Skocz do zawartości
VespaCat

Pomocy Biotabs #świeżak automaty

Rekomendowane odpowiedzi

@Lasir @onyx nadal się coś dzieję czekam na mierniki pH 

skończony dzień 14, lampa led 50 cm nad, temperatura 26” wilgotność 70% 

jak złapie pH 6-7 to podlewam mieszanką z Orgatrexem

w między czasie wrzuciłem nowe pestki i chce zrobić wszystko na nowo czyli all-mix na spod light mix na górę wymieszane z mikroryzą oraz dać jedną tabletkę Biotabs a potem podlać wszystko Bacterex wraz z Orgatrex.

zastanawiam się nad organicznym wzmacniaczem korzeni Biobizz, jak będę miał odpowiednie pH to będę mieszać z Orgatrex i tak podlewać (niby nie trzeba wtedy martwić się pH). Chyba dobrze? Czy trzymać pH i czystą wodą?

AC79B3BD-E6AE-41FD-8B81-9D030F03B8E0.jpeg

9B8D5558-9405-4F6F-B158-F95478D60B3B.jpeg

47B702B6-7C0F-4DFB-A673-C7854DA6B128.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr @Lasir @onyx nic nie rozumiem, woda kranowa prosto z kranu pH 7.44 a potem na pH7.15 zbiłem do pH 5.5-6 i dodałem małą ilość Orgatrex i w tym przedziale ciagle była woda

gleby pH 6-6.5, to skąd takie liście? Czy może to bakterie albo coś z korzeniami? 

Rośliny nadal idą w górę. Widać że coś się dzieje. 14 dzień 

image.thumb.jpeg.94eedcb9f7d77968e069d1c46fa6d50f.jpegimage.thumb.jpeg.3925a165e21875db546393bc1531965d.jpegspacer.pngspacer.pngimage.thumb.jpeg.2d15d71af1071a08229d56e7eec248d4.jpegimage.thumb.jpeg.e216e4f1093c165c9701a867467b84ce.jpeg

Edytowane przez VespaCat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@VespaCat miernik wywal za okno. No żesz cholera jasna się uparliście na te wtykane 😄 Jestem pewny że zaraz obok był płyn heliga a Ty wziąłeś to.

Powiedz mi czym mierzyles pH wody ?

Woda kranowa powinna odstać 24h żeby pozbyć się chloru btw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to ona się za wcześnie do tabsow dobrała.

Dopiero się zacznie komedia 😕

5.5-6 to w hydro się używa. Zakres dla gleby do podlewania to 6-6.8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Udyr napisał:

Jak dla mnie to ona się za wcześnie do tabsow dobrała.

Dopiero się zacznie komedia 😕

Fakt jest taki że wszystko na pewno zostało ruszone po przelaniu tabletki mogły się rozpuścić i jazda ale skąd ten osad na liściach?! Co to znaczy że się zacznie komedia? Oby nie dramat.

 

6 minut temu, Udyr napisał:

@VespaCat miernik wywal za okno. No żesz cholera jasna się uparliście na te wtykane 😄 Jestem pewny że zaraz obok był płyn heliga a Ty wziąłeś to.

Powiedz mi czym mierzyles pH wody ?

Poza tym sprawdzałem ten miernik i wychodzi od pH 6, 6.5 aż do 7 więc jeszcze sprawdzę to płynem heliga. Podwójnie by nie było wątpliwości.


Zdjęcie liścia bo może na zdjęciach nie odzwierciedlA wszystkiego

5A558A82-5C36-4A62-BFED-B022CE714B99.png

Edytowane przez VespaCat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Udyr napisał:

@VespaCat w tym wieku jak pociągnie z tabsa to ją spali.

Nowe pestki jak już szykujesz to nie wal im tabsa na dzień dobry. Daj podrosnąć nowym bez tabletki w samej ziemi i o samej wodzie z dobrym pH.

Git przyjąłem do wiadomości ale jakby je spaliło to nie były by wszystkie żółte liście?!

a Biotabs Orgatex mogę dodawać wtedy czy też nie?

Chyba mam odpowiedź. Masz racje spaliło ją… jak wsadzone miała dwie tabletki i przelało wszystko ruszyło i ją zjarało.

Tylko moje jeszcze idą w górę. Może sama woda uratuje. Bo chyba nawozów teraz im nie potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinuj 🙂 przy nowych pestkach daj je w mniejsza doniczkę i potrzymaj 2 tyg na samej wodzie.

Zresztą @onyx weź tu coś powiedz bo się produkuje a kolega dalej swoje 😄

🙂

Ty tam miałeś więcej niż 2 tabsy, 2 już przelaleś wodą i tak pewnie sporo z nich zostało w ziemi.

