Skocz do zawartości
VespaCat

Pomocy Biotabs #świeżak automaty

Rekomendowane odpowiedzi

Ratunku!!! Mam wielka prośbę nie umiem zdiagnozować problemu. Wszedłem w tabletki Biotabs, Bacterex, Orgatrex plus mikoryza… i się zaczęło. 
Najpierw przelane zostały przez automat do podlewania doniczki, i to dwa razy po 20l, nim posadziłem sadzonki, potem tą wodę zebrałem i podlewałem stwierdziłem że w wodzie są wszystkie odżywcze składniki. I wyszły mi po czasie liście i nie umiem zdiagnozować, jak pierwszy rząd taki wyszedł nie panikowałem, zmieniłem na czystą odstaną wodę, ale jak pojawia to się to samo na innych piętrach nowych liści to już nie ma przelewek. Nie wiem czego im brakuje! Albo co się dzieje. Szedłem według poniższego schematu i nie umiem powiedzieć co jest grane. Roślinki już mają końcówkę 2 tygodnia automaty AK47 i Bubblegum. 

lampa-do-uprawy-konopi.jpg

rośliny-marihuany-żółte-liście.jpg

rośliny-marihuany-żółte-liście.jpg

rośliny-marihuany-żółte-liście.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy co skopać? Chodzi mi o to co się dzieje bo nie mogę przypasować do informacji które krążą po wielu formach i nie mogę nic więcej powiedzieć. Wsadziłem dodatkowo Biotabs i Orgatrex

PH za duże znając życie ale wody czy ziemi? Ziemia była all mix oraz light mix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@VespaCat ziemi pH się rozjechało. A jak biotabs się rozpuści to może ja całkiem szlag trafić jak zaciągnie składników.

Jeśli to automat to zapewne zatrzyma się i będzie karzełek. Jeśli chcesz coś sensownie zebrać to szykuj powoli druga pestkę. Strata kilku dni w odmianie automatycznej równa się mały zbiór.

Ile ona ma dni ? Bo między 3-4 tyg życia może zacząć kwitnąć czy Ci się to podoba czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Udyr napisał:

@VespaCat ziemi pH się rozjechało. A jak biotabs się rozpuści to może ja całkiem szlag trafić jak zaciągnie składników.

Jeśli to automat to zapewne zatrzyma się i będzie karzełek. Jeśli chcesz coś sensownie zebrać to szykuj powoli druga pestkę. Strata kilku dni w odmianie automatycznej równa się mały zbiór.

Ile ona ma dni ? Bo między 3-4 tyg życia może zacząć kwitnąć czy Ci się to podoba czy nie.

Końcówka 2 tydzień, automat. Tabletki Biotabs wsadziłem przed zasadzeniem i dziś w akcie desperacji, podlałem Orgatrex. Jak ratować ph ziemi już po wszystkim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@VespaCat żeby ratować trzeba wiedzieć jakie jest aktualnie. Płyn heliga -casto, mrówka itp.

Nie wiem czy nie wygodniej i mniej stresowo byłoby wsadzić nową pestkę. Ale w coś do mierzenia pH i tak bym Ci radził się zaopatrzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mix light z all na spód, właśnie zamawiam sprzęt do badania pH wody oraz ziemi. Kupiłem Plagron lemon kick, do obniżenia pH. Wodę mam odstaną nawet drugi tydzień, a już rośnie 3 piętro teraz. Temperatura 26 wilgotność 70%, filtr węglowy działa, nad roślinką led jest 30 cm. Wszystko dość zautomatyzowane.

Zamiast mykos mam mikoryzę uniwersalną z biopon. Wsadziłem dziś tabletki Biotabs i podlałem Orgatrex wszystko jeszcze raz bo chyba wszystko wypłukało podczas awarii. Nastawiłem się że jak coś trzeba będzie sadzić nowe. 

Nie wiem czy te wodna awaria, nie specjalne, wodą nie uruchomiło całego procesu z pH chyba że woda jest tak do dupy.
 

dziekuje za pomoc i komentarz. Jak będę miał dane z pH to dam znać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No idę zgodnie z opisem producenta czyli dwie tabletki wrzucone i tyle. A doniczka z oddychającego materiału 11L lampa led The Grow Jungle 150W 4000k i tyle, 18/6 potem jak będzie kwitnienie będę zmniejszać jak coś systematycznie do 12/12. I będę chciał wprowadzić lampę UVA/UVB opierając się na tym co mówią inni.

P.s sprawdziłem roślinki, nadal rosną coraz większe mimo wszystko. Rano inne na wieczór inne. Jutro aparatura do badania pH. W środę powinienem mieć Plagron Lemon Kick to jest szansa że pH spadnie lub się wyrówna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@VespaCat obyś tych dwóch tabsow nie żałował. Nie jest to delikatne nawożenie, jak się rozpuszczą to będzie sajgon.

Lampa wyżej, na 50-60 cm przy małych siewkach. 

Chyba niewiele czytałeś na temat uprawy, lub jeszcze odrobinę zbyt mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Lasir napisał:

Hmmm...mama powtarzała: co za dużo to niezdrowo 🙂

@VespaCat

 

17 minut temu, Udyr napisał:

@VespaCat obyś tych dwóch tabsow nie żałował. Nie jest to delikatne nawożenie, jak się rozpuszczą to będzie sajgon.

