Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

LSD dzień drugi, liczę jej dni od pierwszych listków. Parę dni temu musiałem jej pomóc zdjąć skorupkę skalpelem i pensetą. Allmix trochę popalił sadzonkę, nigdy wcześniej mi się to nie zdarzyło, ale jedziemy dalej 

IMG_20211115_230610.jpg

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz Coś tam na tych małych liściach sugeruje, że coś nie tak jest w ziemi, sprawdź ph, jak go nie badałeś, bo coś, jakby ją lekko blokowało, jak chodzi o przyswajalność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy pH było sprawdzane przy podlaniu a dopiero jedno było. Tym razem mam miernik więc nic nie leje na oko. Nowa ziemia all mix ma pH 6.2 nie ma opcji żeby tu coś nie zagrało z pH jeśli wiem co leje 

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz Jaki miernik masz, może coś nie jest dobrze określone, bo plant jest tak wizualnie jasny, a ma do tego na młodych listach oznaki, jakby nie był zdolny przyswajać pierwiastków, miałem tak kiedyś u takich samych młodziaków, gdzie mi się ze względu na ph były zablokowane, ale wtedy nie miałem miernika i lałem na oko wodę z niesprawdzonym ph. Bo na 100 % to nie nadmiar, ale blokada planta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież bekę se robię z tym rzucaniem kotu na pożarcie 

Cyk i już jest ciemniejsza. Może jakieś stare nasionko mam, te listki na dole i tak odpadną, ważne że rośnie 

IMG_20211116_000431.jpg

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz Ratunek jest taki zrób rozwór ph 6,3, daj do tego enzymy od Canny do ziemi w ilości 1,5, ml na 1 l wody, na liście rizotonic w ilości 0,5 ml na 1 litr na liście w oprysku, wsytrzeli sama zobaczysz, jak nie wystrzeli, to mnie zjedziesz na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy ziomek ale ja wiem co jej lałem od momentu narodzin, niepełny kieliszek 30ml czystej wody z dodatkiem pH minus 6,1 pH. Nie daje jej jeszcze nic poza samą wodą. Sugerujesz że producent allmixa zepsuł pH? Rhizotonic czytałem że daje się od 6 dnia życia planta 

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  NIe wiem, ale wizualnie nie przyswaja, widzę, że nie idzie normalnie, więc blok jest w ziemi, daj, co mówię,  a się przekonasz, co się stanie.

Tylko nie pryskaj na chama jedno delikatne prysnięcie na liście, bo to mały plant.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...