Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko!

Dzisiaj zauważyłem dziwne plamki na lisciach. Roslinki są w 9 tygodniu od przelaczenia na flo. 

Wczoraj zostały podlane woda z canna flush. Bo dodaniu flusha do wody ph spadło do 4 ph więc użyłem ph plus do wyregulownia ph do 6.2

Ktos coś? 

20210914_165815.jpg

20210914_165803.jpg

20210914_165647.jpg

20210914_165636.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Andi sprawdzałem lupą i nie ma żadnych szkodników. Liście w takim stanie są prawie na kazdym szczycie. Scinka pewnie w następny weeknd. Chciałbym wiedzieć co to sie stało tak na przyszłość, czy nadmiar czy niedobór czegoś? Czy może to od canna flush? Może ktoś miał taki przypadek?

Edytowane przez Dobry_Człowiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Zielone krainy napisał:

@Dobry_Człowiek!  Mi to do nadmiaru nie pasuje, ale raczej do niedoboru. Wiem, że się ziomku znasz, ale ph na pewno nie jest za wysokie?

@Zielone krainy pojawilo to sie z dnia na dzien po ostatnim podlaniu canna flush. Ph cały czas kontroluję powyżej 6.3 nie wychodzę. Wiem ze zaraz scinka ale pierwszy raz widze coś takiego. A chcialbym na przyszłość wiedziec od czego takie dziwne plamki.

Te plamki sa na lisciach przytopowych poniżej ich nie ma az tak dużo 

Jeszcze chodzi mi po glowie taka myśl ze dalem za duzo ph plus i ph minus. Bo jak dodalem canna flush do wody to ph spadło drastycznie do 4. Pozniej dodalem za duzo ph plus i wyrównałem ph minus do 6.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Dobry_Człowiek!  Możliwe, że w tym tkwi problem, może taka mieszanka była dla rośliny toksyczna i stąd objaw na liściach. Dobrze, że jesteś na końcówce, mam nadzieje, że ci się to nie odbije na jakości palenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Dobry_Człowiek!  Powinno być dobrze, ale wszystko okaże się po zbiorach, obyś był zadowolony, bo miałeś z nimi liczne przejścia, oby ci to dobry plon wynagrodził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dobry_Człowiek!

Kurdę z plamy na liściu w 4 godziny zrobiła mi się martwica. Przeglądam różne objawy.

To u ciebie trochę przypomina brak Miedzi –

- Liście ciemnieją z fioletowo niebieską poświatą

- Krawędzie liści i końcówki bieleją lub żółkną.

- Metaliczna lub świecąca powierzchnia liścia, ( niedawno ktoś pytał od czego mu się liście błyszczą)

- Liście stają się sztywne i się zwijają w dół.

- Lubi występować na liściach znajdujących się blisko światłą.

- Topy nie dojrzewają i rosną powoli.

Może nie do końca.

Bor zaczyna się pokazywać w górnych częściach też podobne.

Te kropki znowu przypominają brak wapna, ale to raczej zaczyna się na średnich i niskich liściach.

W dniu 14/09/2021 o 17:04, Dobry_Człowiek! napisał:

Bo dodaniu flusha do wody ph spadło do 4 ph

Używałeś tego flusha wcześniej?

pH 4? Na pewno dobrą dawkę zastosowałeś?

 

No ale jak Flush ma wyczyścić ziemię z nawozów to nic dziwnego że się braki pokazują. Po flushu każą dalej karmić, nie rozumiem sensu jego stosowania.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...