Lampa wyżej, na 50-60 cm przy małych siewkach. 

Chyba niewiele czytałeś na temat uprawy, lub jeszcze odrobinę zbyt mało.

Ja rozumiem ale ja idę za tym co piszą inni zgodnie z instrukcją. Wiem że to jeden z podstawowych błędów, czyli przesadzenie z nawozami dlatego też wszedłem w organiczne. Uznając że roślina i natura wie co potrzebuje i co jest najważniejsze. Ja na początku przelałem roślinę i możliwe że wszystkie składniki się wyplukały po ilości wody itp jest to dość prawdpodobne. Nawet w instrukcji producenta pisze że jak masz 10L to dwie kostki, więc panuje dezinformacja. 
 

na YT i na forach różnie mówią piszą itp. Co w zasadzie mnie, zaskakuje i wprowadza dezinformacje. W zasadzie wyciągnę za radą te tabletki wrzucę je do nowych doniczek. 
 

a jestem tu by oprzeć się na doświadczeniu a nie teorii innych, pomocy gdyż każdy musiał to przejść, a wiedza nie jest to powszechna. Każdy robi albo używa innych sprzętów oraz nawozów i technik. 
 

mam pokorę i umiem przyznać się do błędu. 

071B2E8C-CCF4-4310-9D89-73BA538C28C8.png

B7CC0CDC-5FF2-4895-AB81-52DDB765E4DB.png

0ECC5ACB-3608-47B3-95E1-7B46EE1C1308.png

C8772EBD-5EB9-45E2-A916-B54CCF3534F4.png

5DE50AAD-7DD5-4376-9557-5C603D68CF25.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@VespaCat czytałem na tej samej stronie o tabsach, ale jednak doświadczenia osób które ich używały maja dla mnie większą miarodajność.

Lepiej dać odrobinę mniej i dodać ćwiartkę lub pół w trakcie niż żałować że roślina truje się azotem. To tylko moje zdanie, oszczędza stresu.

Używając czegoś pierwszy raz lepiej jest zacząć delikatnie żeby "nauczyć" się stosowania.

Lampa lampie nie równa, ale jednak również lepiej jest trzymać wyżej i obniżać w miarę obserwacji. Nie jestem alfą i omegą w konopnym świecie ale czytam dużo, aż za dużo może nawet 🙂

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje i tak idę zrobić podnieść lampe i wyciągnę tabsy póki nie jest za późno. Dam znać co dalej wyszło jakie pH i co dalej. 
 

Dziękuje jeszcze raz!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa podniesiona na 52 cm, rośliny mimo wszystko idą w górę. Widać różnice rano/wieczorem. Widać kolejne piętra jak się budują. Tabsy wyciągałem. Czekam na narzędzia do zbadania pH i obniżacz pH wtedy działam. Nadzieja umiera ostatnia.

A4C33903-1614-4E52-8F23-3BF84694C6C2.jpeg

5E498841-87BD-4C2F-BCD1-CF45565FB3D6.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj tą lampę wyżej na pare dni.Niech roślina zawalczy troche.Szybciej zobaczysz czy coś z tego bedzie.Przekarmienie światłem to powszechny błąd podobno ;)

@VespaCat Pierwsza uprawa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Lasir napisał:

Daj tą lampę wyżej na pare dni.Niech roślina zawalczy troche.Szybciej zobaczysz czy coś z tego bedzie.Przekarmienie światłem to powszechny błąd podobno 😉

@VespaCat Pierwsza uprawa?

Si 🙄 pierwsza jak #świeżak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lasir umie używać to za dużo powiedziane bo wsadziłem jeno tabletkę i lałem wodę o odpowiednim pH xd

@VespaCat jeżeli chodzi o ciebie Panie kolego to roślina definiowanie przelana oraz pH ziemi jest skopanie, co do dwóch tabletek to tragedii nie ma aczkolwiek ludzie preferują jedna dać jedną na Wega a drugą na flo bo nadmiar azotu spowalnia kwitnienie. 

Kolejną rzeczą jest to że warunki masz odpowiednie co do temperatury oraz wilgotności, jeżeli poprawisz swoje umiejętności jeżeli chodzi o podlewanie oraz stabilizację pH to będziesz zadowolony ale na pewnie nie z tych automatów bo z nich będą karły. 

Na koniec chciałbym dać ci pszczyczka w nos gdyż chcesz bawić się w lampy uvb a nie wiesz że automatów się nie przełącza na 12/12. Polecam powrót do działu dla początkujących, przeczytać wszystko jeszcze raz i wystartować na nowo i być zadowolonym z wyniku. Pozdrawiam

Poniżej podrzucam link do mojej fotorelacji gdyż mamy takie same lampy 

 

 

A jednak nie wrzuce bo coś linku nie wkleić, no nic jak wejdziesz na aktualne fotorelacje to znajdziesz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx nie bądź skromny.Twoje planty mówią same za siebie :)

@VespaCat skoro pierwsza zabawa postaw na mniej specjalistyczne podejscie.Pestka do ziemi i woda potem obserwacja.Bez tych wszystkich preparatów też wyrośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...