Skocz do zawartości
Dumel89

Pierwsza uprawa 4x TNR od KC Brain 90x90 hm tsw 2000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Startuje z moją pierwszą uprawa i będę potrzebował waszej pomocy 🙂

 

Box i wentylacja od AC Infinity 90x90x190

Oswietlenie: HLG 100 RSPEC na początek później wymieniam na HM TSW2000

Donice: 3 Galonowe (~10l)

Ziemia: Biobizz all mix

Nawozy: biobizz (bio grow, bio bloom, top max, root juice, bio heaven, cal mag), plagron 13-14

Nasiona przyszły dzisiaj czekam na ziemię i cała reszte nawozów (będzie w poniedzialek). Pierwsze pytanie do was. Nasiona jakie kupilem to TNR od KC Brain. Przyznam się że nie poczytałem co to jest na początku i okazuje się że to jakaś krzyżówka na outdoor. Sadzić czy zamawiać coś innego?   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dumel89 z tego co czytam może być uprawiana indorr. Masz wysokiego boxa więc powinny się zmieścić.

Fotorelacja powinna zawierać zdjęcia. Dopóki masz czas na edycję to to wykorzystaj 🙂

I dobra rada. Nie zakładaj filtra węglowego dopóki nie zaczniesz ich czuć z wylotu. Węgiel ma tendencję do "zapychania się" od wilgotności. Ja tak swój pierwszy zajechałem przez miesiąc.

Nawilżacz zakupiony ? Masz sterownik AC Infinity w zestawie ? 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr jestem w pracy wrzuce fotki nasionek jak wroce 🙂

Filtr juz mam zawieszony ale odlacze go tymczasowo. 

 

Nawilzacza jeszcze nie ma. Mieszkam w UK i ogolnie wilgodnosc powietrza jest dosc wysoka ale oczywiscie jak bedzie tylko potrzebne to zakupie zajmie to tyle co podjechanie do sklepu 😀 

Tak w zestawie byl sterownik AC Infinity Controller 67. 

Jezeli w poniedzialek bede mial ziemie to czy moge juz dzisiaj moczyc nasiona czy poczekac w razie jakby dostawa paczki sie opoznila? Nie pamietam ile czasu trwa kielkowanie. 

 

 

  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dumel89 poczekaj na ziemię, nie wiadomo ile wigoru jest w pestkach.

Też jestem w UK, ale nawilżacz to mus.

Kontroler fajny bo went może się załączać przy odpowiedniej wilgotności, dobra sprawa na początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrczucam fotki nasionek i boxa.

Wiem ze swiatlo wisi za wysoko 🙂 linki do powieszenia nizej tez beda w poniedzialek. 

Northern Lights dostalem gratis i zostawie na pozniej. Posadzilbym w doniczce przy oknie ale obstawiam ze duzo z tego nie wyjdzie i bedzie smierdziec. 

Nawilzacz zamowiony bedzie jutro. Jeszcze musze dokupic mieszacze powietrza i chyba jestem kompletny 🙂

 

20220520_191004.jpg

20220520_191415.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten kontroler nie jest wcale taki super jak sie wydaje, sa problemy z przeplywem powietrza w nocy (przy wylaczonych swiatlach), beznadziejnie sie go ustawia - poczytajcie w necie sobie rzetelne opinie, jedynie wentylator jako taki z tego zestawu ale stosunkowo drogi za to co oferuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@interesujacy_plon na wega imo bardzo dobra opcja, wilgotność wysoko trzymana. A i wymiana powietrza nie jest tak wymagana na wczesnym i zaawansowanym wegu.

Później ustawiasz pod temp. a wilgotność nisko i wieje cały czas.

Wystarczy odrobinę zrozumieć zasadę działania takiego sprzętu 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
7 minut temu, Udyr napisał:

@interesujacy_plon na wega imo bardzo dobra opcja, wilgotność wysoko trzymana. A i wymiana powietrza nie jest tak wymagana na wczesnym i zaawansowanym wegu.

Później ustawiasz pod temp. a wilgotność nisko i wieje cały czas.

Wystarczy odrobinę zrozumieć zasadę działania takiego sprzętu 😉

spójrz trochę w dół ze swojego wysokiego ego i zrozum, że nie każdy produkt jest wspaniały -

kontroler ac infinity nie pozwala na zaprogramowanie "krokowe" wentylatora, ma tylko funkcje on/off

przykładowo, ustawiasz na 25C, po osiągnieciu większej temperatury włączy się, mniejszej - wyłączy

 

wyobraź sobie teraz scenariusz, w którym w namiocie w nocy nigdy nie masz powyżej 25C = wentylator podczas wyłączonej lampy nie załączy się ani razu

wytłumacz mi teraz sens posiadania kontrolera skoro musisz ustawiać wentylator na sztywno xD

Edytowane przez interesujacy_plon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cięzko sie "debatuje" z kims, kto zawsze patrzy na innych z góry

 

niemniej, mieli to poprawić podobno w nowej rewizji kontrolera, by zasługiwał na miano inteligentnego xD, o ile autor ma nowszą wersję to będzie git

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@interesujacy_plon jestem z tych ludzi, którzy jeśli nie mają racji to potrafią się przyznać.

Także miej to w pamięci 🙂

Bedę czekać na rozwój sytuacji.

 

A co do patrzenia z góry, każdy jest tu żeby dzielić się wiedzą i spostrzeżeniami. Odrobinę zbyt dosłownie bierzesz zdania takiego randoma z internetu jak ja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr @interesujacy_plon jest jeszcze mozliwosc zeby wentylator sie wlaczyl jezeli temperatura spadnie do określonej wartosci to samo jezeli chodzi o wilgoc. Ale nie wiem czy to dobrze jezeli na przyklad w nocy spadnie do 24 a bedzie ustawione na 25? Wentylator bedzie dzialal cala noc. To juz chyba lepiej dogrzac o pare stopni zeby wentylator wlaczal sie co jakis czas wyciagnal swieze powietrze i obnizyl temperature i sie wylaczyl. Bedzie tak dzialal regularnie i oszczedniej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dumel89 na opcji off (poniżej zadanej temperatury) możesz ustawić na jakiej mocy ma działać, czyli będzie chodzić non stop nisko. Jak będzie za ciepło ustawiasz jaka ma być prędkość.

To jest model 67 czy 69 ?

Czej Ty znasz zapewne angielski. Zobacz na kanale MIGRO na YT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...