Skocz do zawartości
KuMati

3x ak od rqs, 3 white widow Bulk feminized, 2 x Gorilla girl od seensi seds

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zielone krainy

@KuMati Zdjęcia bez włączonych ledów, by się przydały, bo z włączonym ledami trudniej się diagnozuje problem z liści.  Tak na oko to prawdopodobnie nadmiar N blokuje inne pierwiastki, więc mogą wychodzić niedobory innych pierwiastków, jakie roślinie są potrzebne na kwitnieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, kurde nie mam jak sprawdzić pH ziemi, muszę jakiś miernik ogarnąć... A co do tego azotu co blokuje. Mam jednego ak, co jest ciemny zielony a topy są najbardziej zbite i największe jak na razie. Wczoraj podlałem sama woda, next wleje chyba woda + calmaga dam na 10 l 5 ml albo coś tego typu, nie mam pojęcia... Mówili, żeby dawać 1 ml biogrow na kwitnieniu to dawałem, ale już chyba wgl nie będę go lał

@Mr.Green Tak patrzę na te zdj i myślę chyba, że masz rację. I to tylko na jednej roślinne takie coś mam

Kurde nie wiem czy przelewać te wszystkie rośliny czy nie ma sensu ? 

Ehh ostatni raz dodaje już biogrow na kwitnienie 😒 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

@KuMati Pochlapany liść plus światło wypaliło Ci liście być może nie mówię że tak musi być, a może objawy pośredniego niedoboru Ca czyli wapnia. 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Heavy Lung Światło na pewno nie, bo jest ponad 50 centów, liście nie które wyjedzone są przez takie małe larwy zielone 5 milimetrowe ale wypierdolilem wszystkie i już bardzo mało ich jest codziennie sprawdzam. Stawialbym ma ten wapń ale wczoraj dopiero co podlałem więc i tak muszę czekać 2-3 dni i wleje calmaga i zobaczymy.

Edytowane przez KuMati

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KuMati nie porownuj osmian bo kazda inna a do tego kazda sztuka  z danej odmiany potrafi sie bardzo roznic. Jedna ma wiecej genow mama a druga taty itp.

Ten niedobor moze byc spowodowany nadmiarem azotu tak jak pisal @Zielone krainy

czyli wapn jest w ziemi ale roslina nie potrafi go przyswoic bo dusi ja azot.

Te plamki to nie koniec swiata. Mialem tak w swojej uprawie ze gorilla auto miala coraz wiecej takich plam a mimo tego topy spuchly i palonko bylo jak ta lala

IMG_20071106_191134.thumb.jpg.80d7bfabb7ee726b6feb0fac3fe5c0c1.jpg

IMG_20071119_160942.thumb.jpg.81609e79bc6c5deaf82ec4b22c517ef0.jpg

IMG_20071119_160733.thumb.jpg.94dba59b7c6aa8430d39a3c6b58b3ff7.jpg

IMG_20071119_160742.thumb.jpg.938d21f185fa381a68ab29e492d4c5c6.jpg

352532844_IMG_20071203_1522581.thumb.jpg.6a315fdfbfb1d219c89597f5040c6eff.jpg

1009843122_IMG_20071207_2157151.thumb.jpg.1711bbf9a77c1cc5a1e613c154cbcc41.jpg

Sorki za spam 😛

takze bez paniki 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też obstawiam brak Ca i Mg u mnie było podobnie. Nie wiem co podajesz ale calmag od biobizza ma dawkowanie 0.4-1.4 ml/l więc spokojnie możesz dać 1ml/l nie 0.5/l jak piszesz. Jeśli dopiero co podlałeś to zrób oprysk z calmaga w ciut mniejszej dawce 0.7-0.8/l. Wchłoną sobie to a resztę uzupełnią z czasem z ziemi jak podlejesz.

Masz zawiązane kwiaty więc pryskasz delikatnie po samych liściach wiatrakowych omijaj topy aby uniknąć plechy i zepsucia smaku.

Jesli tego nie zrobiłeś warto by zbadać pH gleby, płyn heliga kupisz w każdym ogrodniczym do 20/25 zł z podstawkiem do badania.

Druga sprawa flora w ziemi.

Dawałeś im jakąś mikroze albo hummus?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Mr.Green To nie spam a dzielenie się wiedzą 😉 

@PrzeMIX Nie chce właśnie opryskiwać, wolę chyba poczekać do podlewania.

Ziemie tak jak pisałem białek biobizz all mix i do tego dokupiłem jeszcze worek wormhumusa i mieszałem z ta ziemia jak dawałem panny do ziemi, bo od razu w docelowej rosną. Mój błąd bo są za małe jak na taki okres weg jaki im zrobiłem a nie chce już przesadzać. Ale nie dawałem mikrozy

Edytowane przez KuMati

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi polecili na forum hummus active papka, warto raz na jakiś czas odświeżyć florę bo może obumrzeć jak mi po przesuszeniu na wyjeździe 4-5 dniowym. Koszt za butelkę 2l 20 parę zł a starczy na wieczność i zawsze warto dodać aby lepiej się wchłaniało i przetwarzało papu, niektórzy dodają nawet co 4-5 podlań. Około 50-75ml na 5 l

Co do oprysku jak uważasz, według mnie bardziej im byś pomógł niż zaszkodził bo zanim się wchłonie po kolejnym podlaniu które masz za 2-3 dni minie z 5-6 dni i może je już zastopować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co tyle przepłacać mikroza jak mikroza, hummus swoje robi a jest tani, jak chcesz mikroze to mi polecali chyba Great white, coś koło stówki kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Calmaga nie łączysz z PK bo wtedy nie działa. Hummus active papka ma co najwyżej niewielkie ilości N więc nie widzę przeciwwskazań. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema mordy, możecie doradzić jakiś wentylator wyciągający na powierzchnię 1.44, nw czy inwestować w np w prime klimę 400m3 jakoś czy coś takiego z regulatorem temp i wilgotności czy lepiej jakiś taki zwyczajny lepszy i nie cudować ? Co polecacie do 600 stów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...