Koniec pisania na dziś, grubo się skułem.

@onyx 😄

 🙂

Edytowane przez Udyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te liście suche są?nowy wzrost jest zielony ale jakiś malutki.myślę że ją zszokowałeś za bardzo.nie dodawaj nic oprócz wody a bedzie ok.oczywiscie nastepnym razem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie @onyx @Lasir @Udyr udało się wyprostować roślinki już końcówka 5 tygodnia, jechałem na tylko wodzie z dobrym, właściwym pH, tak jak pisaliście, bez żadnych dodatków. 
Ale mam znowu nowy challange, wyszły znowu plamy… możliwe jakieś niedobory?! w razie czego mam w gotowości:

BIOTABS ORGATREX - WZMACNIACZ ORGANICZNY W FORMIE PŁYNNEJ… ale go nie używam po wcześniejszej akcji. I idę za radą i tylko woda.

Wilgotność +- 70% temperatura 25-26 stopni. Lampa koło 40 cm od roślin.

image.thumb.png.d6ec8f666f7483ce05b26e4ed5c7614e.png

image.thumb.png.38d30c8237cdecf8ff1a4ff51966d326.pngimage.thumb.png.52cc3e36fb743a5726ee0f3c61ae015b.png

image.thumb.png.d52f6722596a51bad422fa2d75114596.png

Edytowane przez VespaCat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@VespaCat coś z potasem i fosforem już możesz zapodać. Fajnie że się ogarnęły.

Masz jakiś wapń/magnez w płynie ? 

Te plamki mogą być od lekkiego niedoboru, warto by było szybciej zareagować zanim się pojawi więcej tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lasir @Udyr @onyx No powiem wam chłopaki że jestem mega wam wdzięczny! Sam myślałem że nic z tego nie będzie ale zrobiłem wszystko co w mojej mocy. 

41 minut temu, Udyr napisał:

@VespaCat coś z potasem i fosforem już możesz zapodać. Fajnie że się ogarnęły.

Masz jakiś wapń/magnez w płynie ? 

Te plamki mogą być od lekkiego niedoboru, warto by było szybciej zareagować zanim się pojawi więcej tego.

Niestety nic takiego nie mam oprócz właśnie Orgatrex ale tam chyba w składzie nie ma? Przynajmniej nic takiego nie trafiłem w informacjach na ten temat. Co byście zaproponowali z wapnia/magnezu?!

Pozdro wielkie dla was! 🤓

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sól epsom(siarczan magnezu) ? W aptece znajdziesz. Aby nie jakaś zapachowa. To jest sól do kąpieli, dobre do oprysku. 

A coś łatwiejszego na pk to jakiś planton k? Chociaż ja bym się nie bawił zamienniki i kupił coś dobrego w płynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Udyr napisał:

Sól epsom(siarczan magnezu) ? W aptece znajdziesz. Aby nie jakaś zapachowa. To jest sól do kąpieli, dobre do oprysku. 

A coś łatwiejszego na pk to jakiś planton k? Chociaż ja bym się nie bawił zamienniki i kupił coś dobrego w płynie.

To znaczy jak byś podszedł do tematu poszedł do apteki i zapodał w formie oprysku tą sól epsom?! Co zamiast plankton K co byś zaproponował?! Tak by nie przesadzić 🧐

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@VespaCat jeśli nie chcesz kupować calmag to sól epsom jest jedynym szybkim rozwiązaniem. Można i dolomit sypać, ale on chwilę musi mieć żeby zadziałać. Wszystko do roślin kwitnących w sklepie budowlanym/ogrodniczym się nada. Oby miało dużo pk w sobie. Poczytasz na opakowaniu i wybierzesz coś napewno.

 

Dopóki nie dasz jakichś kosmicznych dawek pk to nie przesadzisz. Na opakowaniu zawsze są instrukcje. Zacznij od połowy dawki i jak nie popali to można dać więcej wtedy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr Już chce kupić z miejsca:

Advanced Nutrients Sensi Cal-Mag Xtra - dodatkowy Wapń i Magnez.

Advanced Nutrients Bud Candy - nawóz poprawiający smak, zapach i kolor owoców i kwiatów, stymulator kwitnienia.

Plagron PK 13-14

chyba dobre połączenie?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@VespaCat jeśli chcesz w przyszłości używać biotabsa i orgatexa to poszukaj czegoś organicznego. Chyba że przerzucisz się na mineralki to ten zestaw jest ok. 

Biotabs ma chyba też bio pk.

No i biobizz jest też, cała gama odżywek.

Mieszanie organikow i minerałów źle wychodzi. Sprawdziłem 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...