Skocz do zawartości
Mackosss11

brązowe plamki na liściach

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mija 72 dzień i pojawiły się brązowe plamki na liściach i nie mam pojęcia czym to jest spowodowane

EC to 1.3/1.4 (woda RO+calmag 0.3+canna aqua flo) PH 5.9

dodam że ostatnio wymieniałem wodę ponieważ strasznie spadało mi ph i roślinka prawdopodobnie zwolniła ale po wymianie wody ph się ustabilizowało i nabrała apetytu.

Początkowo po wymienie wody ustawilłem EC na 1.2 ale następnego dnia przed dolewka ec było mniejsze więc podniosłem do 1.4 teraz gdy ubywa wody ec i ph pozostaje stabilne

Pytanie czym mogą być spowodowane takie plamki dodam że lampa led mars hydro st 1000 30 cm od szczytów temperatura 25 i wilgotność 60

Plamki pojawiły się już przed wymianą

IMG-2119.jpg
IMG-2120.jpg
IMG-2121.jpg

Dzięki za pomoc i pozdrawiam

 

Edytowane przez Mackosss11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainywoda,

ogólnie wszytko robię tak jak kiedyś doradził mi @doominik

już od dłuższego czasu jest karmiona ec od 1.2/1.3 a wydaje mi się ze na tym etapie powinna mieć większe zapotrzebowanie 

wyczytałem gdzieś że powinno się dążyć do stanu w którym ec i ph jest na tym samym poziomie pomimo wypijania wody przez roślinkę i aktualnie taki stan osiągnąłem przy ec 1.4

może @doominik zerknie na ten problem :classic_happy:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dobry_Człowiek!  calmag jest :/

stosuje wodę ro czyli wyjsciowo mam EC +/- 0.01 dodaje calmag od canny do 0.3 następnie canna aqua flo do 1.4 dodatkowo 9ml rhizotonic

w tabeli piszą że middle flo 2.5 ec ale przy jakiej wodzie ?

moja wcześniejsze podejscie z wodą z kranu i ec na poziomie 2+ skończyło się przepaleniem roślinki

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaawansowany deficyt pierwiastków nie mobilnych i pół mobilnych.

Sugeruje calmag, najlepiej cal mag pro, albo calmag turbo max, ważne aby nie był to suplement zawierający pierwiastek z grupy N, czyli azot, oprysk na noc od spodu robi robotę. Na noc. Bez lampy. Jeśli nawóz to podlewam wtedy pół dawki,dawka,dawka i pół na każde podlanie. Odstawiam. Czekam tydzień.

Plamy nie znikną. Nowe się nie pojawia.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mackosss11 proszę wybacz, że to jest Dwc dowiaduje się teraz.

Calmag i tak bym dał. Widzę to. W sensie, patrzę na liście i leje calmag. A nawet jeśli to Dwc, zwiększam calmag...

Kurwa mogę się mylić, ale sam chyba ogarniasz dużo. Jak nie calmag to co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KlausKörner ogólnie sam to mało ogarniam to jest moje drugie podejście ogólnie z ta rośliną i z dwc pierwszą popaliłem, @doominik pomógł z dawkowaniem nawozów zrobiłem pierwszego klona bardzo ładnie się wytrenował bo zajmuje cały namiot 1x1 i trochę się zdziwiłem bo wszytsko było idealnie do tego momentu

nwm kóry to jest tydzień flo bo po przełączeniu zepsuł się timer i chyba niecały tydzień leciało światło 24h ale obstawiam gdzieś 3 ale mogę spróbować zwiększyć trochę calmaga i zmiejszę dawkę nawozu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mackosss11 jak te plamki pojawiają się głównie na liściach w górnej części rośliny i jest to jak widać etap, kiedy roślina przestała się wyciągać i mocno kwitnie, to niedobory wapnia są najbardziej prawdopodobną przyczyną. Mogą się pojawić z dwóch powodów: 1) za mało wapnia w wodzie, 2) za dużo wszystkiego innego i rośliny nie ogarniają. 

Jak w takich przypadkach daje im najpierw czysta wodę, potem nową zupę. 

PS wapń lepiej się przyswaja przy wyższym pH, wiec celuj w 6.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...