Skocz do zawartości
LiitlebigWeed

Grenn Gelato i Power plant XL Auto

Rekomendowane odpowiedzi

podlewam przefiltrowaną wodą chociaż w ostatnich kilku podlaniach nie sprawdzałem ph przed podlaniem. zapomniałem. skleroza

z jakiej głebokości sprawdzić ziemie w doniczce, przy testerze heliga??

Edytowane przez LiitlebigWeed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, LiitlebigWeed napisał:

podlewam przefiltrowaną wodą

Przy nawozach biobizz to od razu bez mierzenia powiedziałbym Ci że masz za niskie ph, ale przeczytałem fr i wlewałeś canna. Nie wiem jakie jest ph, ale wlewanie przefiltrowanej wody, na dłuższą metę, nie jest dobre bo zabierasz z niej to co najlepsze dla rośliny, czyli składniki odżywcze, które są w niej, a których zapewne nie dostarczyłeś przy podlewaniu.

Ale ja powtórzę pytanie o warunki. Bo od początku te liście były pofalowane, zdeformowane, takie wyglądające po prostu na słabe. Może przelewałeś do tego, może też coś w korzeniach się dzieje?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie sprawdziłem wode w dzbankach do podlewania i woda miała 7.5ph i ostatnie 3 podlewania podlewałem wodą z wysokim ph.

czy jak podleje wodą z 5ph z cannazynem to pomoże ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@LiitlebigWeed tam nic nie odrośnie. Jak komuś palca urwać to też nie odrośnie.

@grolsch3 dobrze prawi. Taka woda z dzbanka to lipa jest. 

 Najlepiej uprawiać organicznie. pH Cię nie interesuję totalnie. Lejesz wodę odstana 2 dni i czapka. Mierzyć sobię możesz dla fanu i z ciekawości.

Edytowane przez Mr.Green

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green tylko zawsze jest zle. jak leje muszyniankę źle, leje odstaną wode też źle, leje odstaną i przefiltrowaną dzbankiem brita też zle. bo ph zawsze musi sie zgadzać.

polałem litr wody 5ph z 3ml cannazynu. zobaczymy jak zareaguje jutro.

czy roślinka może zachorować przez przeciągi lub duży nadmuch powietrza.??? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za szybko i za dużo nawozów @LiitlebigWeed stąd problemy.

W light mixie to 3 tygodnie woda z kranu odstana i w czwartym tygodniu dopiero jakieś małe dawki. 

Co znaczy duży nadmuch powietrza? Stoi w szybie wentylacyjnym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie stoi w szybie wentylacyjnym tylko przy wentylatorze. na 3 planty tylko 2 mają problemy z przebarwionymi liścmi.  i to tylko liście które są najbliżej wentylatora. plant w lewym rogu nie ma żadnych odbarwień lisci ani żadnych plamek. a ma takie samo ph jak reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie błota nie ma.  podniosłem lampe o kilka cm bo było troche za nisko.

23 kwietnia.  to już chyba początki kwitnienia.  czy może 2 faza wzrostu??

IMG_20220423_184326.thumb.jpg.b93c47fe35ff28947c9bfeded1abedb7.jpgIMG_20220423_184608.thumb.jpg.ca139c88b24448d30c476d66157d3f59.jpg

Edytowane przez LiitlebigWeed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@LiitlebigWeed dobrze idzie . Dwie odzyly.Ta trzecia troche dalej sie meczy z ph. Ta w lewym gornym rogu ma niedobory tak patrze.. chyba papu trzeba. Dwie wchodza w kwitnienie to trzeba teraz sie pilnowac :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...