Skocz do zawartości
Gość

Alternatywa klasycznego LST - "sprężynka"

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Witam. Postanowiłem się jakoś odwdzięczyć temu forum i poprzez zdobywanie doświadczenia wpadłem na pewien pomysł. Miałem problem ze zrobieniem dziur w doniczce (nie mam wiertarki xd), przyczepiałem drut na taśme do doniczki, wiatrak mieszający robił swoje - taśma często się odlepiała, a wtykanie giętkiego druta w ziemię bywało nie raz męką xd Więc wymyśliłem takie o to cudo (wydaje mi się, że nigdzie czegoś podobnego nie widziałem): ucinamy jakies 10 cm elastycznego drutu do LST(to czy potrzebujemy 6 cm czy 14 zależy od rośliny i jej wielkości/fazy), owijamy na łodydze drut ale w miarę zostawiamy luz, by łodyga mogła się prawidłowo rozwijać, owijamy drut wokół łodygi i naginamy go razem z łodygą w stronę którą chcemy. Możemy dosłownie w każdą stronę wygiąć drut. No zresztą popatrzcie na zdj. O co mi chodzi:

Screenshot_20220205-025910_Photos.jpg

Screenshot_20220205-025904_Photos.jpg

Screenshot_20220205-025830_Photos.jpg

Screenshot_20220205-025929_Photos.jpg

Screenshot_20220205-025848_Photos.jpg

Niby nic a pomocne, przynajmniej mi bardzo ułatwiło życie. 🙃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bloodwyn to zadna nowośc, mozesz kupić gotowe klipsy czy jak np ziomek ma drukarkę 3D i drukuje gotowe "kotwice" albo klipsy w formie litery T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, konopny_janusz napisał:

@Udyr haha dobra ja jestem globus a ty piłka 😄

@ArteK painta polubiłem od czasów Windowsa 95 na lekcjach infy rysowało się w tym kiedyś 😄

Moja kobieta mówi podobnie, piłka na długich nogach 😄 więc wiele się nie pomyliłeś 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  Ulepszyłem twój projekt, wprowadziłem kilka poprawek, jakie warto, abyś wziął pod uwagę. Projekt nazwałem "gra o tron".  Trochę się nasiedzisz, ale warto :D

 

tron.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy widzę minusy tego rozwiązania pierwszy to czas, a drugi taki że połamią się gałązki a w najgorszym przypadku wbije ci się do dupy gałąź jak źle usiądziesz. Wszystko po to by na koniec wyszły gówniane topy, jakościowo słabe, ja podziękuję 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz To jest hydro , człowieku tylko musisz wykorzystać łazienkę i sedes. Nawozy byś lał do spłuczki i po zrobionej robocie spłukujesz, czyli nawozisz. Spróbuj co ci szkodzi? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy jakbyś próbował moonrocka to jest to przede wszystkim oszczędność bo wystarczy kulka wielkości kozy z nosa by nieźle porobić i nie ma żadnego opóźnienia, od razu jest uderzenie haju, po czym stopniowo się zwiększa. No i nie musiałbyś palić tej swojej accapulco gold którą popaliłeś azotem : D 

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  Nie dymu tylko pary, ja niczego nie palę, a dym jest efektem spalania. Waporyzator natomiast podgrzewa materiał, a nie go podpala. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...