贸d艂a 艣wiat艂a, do tego drugie tyle na doniczk臋 no i zale偶nie od genetyki i obowi膮zkowego wtedy treningu 30-40cm na mas臋 zielon膮 to wychodzi minimum te 150cm-160cm, taki ma艂y boksik to na klony mo偶e by膰, ale na pewno nie na wega imo, niech mnie kto艣 poprawi je艣li si臋 myl臋 馃

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Zielone krainy

@Mr.Green @Rze藕nik Przesadzacie, ten box ma wymiary聽50x60x120, poda艂 to na pocz膮tku, ja mam wysoko艣膰 szafki nieca艂e 90 cm i daje bez problemu rad臋.

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

No ej, sorry @Udyr聽i @Zielone krainy, ale macie po 100w i nie robicie upraw na SOGu to wiadomo, 偶e dajecie ni偶ej lamp臋 i styka po wyginaniu albo toppingu, ale jak kto艣 ma warunki i chcia艂by przeci膮gn膮膰 je troch臋 d艂u偶ej to mo偶e by膰 problem, nie? 馃槃

Ujm臋 to tak: Zale偶y co si臋 chce robi膰 z plantem

Edytowane przez Rze藕nik

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
2 minuty temu, Rze藕nik napisa艂:

No ej, sorry @Udyr聽i @Zielone krainy, ale macie po 100w i nie robicie upraw na SOGu to wiadomo, 偶e dajecie ni偶ej lamp臋 i styka po wyginaniu albo toppingu, ale jak kto艣 ma warunki i chcia艂by przeci膮gn膮膰 je troch臋 d艂u偶ej to mo偶e by膰 problem, nie? 馃槃

Ej ale kolega ma tu 100w, wi臋c osochozi ? 馃槃

Problem bez problemu, to te偶 problem 馃檪

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Zielone krainy

@Rze藕nik Mam120 W i z tego wyci膮gam do 300 g na powierzchni 0,32 m2, po co na w艂asny u偶ytek wi臋cej? W kwesti wysoko艣ci boxa to jest wystraczaj膮cy na upraw臋 na w艂asny u偶ytek wed艂ug w艂asnego pomys艂u na upraw臋.

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

@Udyr ale nie ma regulacji, a Zielony u偶ywa tylko 50w na wegu, to chyba popali tym rspec w tej odleg艂o艣ci czy nie? A potem na kwitnienie odpala Marsa 300w to ju偶 wsio ryba.聽

O to chodzi, 偶e moc mo偶e by膰 za du偶a.聽

Eddie ma 50x50x85 i mars tsw600 100w jara艂 mu WW i doprowadzi艂 do przedwczesnej 艣cinki na kwitnieniu, wi臋c jaka pewno艣膰, 偶e rspec nie zrobi tego samego na wegu? No nie wiem.聽

@Zielone krainy nie chodzi o to 偶eby najwi臋cej 艣ci膮gn膮膰 tylko czy do tej lampy wysoko艣膰 boxa podpasi 馃榿

Edytowane przez Rze藕nik

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Do艂膮cz do dyskusji

Mo偶esz doda膰 zawarto艣膰 ju偶 teraz a zarejestrowa膰 si臋 p贸藕niej. Je艣li posiadasz ju偶 konto, zaloguj si臋 aby doda膰 zawarto艣膰 za jego pomoc膮.

Go艣膰
Dodaj odpowied藕 do tematu...

×   Wklejono zawarto艣膰 z formatowaniem.   Usu艅 formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odno艣nik zosta艂 automatycznie osadzony.   Przywr贸膰 wy艣wietlanie jako odno艣nik

×   Przywr贸cono poprzedni膮 zawarto艣膰.   Wyczy艣膰 edytor

×   Nie mo偶esz bezpo艣rednio wklei膰 grafiki. Dodaj lub za艂膮cz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj now膮 pozycj臋...