Skocz do zawartości
początkujący

Test ziemii outdoor

Rekomendowane odpowiedzi

Siema wpadłem na taki pomysł żeby przetestować ziemie z out, pomysł z dupy nawet nie wiem czy ma sens, posadziłem jakąś pestkę siewną z samej ziemii out i moje pytanie jest takie czy w takim stadium roślinki da się wywnioskować czy ziemia jest w miarę okej? Z tego co czytałem to siewna ma inne ph, poczekam jeszcze jak roślina będzie się zachowywać, jakie będzie miała liście dodam tylko to że ziemia była odkwaszana dolomitem

IMG_20220403_003343.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@początkujący Test ziemi wymagałby czasu, a w takiej ilości, jak na zdjęciu z testu wiele nie wyniknie. Ziemia do tego przelana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy wiem ze przelałem ale to nic bo zaraz wyparuje bo ma 25 stopni  na grzejniku, ale dzięki za info bo myślałem że roślina w takim stadium potrzebuje odpowiedniego ph w ziemii, ale poczekam tak jak wyżej napisałem najwyżej tydzień  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@początkujący  Ph jest zawsze ważne, ale w początkowym stadium roślina ma zapas w pestce, ale tylko taki, by postawić pierwsze listki, a po pierwszych listach, jak gleba nie ma nawozów i odpowiedniego ph, to się zatrzyma w rozwoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test może i by miał sens na klonach ,chociaż i tak sensu brak.

bardziej chodzi o to ,że ziemia spotowa nie jest tak jałowa jak kupna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, GreenKush napisał:

bardziej chodzi o to ,że ziemia spotowa nie jest tak jałowa jak kupna.

a nie na odwrót ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...