Skocz do zawartości
Mały Jaracz

2x Strawberry Lemonade | 1x Amnesia Lemon | 1x No Name - Pierwsza uprawa na balkonie

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 03/06/2022 o 23:56, Mały Jaracz napisał:

Będę korzystał z ziemi mieszanej z kompostem (ta ziemia jest już gotowa w ogrodzie, muszę ja tylko wykopać) na której rosną pomidory i wiele innych warzyw i nie ukrywam że musi być dobra ponieważ wszystko rośnie jak szalone.

@Zielone krainy jutro albo pojutrze będę miał tester pH lub paski do pomiaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Mały Jaracz hm nie zbyt mnie jej wygląd przekonuje, wygląda, jakby miała sporo piasku w sobie, nie wiem, jak będzie trzymała wilgoć , lepiej było kupić dedykowaną np. Cannę worek 50 l to koszt 40 paru zł, a ma się idealny start dla konopi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się aby kupić ziemię [cannę albo plargon (ta akurat jest droga)] jak będę przesadzał do docelowych donic

@Zielone krainy tak jest dosyć piaszczysta i wysycha na wierzchu ale w środku nawet całkiem dobrze trzyma wilgoć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Mały Jaracz Ja uprawiam na Cannie terra profesional to świetna ziemia i stosunkowo tania, moim zdaniem opłacalny zakup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy  Dzięki za podpowiedź najprawdopodobniej wyposażę się w nią przy przesadzaniu to dużych donic

Odnośnie przesadzania - wyznacznikiem czasu wykonania tej operacji oprócz stadium rozwoju sadzonek jest również okres dwóch - trzech tygodni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Mały Jaracz  Masz sezony , jakby to było auto byłby problem, bo przy późnym przesadzeniu system korzeniowy przestaje się rozrastać i roślina zostaje karłem. Teraz tylko patrz na wielkość rośliny i doniczki, by się korzenienie nie dusiły w za małej doniczce. Przesadza sie, gdy system korzeniowy dobrze złapał bryłę ziemi, by wyszła w całości, 2 l doniczkę system korzeniowy zapełni w 2 tygodnie przy prawidłowym rozwoju rośliny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Mały Jaracz  Masz sezony i uprawę pod chmurką, jak chcesz donice na sezony, jakie długo będą na wegu, to z 25 l. Ziemi tyle ile donic, jak masz 3 rośliny, to z 75 l ziemi.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Mały Jaracz Dolomit nie syp pod krzaka , jak masz zamiar uprawiać w donicy, ale jak już to go rozpuszczaj w wodzie i podlewaj po sprawdzeniu ph.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Mały Jaracz Nie próbowałem pokrzyw, nawozy stosowałem naturalne typy ( nawóz ze skórek bananów, woda z gotowanych ziemniaków, jajek, ryżu , ale konopie są żarłoczne, naturalnych nawozów trzeba lać spore ilości, na twoim miejscu bym się zaopatrzył w mineralne nawozy, łatwo się nimi dostarcza jedzenie, ale chcesz to pokrzywy możesz dorzucić, nie zaszkodzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...