Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Tevadze nie chce Ci doradzać, sam musisz w swoim ogródku rządzić 😉 masz problem z wilgotnością, wysoką nawet jak na weg. Doniczka duża nie jest. Ja przesadziłem, do skrzynki obitej agrowłókniną. Ale tylko dlatego, że miałem taki kształt doniczek plastikowych. No i chciałem, żeby ziemia miała dostęp do powietrza, bryła korzeniowa również. Jak bym miał taką bryłę jak Ty, krzaka sezona, to pewnie bym przesadził do większej materiałowej. Tak to musisz ograniczyć, i to znacznie, wilgotność i czekać, aż ziemia sama przeschnie. Pod podstawkę pod doniczke podstaw np. cienkie dwie listewki, żeby nie stała bezpośrednio na 'ziemi'. Mnie tak szybciej wysychała doniczka, ale i tak wolnej niż chciałbym i musiałem działać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka dziś wrociłem z roboty i pojawiły sie kolejne przebarwienia na lisciach, faktycznie chyba nadal mam problem z wilgocia. Co do wilgoci na poczatku byl problem ze zbyt niską, kupiłem nawilzacz 6l (najprostszy,bez higrometru na pokrętło, często trzeba go czyścić,ze wzgledu na osadzajacy sie kamien . Pierwsze 2.5 tygodnia robil robotę panna rosła w oczach , dlaczego skoro wczesniej bylo git ,teraz wywala mi wilgoc na 99%? Czy da cos przeniesienie boxa w inne miejsce w pokoju? 

 

Pare fotek liści oraz szczytu po fimmingu.

Od ostatniego podlewania minęło 5 dni 

Moze macie jakies inne spostrzeżenia co robie źle?

Przesadzić ją? 

20211110_204402.jpg

20211110_204340.jpg

20211110_204435.jpg

Edytowane przez Tevadze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dobry_Człowiek!  Bez nawilżacza, pod lampą w boksie jest 20% 

@KlausKörner  Rozważam kupno nowego, i chętnie przyjmę jakieś  propozycje.Czasami gdy pokazuję tak duza wilgotność w boksie faktycznie po ściankach ocieka woda. Tak stoi w pokoju, taka wilgotność pokazuję higrometr na najniższym biegu tak jakby. Czy destylowana woda cos zmieni w pracy nawilzacza? Niby dwie "piątki" wlałem i moje spostrzeżenia takie, że szybciej zuuzywa sie i stosunkowo drogi interes

Edytowane przez Tevadze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dziwne rzeczy... w przeciętnym domu/ mieszkaniu wilgotność oscyluje między 55-65% a z kad u Ciebie takie cuda, to nie wiem. 

59 minut temu, Tevadze napisał:

Siemka dziś wrociłem z roboty i pojawiły sie kolejne przebarwienia na lisciach, faktycznie chyba nadal mam problem z wilgocia. Co do wilgoci na poczatku byl problem ze zbyt niską, kupiłem nawilzacz 6l (najprostszy,bez higrometru na pokrętło, często trzeba go czyścić,ze wzgledu na osadzajacy sie kamien . Pierwsze 2.5 tygodnia robil robotę panna rosła w oczach , dlaczego skoro wczesniej bylo git ,teraz wywala mi wilgoc na 99%? Czy da cos przeniesienie boxa w inne miejsce w pokoju? 

 

Pare fotek liści oraz szczytu po fimmingu.

Od ostatniego podlewania minęło 5 dni 

Moze macie jakies inne spostrzeżenia co robie źle?

Przesadzić ją? 

20211110_204402.jpg

20211110_204340.jpg

20211110_204435.jpg

Jeżeli masz pod ledem i przy swiecacym ledzie liście są takie jakby ciemno fioletowe a mlode wypustki blade tzn, że masz niedobór wapnia i zarazem magnezu gdyż te pierwiastki wchlaniaja się razem. Jeżeli masz ph poniżej 6.0 i silny Led to wapń i magnez nie mogą się wchłonąć, dlatego nie zalecam ustawiać ph ciagle kropka w kropke tak samo tylko za każdym podlaniem inne ph, żeby różne pierwiastki itd mialy szansę się wchłonąć. A tak wogole, to wcale nie polecam regulować ph jeżeli uprawia się w ziemi. Biotabsy dajesz na początku i lejesz odstana wodę, do baniaka np 20 litrów wlewasz wodę i dobrze dac jakiś pieniek drewna do tego, to sprawia że woda staję się jak deszczowka po 3-4 dniach, nawet pachnie podobnie. Taka woda+ biotabsy i czekać do zbiorów yno... ale z ta wilgocią to faktycznie musisz to opanować, bo szkoda twojego starania, jak wszystko Ci splesnieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Tevadze no tak... pomyliłem z wcześniejszą relacją, która przegladalem. 

1 godzinę temu, Tevadze napisał:

higrometr w pokoju pokazuje 60%

To naprawdę niezwykle, że w ciasnym namiocie spada wilgotność w porównaniu do powietrza z pokoju, powinno być całkiem na odwrót. 

zmierz te ph, jeżeli masz poniżej 6.0 to raczej ten wapń i magnez musisz zaposdac a wcześniej podnieść ph o ile jest za male. Ja mam to samo...prawie. 

Stoją,male, karlowate idiotki z jakby ciemno fioletowymi(takie złudzenie tylko pod ledami) liśćmi i nie chcą rosnąć i czekam na calmag i w między czasie stopniowo podnoszę ph.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...