Skocz do zawartości
Dumel89

2x Auto / Blueberry/ Grapefruit'matic/ 50x60x120/ HLG 100 RSPEC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie 🙂

Koncze swojego boxa na wege a ze mam 2 darmowe nasiona auto postanowilem przetestowac go. 

 

Nasiona:

Automatic Blueberry - producent nieznany 

Grapefruit'matic - 42 Fast Buds

 

Box wlasnej roboty z plyty OSB 50x60x120

Lampa led 100w- HLG 100 RSPEC

Ziemia: Biobizz All Mix donice 5l

Odzywki od Biobizz 

Wentylacja: Spider Farm 4inch + filtr weglowy

Treningu nie planuje

 

Jak wpomnialem wczesniej to bedzie tylko testowa uprawa zeby sprawdzic boxa. Nie dbam o wynik ani czy uprawa przetrwa. Nie mam zamiaru uprawiac automatow ale ze mam za darmo to czemu nie sprobowac. 

Nasiona wlecialy do szklanek z woda na 24h. 

 

 

 

 

20220706_172715.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 8l auto i to indyka wyszła mi sufitem na h 90cm. Dobrze że zrobiłeś z osb bo u Ciebie te berry też sufitem będą chciały wyjść nawet w 5l. Tak uważam, chyba że masz tendencję do psucia, to auto i ten litraż idealnie 😉 trening zaplanuj, przemyśl podpowiedzi o większej doniczce, bo to dobre podpowiedzi, tak uważam😉Powodzenia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 jak pisalem wyzej nie zalezy mi zbytnio na tej uprawie tylko bardziej na sprawdzeniu mojej konstrukcji 🙂 moze zrobie jakis topping zeby roslinka sie zmiescila. Ogolnie nie chce spowalniac wzrostu zeby dziewczynku dojrzaly jak najszybciej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dumel89 a co Ty chcesz tam sprawdzic..? box jak box. Jeden duzy drugi maly. Przeciez techniczne parametry sa znikome lub i zerowe nawet 🙂 miedzy boxami. 

Sprawdzasz je za pomoca roslinek ale Ci na nich zalezy.. wiec jest to troche zaprzeczeniem samego sprawdzania. Zeby cos sprawdzic trzeba to zoptymalizowac i dolozyc wszelkich staran zeby wszystko gralo. Sam box odgrywa najmniejsza role ze wszystkich parametrow niezbednych do udanej uprawy.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green zrobilem boxa sam i po prostu chcialbym go juz odpalic i sprawdzic jak bedzie utrzymywal wszystkie parametry. Naczytalem sie ze w takich boxach przewaznie jest walka o to zeby je utrzymac na wlasciwym poziomie a ze mam 2 autosy po prostu je wychoduje i tyle.    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

@Dumel89 Jestem ciekaw co tam udało ci się zbudować, pochwalisz się nam swoim boxem. ?  

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Heavy Lung mozesz znalesc moj projekt w grupie "majsterkowicz". Dzisiaj dostarczyli mi mylar jak go wyloze to zamontuje lampe. Wtedy wrzuce nowe fotki. W ciagu tygodnia dojdzie do mnie wentylator do tego czasu panienki beda na parapecie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Mr.Green napisał:

Niski ten box.. mogkes go zrobic wyzszego bo zaraz bedzie kolejny przerosniety box gdzie planty sie nie mieszcza

No dokładnie, tyle jest FR gdzie wysokość boxa to największy problem, żeby daleko nie szukać: @Eddie Plant, na boxa z ledami musisz mieć minimum 50cm odległości od planta do źródła światła, do tego drugie tyle na doniczkę no i zależnie od genetyki i obowiązkowego wtedy treningu 30-40cm na masę zieloną to wychodzi minimum te 150cm-160cm, taki mały boksik to na klony może być, ale na pewno nie na wega imo, niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Mr.Green @Rzeźnik Przesadzacie, ten box ma wymiary 50x60x120, podał to na początku, ja mam wysokość szafki niecałe 90 cm i daje bez problemu radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ej, sorry @Udyr i @Zielone krainy, ale macie po 100w i nie robicie upraw na SOGu to wiadomo, że dajecie niżej lampę i styka po wyginaniu albo toppingu, ale jak ktoś ma warunki i chciałby przeciągnąć je trochę dłużej to może być problem, nie? 😄

 

Ujmę to tak: Zależy co się chce robić z plantem

Edytowane przez Rzeźnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Rzeźnik napisał:

No ej, sorry @Udyr i @Zielone krainy, ale macie po 100w i nie robicie upraw na SOGu to wiadomo, że dajecie niżej lampę i styka po wyginaniu albo toppingu, ale jak ktoś ma warunki i chciałby przeciągnąć je trochę dłużej to może być problem, nie? 😄

 

Ej ale kolega ma tu 100w, więc osochozi ? 😄

Problem bez problemu, to też problem 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Rzeźnik Mam120 W i z tego wyciągam do 300 g na powierzchni 0,32 m2, po co na własny użytek więcej? W kwesti wysokości boxa to jest wystraczający na uprawę na własny użytek według własnego pomysłu na uprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr ale nie ma regulacji, a Zielony używa tylko 50w na wegu, to chyba popali tym rspec w tej odległości czy nie? A potem na kwitnienie odpala Marsa 300w to już wsio ryba. 

O to chodzi, że moc może być za duża. 

 

Eddie ma 50x50x85 i mars tsw600 100w jarał mu WW i doprowadził do przedwczesnej ścinki na kwitnieniu, więc jaka pewność, że rspec nie zrobi tego samego na wegu? No nie wiem. 

@Zielone krainy nie chodzi o to żeby najwięcej ściągnąć tylko czy do tej lampy wysokość boxa podpasi 😁

Edytowane przez Rzeźnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...