Skocz do zawartości
ScoobyDollar

Automaty Green Gelato, Fat Banana, Purple Queen, Royal Jack, Orange Bud (0.5m² MarsHydro Ts1000)

Rekomendowane odpowiedzi

Przełożyłem do małego boxa 40x40 mam tam jakiegoś starego Leda ale na przetrzymanie w sam raz. To herma napewno dziś pozbyłem się w sumie 6 jajek ale reszta rośliny kwitnie normalnie, zostawię ja tam najwyżej pójdzie na masło. Dziękuję wszystkim za pomoc 🌄🍀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejne pytanie zauważyłem że z Orange Bud jest coś dziwnego wczoraj podlałem ja 0.7l wody pH 6,3 w sumie to wszystkie  ale OB jako jedyna wydaje się jakąś oklapnięta już od jakiegoś czasu , ona jest jako jedyna w plastikowej donicy 10 l ziemia jest ciepła od maty grzewczej nie wiem czy to może mata nie powoduje problemu , jak myślicie co jej może być ?

IMG-20220408-WA0002.jpg

IMG-20220408-WA0001.jpg

IMG-20220408-WA0000.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ScoobyDollar jeśli donica lekka- przesuszona.

Jeśli zbyt ciężka - przelana.

Raczej skłaniałbym się co do tego drugiego po jej wyglądzie.

Nie każda roślina pije tak samo, może jej by wypadało mniej. Indywidualnie podejść musisz do niej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie tak stalo jak bylo sucho, wiec niekoniecznie jest przelana. Moze byc albo jedno albo drugie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Brazil Munster wyłączyłem rano mate grzewcza dziwne bo temperatura w boxie ok 25 -26c  tak samo jak z mata z tym że ziemia nie jest już taka ciepła a roślinka jakby odżyła. Następnym razem zorganizuje jakiś podescik żeby faktycznie mata nie miała kontaktu z doniczkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja 

Orange Bud zaczęła 7 tydzień  ( jednak przelana doniczka ciężka ale pnie się w górę może coś z niej będzie ale widać chyba jakieś braki na liściach ) 

Pozostałe 4  tydzien

Podlewane są tylko woda a co drugi raz cal mag 0.5 ml na l wody  nie zauważyłem braków na liściach więc dalej bez papu jak myślicie ?

Purple Queen jest w innym namiocie póki co więcej jajec nie znalazłem.

Lampa od najwyższego szczytu 40 cm, od najniższego 52 moc 💯%

Macie jakieś wskazówki?

 

 

IMG-20220411-WA0027.jpg

IMG-20220411-WA0026.jpg

IMG-20220411-WA0025.jpg

IMG-20220411-WA0024.jpg

IMG-20220411-WA0023.jpg

IMG-20220411-WA0020.jpg

IMG-20220411-WA0022.jpg

IMG-20220411-WA0021.jpg

IMG-20220411-WA0019.jpg

IMG-20220411-WA0018.jpg

IMG-20220411-WA0017.jpg

IMG-20220411-WA0016.jpg

IMG-20220411-WA0015.jpg

IMG-20220411-WA0014.jpg

IMG-20220411-WA0013.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ScoobyDollar tym które mają oklapnięte liście mniej wody, albo dzień później podlej. 

Bo zostaną takie smutne/oklapnięte na długo.

Te jaśniejsze listki od dolu- coś podjadają sobie z magazynów. Odrobinę więcej możesz podać niż zazwyczaj, ale bez szaleństw.

I jak chcesz tą matą dogrzewać boxa to na ścianie ja powieś, już nie potrzebują grzania dupska od dołu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ScoobyDollar z tego co widzę to niczego im nie brakuje bo końcówki zdaje się, że popalone od nawozu? Ale niech inni się wypowiedzą. W każdym razie napewno im nie brakuje azotu.

Może też być, że korzenie przez ph zblokowane na przyswajanie mikroelementów w tym wypadku cynku. Ale chyba przenawoziłeś

Jak często stosujesz nawozy w ostatnuch 7 dniach i w jakich proporcjach?

PS: od biobizza ph idzie chyba w górę. Masz ph metr?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Eddie Plant ona  cały czas na wodzie tylko i w zeszłym tyg dostala cal mag 0.5 ml na l poza tym nic dodatkowego pozostałe roślinki w normie tylko ona pokazuje jakieś ślady na liściach a pH 6,4 jak ostatnio podlewalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...